Zıplayan Haşereler

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Zıplayan Haşereler içinde en belirgin özelliğe sahip olanları hayvan pireleri olarak bilinen pirelerdir. İlaçlama konusunda çok dikkat edilmesi gereken zıplayan siyah böcekler insan sağlığına zararlıdır. Evde görülen minik siyah böcekler kuş piresi olarak anılan kumru biti ve kedi piresi bir birine çok benzemektedir.

Ancak pire daha iri yapılı ve zıplayarak hareket eder. Kuş biti ise daha küçük ve hızlı hareket eden nokta kadar böcek türüdür. Pirelerin yaşam yerleri zemin ve tozlu alanlar olup, kuş bitlerinden kolayca ayrılır. Zıplayan böcekler İle Mücadele kokusuz ilaçlardan daha çok kokulu böcek ilaçları kullanılarak dumanlı yöntem ile yapılmalıdır.

Hayvan piresi ile toz piresi yapı olarak benzemesine karşın toz piresi kuş bitine daha çok benzerlik gösterir. Toz piresi sarıya yakın renk yapısı ve nokta kadar küçük boyu ile daha zor fark edilir. Güvercin ve kumru bitini andıran toz piresinden kurtulmak için mutlaka kokulu böcek ilaçlama yaptırılmalıdır.

Minik zıplayan böcekler daha kolay gizlenme imkanı buldukları için insanları ısırıp kan emmeye başlamalarına kadar pek fark edilemez. Zıplayan siyah böcek olarak tarif edilmesi ev ve iş yerlerinde pire olduğunu hemen akla getirir. Sokak hayvanları olan yerler ile evcil hayvan beslenen mekanlarda pirelerin üremesi çok daha kolay ve yaygın görülmektedir.

Nokta Kadar Haşereler Nasıl Yok Edilir?

Evde görülen nokta büyüklüğünde böcekler renk olarak farklı ve ısırma özelliği ile tür olarak ayrılırlar. Nokta büyüklüğünde zıplayan böcekler kuş piresi ve toz piresidir. Kanla beslenen bit ve pirelerin yok edilmesi için dumanlı ilaçlama kullanılması evin duvar, tavan, mobilya ve halılar üzerinde saklanmaları düşünülünce spreyli değil sisleme şeklinde yöntem kullanılarak böcek ilaçlama firmaları tarafından bu böcekler imha edilmelidir.

Zıplayan minik böceklerin en etkili şekilde ortadan kaldırılması için buharlı pire ilaçlama şekli kullanılmalıdır. Apartman ilaçlama, daire ilaçlama, bahçe ilaçlama uygulamalarında minik siyah böceklere karşı yaz aylarında çok daha yoğun ilaçlama yapılmaktadır.

Isıran böcekler olarak dikkat çeken pire, toz akarı, kuş biti yapı olarak benzer özellikleri olsa da görünüm ve tür olarak birbirinden oldukça farklıdır. Bizi arayıp evimde zıplayan böcekler görüyorum bunlar nedir? geceleri uyku uyutmuyor gibi pek çok şikayet ve telefon alan ekibimiz pire ve diğer ısıran minik böceklerin önlenmesinde en etkili ilaçları kullanmaktadır.

Nokta kadar böcekler nasıl yok edilir evdeki zıplayan böceklerden nasıl kurtulurum diyorsanız Astek böcek ilaçlama şirketi ile iletişime geçerek en etkili ilaçlama tekniğini alabilirsiniz. Biz daima en iyi böcek ilaçlama hizmeti veren deneyimli ve profesyonel ilaçlama yapan bir ekip ile hizmet veriyoruz. Örümcekler Nasıl Yok Edilir? yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.