Yatak Tahtakurusu İle Mücadele

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Yatak tahta kurusu nereden gelir? çok fazla bilinmediği için insanlar genelde böcek ısırması nedeni ile bu böceklerin varlığını anlar. Tahtakurusu problemi yaşamamak ve Yatak Tahtakurusu İle Mücadele oldukça zahmetlidir. Bu zararlı böcekten kurtulmak için defalarca ilaçlama servisi almak zorunda kalmamak için zaman kaybetmeden evinizde tahta kurusu ilaçlama yaptırmanız bunu yaparken mutlaka deneyimli ve işinde uzman bir ekipten yardım almanız kaçınılmazdır.

Tahta kurusu böceğinden korumak için evde ilaçlama yaptırmak kaçınılmaz olduğu için zaman geçirmeden ilaçlama yaptırmak evin her tarafına yayılmalarını önlemede en önemli etkendir. Pek çok evde geç fark edildikleri için şikayetin boyutu giderek artmakta buna ise küçük boyutları ve gündüzleri gizlenmeleri sebep olduğu için çok geç önlem alınmaktadır. Tahta kurusu neden olur? sorusunun aslında en basit yanıtı bir başka yerden tahta kurusu olmayan bir mekana taşınmalarının oldukça kolay olması bunda etkendir.

Evdeki Tahta Kurusu Nasıl Anlaşılır?

Ayrıca tahta kurularının varlığını anlamak son derece zor olduğu için bir kaç adet tahta kurusu kısa zamanda onlarca böceğin ev ve otellerde yayılmasında en önemli sebeplerden biridir. Tahtakurusu eve nasıl gelir?. Tahta kurularının pis evlerde ve mekanlarda daha fazla görüldüğü buna bağlı olarak ta pislikten oluştuğu doğru değildir. Kısacası evinizde kirlilik olsa bile asıl sorun bu değildir. Sadece dağınık ve kalabalık ortamlar, yaşamaları ve hızla üremelerinde oldukça belirgin sebeptir.

Küçük boyutlu olmaları nedeniyle çabuk fark edilemezler. Bunda yatak dikiş kenarları, parken dipleri, kapıların kasa arası, duvardaki tablo arkası ve çivi yuvaları gibi bölgelerde gizlenmeleri rol oynar. Tahta kuruları, gündüzleri gizlenip geceleri beslenmek ve kan emmek için saklandıkları bölgelerden çıkarlar. İnsanlar en fazla uykuda iken tahta kurusu ısırmasına maruz kalmaktadır. Bu nedenle tahta kurusu haşeresine karşı sıradan yöntemler pek tercih edilmemelidir.

Tahta Kurusunun Sağlığa Zararları

Yatak Tahtakurusu İle Mücadele oldukça bir süreç gerektirdiği için öncelikle yaşam alanları ve beslenme alışkanlıkları bilinmelidir. Tahta kurularının besin zinciri olan insanlara yakın durmak için yatak ve baza etrafını yuva olarak kullanan tahta kuruları, çarşaf, yorgan, yastık, baza başlığının arası gibi yerlerde sıkça görülür. Tahta kurusu eve nasıl gelir?  diye merak edenler için hemen belirtelim, konakladığınız otelde yattığınız yatak, yere koyduğunuz valiz veya dolaba yerleştirdiğiniz giysilere tutunarak kolaylıkla gelirler.

Tahta kurusu böceği kendisine yaşam alanı olarak loş ve nemli depolarda yer alan mobilyaların içini çokça tercih eder. Buralara yuva yapan tahtakurusu, buralardaki eşyaların eve getirilmesi sonucu üreme ve yaşama için çok rahat bir fırsat bulurlar. Erişkin tahta kuruların boyutları ortalama 5 mm boyutunda olup kan emdikleri zaman şişerek irileşirler. Çok kolay gizlendikleri için insanları ısırıp huzursuzluk çıkarana kadar pek varlıkları anlaşılmaz. Tahtakurusu İle Mücadele etkisiz ilaçlama ile önlenemez.

Yatak Tahtakurusu Isırığı Belirtisi

İnsanların cildinde aynı bölgede sıralı ısırık ve kabarmalara sebep olan bu ısıran böcekler oldukça rahatsız edici olmaktadır. Tahta Kurusu ısırığı mayt, mite, toz akarı, pire, kuş biti gibi ısıran böceklerin ısırığına oranla daha büyük kabarcık ve sancılı bir kaşınmaya neden olmaktadır. Pire ve tahta kurusu ısırıkları benzer özellik gösterdiği için bizi arayan pek çok pireler tarafından ısırıldığını düşünerek evde pire var nasıl önlenir? gibi soruları sıkça sormakta yaşadıkları sorundan kurtulmak istemektedir.

Yatak Tahtakurusu İle Mücadele nasıl olur? diye arama yaparak ilaçlama desteği için firma seçen insanların dikkat etmesi gereken yapılacak ilaçlama türünün doğru uygulanmasıdır. Tahta Kurularını yok etmek için ev ilaçlamaya giden ekip yatak ve bazalar da inceleme yapınca etrafına gizlenmiş tahta kurusu ile karşılaşılınca insanlar çok şaşırmaktadır. Bazı kişiler ise tahta kurdu ile tahta kurusunu sık, sık isim benzerliği nedeni ile karıştırmaktadır.  Bu iki böcek oldukça farklı yapıdadır.

Tahta kurdu geceleri ağaç aksamları kemirip ses çıkararak insanları rahatsız ederken tahta kurusu ısırıp kan emerek beslenen bir böcektir. Tahta kurusu ilaçlama bilinçli olarak yapılmadığı takdirde boşa zaman kaybı yaşanmasından öteye gidemez. Tahta kurularından kurtulmanın en tesirli yolu hiç kuşkusuz profesyonel hizmet almaktır. Kokusuz ilaçlama yada yoğun tahta kurusu şikayetlerinde evinde sırt pompasıyla böcek ilaçlama yaptıran insanlar için beklentilerini karşılamayacak bir sonuç olmayacağı için mağduriyet yaşanır.

Evdeki Tahta Kuruları Nasıl Öldürülür?

Tahta kurusu ile mücadele mutlaka deneyimli haşere ilaçlama şirketleri tarafından yapılmalıdır. Tahta kurusunun kökünü kurutmak için kullanılacak tahta kurusu ilaçları ve böcek ilaçlama yöntemleri çok iyi seçilerek yapılmalıdır. Tahta kurusu neden olur? Evdeki Tahta Kuruları Nasıl Öldürülür? diyorsanız çok iyi bir seçim yapmak durumunda olduğunuzu unutmayınız. Atlas Türk böcek ilaçlama firması olarak sıradan ilaçlar yerine çok daha kaliteli böcek öldürücüler kullanıyoruz.

Tahta kurusu zor ölür ve asla ucuz ilaçlar ile önlenemez. Ayrıca profesyonel yöntem kullanmak şarttır. Kullanılan böcek ilaçları oldukça kaliteli ve bu haşerenin direnç yapısını kıracak içerikte olmalıdır. Ayrıca gizli yerlerde saklandıkları için ilacın kalitesi kadar uygulanacak yöntemin bu böcekleri yuvalarından çıkaracak özellikte olması gerekir. Yatak Tahtakurusu İle Mücadele hem sabır işi, hem de bilinçli yapılması gereken bir özelliktedir. Amatör ve bireysel olarak bu böcekler yok edilemez. En Etkili Böcek İlaçlama Yöntemi ve uzman firma desteği olmadan baş etmek çok zordur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.