Zıplayan Böcekler

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Zıplayan Böcekler insan sağlığını olumsuz etkileyen bir özelliğe sahiptir. İlaçlama yapılarak zıplayan böcekler ile mücadele mümkün olup evlerde ortaya çıkan zıplayan minik haşereler olarak bilinen pireler insanlara ciddi sıkıntı vermektedir. Zıplayan böceklerin zararları kan emerek beslendikleri için hastalık bulaştırma risklerinin yüksek olması gerçeğini ortaya çıkarır. Zıplayan Böceklere Verilen Ad alıştığımız şekli ile pire çeşitleri ve çekirgeler olarak isim verilmiştir.

Ancak çekirgelerden çok pire çeşitleri çok daha zararlı ve insanların yaşamını olumsuz etkilemesidir. Evde zıplayan küçük böcekler varsa ne yapılmalı? bunun en etkili çözümü elbette pire ilaçlama servisi almaktır. Bizi arayan insanların en fazla şikayeti, evde küçük zıplayan böcekler var bunlar insanı ısırıp kaşınmaya sebep oluyor diyerek ilaçlama talebinde bulunmasıdır. Zıplayan Ev Haşereleri olarak bilinen pireler kan emen zararlılar olduğu için insanları ısırıp ciddi anlamda kaşınmalara sebep olurlar.

Zıplayan Böceklerin Zararları

Zıplayan kedi pireleri ve hayvan pireleri evlere girdikleri zaman halı, yatak, elbise, koltuk gibi evin önemli noktalarına yerleşerek özellikle geceleri ısırır. Pire ısırması ciddi derecede kaşınmaya ve ciltte kızarıklık ile kabarmaya sebep olur. Cilt hassasiyeti olan hassas bünyeli kişilerin pire ısırmasından çok daha fazla etkilendiği görülür. Hangi böcekler zıplar diye merak edenler kısa bir araştırma yapınca evdeki minik siyah böceklerin büyük olasılıkla pire zararlısı olduğunu görecektir.

Ancak küçük uçan siyah böcekler olarak adlandırılacak meyve sinekleri yada çöp kovasındaki çöplerden oluşan çöp sineği evin çeşitli bölgelerinde karşınıza çıkabilir. Bu tür haşereler arasında belirgin farklar olduğu için çöp sinekleri ve pire çeşitleri kolayca ayırt edilebilir. Evdeki zıplayan haşerelerin yok edilmesi için etkili bir ilaçlama yaptırmak gerekir. Pirelerin sert kabuklu haşereler olması ucuz böcek ilaçları ile pirelerden kurtulmanın mümkün olmayacağı anlamına gelir.

Zıplayan Ve Isıran Böcekler İçin İlaçlama

Isıran haşereler arasında yakarca olarak bilinen tatarcık sinekleri, sivrisinek, tahta kurusu, pire, toz akarı, uyuz böceği en bilinenleridir. Evde küçük zıplayan haşereler var diyorsanız ya hayvan piresi yada çöp sinekleri olma ihtimali yüksektir. Ancak nadir olarak balkon ve bahçedeki çiçeklerin saksılarında görülen minik sinekler hem zor ölmekte hemde insanları ısırıp ciddi huzursuzluk vererek uykusuz gecelere sebep olmaktadır. Zıplayan Haşere Çeşitleri küçük yapılı olup sinekler uçarken, pireler ise kısa mesafede zıplayarak hareket ederler.

Zıplayan siyah minik haşereler ısırdığı gibi insan kanını emerek ciddi hastalık mikrobu bulaştırma riski de taşırlar. Evde zıplayan küçük böcekler var ise mutlaka ev ilaçlama servisi çağırmalısınız. Zıplayan böcek mücadelesi kokulu haşere ilaçları kullanılarak profesyonel anlamda yapılmalıdır. Pireler ile mücadele kapsamlı olarak yapılması şart olduğu için özel pire ilaçlama yöntemleri kullanmak büyük oranda pireleri yok edecektir.

Zıplayan Böcek Çeşitleri Ve Mücadele

Evde Küçük Zıplayan Haşereler var diyen insanların ortak sorunu geceleri uyurken bir şeyler tarafından ısırıldıkları yada sabah kalınca her taraflarının kızarıp şişmesidir. Pire bulaşmasına maruz kalan insanlar otururken vücutlarında karıncalanma ve sürekli tenlerinde bir şeylerin hareket etmesi sonucu huzursuz olurlar. Zıplayan böcek çeşitleri dikkatlice incelenerek ne tür bir haşere olduğu konusunda bilgi sahibi olmak ve doğru ilaçlama çözümü almak önemlidir. Hangi böcekler zıplar kısaca belirtelim.

Pireler, hayvan piresi, kum piresi, kuş piresi, çekirge gibi zararlı haşereler yaşadıkları hayvanların vücuduna tutunarak kanlarını emer ve aşırı derecede çoğaldıkları zaman üzerinde yaşadıkları canlıyı güçsüz bırakıp çeşitli hastalık mikrobunun da bulaşmasına yol açabilirler. Özellikle kuş biti ve kuş pireleri kuşların vücudunda tüy dökülmesine ve ölmelerine neden olmaktadır. Kedi piresi ve hayvan pireleri insanların üzerine zıplayarak gelirler. Astek pire ilaçlama firması olarak zıplayan böcekler ile mücadelede profesyonel ilaç ve yöntemler kullanarak ilaçlama yapıyoruz. Dilerseniz Ahşap Ve Parke Kurdu İlaçlama yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.