Yatak Böcekleri

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Yatak Böcekleri olarak bildiğimiz zararlı haşereleri ilaçlama yaptırmak oldukça önemlidir. Bazı yatak böceği çeşitleri beslenmeden 18 ay hayatta kalabilme özelliğine sahip oldukları için çok hızlı yayılmaktadır. Büyük olasılık ile yatak böceği bulunan bir mekanda, yada bir yatakta yatmış olma olasılığınız sandığınızdan daha çok olasılıklardan biridir. Gece uykunuz esnasında ortaya çıkarak sinsice vücudunuza musallat olmaları ve sizden iştahla beslenmeleri muhtemelen pek aklınıza gelen bir durum değildir.

Ancak gündüzleri pek fark edilmemeleri odada olmadıkları anlamına gelmez ve sizi algılayarak siz farkına varmadan evde yaşam sürerler. Her şeye rağmen bu zararlı böcekler ile başa çıkmanın yolları mevcuttur. Yatak böceği olarak bilinen tahta kuruları boyut olarak diğer türlere göre daha kolay fark edilen kahve renkli bir haşeredir. özellikle, otel, öğrenci yurtları, kırsal bölgelerde ve evlerde sıkça karşılaşılan kan emici böceklerden biridir.

Yatak Böceği Nasıl Anlaşılır?

Yatak Böceklerinin Farkına Varmak için kalacağınız odada kısa bir ön araştırma yapıp pire, tahta kurusu gibi gözle görülen kan emicileri fark etmeniz mümkündür. Eşyalı daire yada otel odası kiralamadan önce odayı kontrol edip yatak ve nevresimlere bakmak kısaca bir fikir edinmenizi sağlar. Pek çok insan yeni bir şehir ve bölgeye gidip kalacak yer seçiminde odaya girip ilk olarak banyo ve tuvaleti kontrol etmeyi tercih etmektedir. Aslında ilk olarak yatağa göz atmanızda büyük yarar vardır.

Yatak Böcekleri gece yaşayan canlılardır ışıkta saklanırlar ve sadece etraf karanlık olduğu zaman harekete geçerler. Eğer şansınız varsa bir kaç tanesini fark etmek için karanlıkta ışığı açıp kısa bir kontrol yapmak yatakta yaşayan böcekleri farketmenizde büyük etkendir. Ancak birde gözle görülmeyen çok daha sinsi ve ufak boyutlu böcekler vardır ki bunları fark etmeniz neredeyse imkansız gibi bir durumdur. Asıl tehlike mayt, mite, toz böceği, akar, deri böceği diye bildiğimiz bu minik yatak böcekleri olup insana uykuyu haram ederler.

Yatak Böcekleri İle Mücadele 

Yatak böcekleri ile mücadele belkide böcek ilaçlama yöntemleri arasında en zor uygulamalar arasında ilk sırada yer almaktadır. Bilindiği gibi tahta kurusu ve pireler dirençli yapıda haşerelerden olup, kokusuz ilaçlar pek etki etmez. Bu nedenle zor ölen böcekler ile mücadele kokulu ve yakıcı etkiye sahip özel haşere ilaçları kullanılarak mümkünse ulv yöntem tercih edilerek yapılmalıdır. Bu güne kadar edindiğimiz tecrübe ışığında pek çok ilaçlama şirketi bu ve benzeri böcekler ile pek baş edememektedir.

Zaten garanti verilmesi mümkün olmayan bu zararlı böceklerden toz böceği, toz akarı, beyaz nem böceği gibi minik haşereler ile defalarca uygulama yapmalarına karşın nerede ise hiç bir sonuç alamamaktadır. Bunun ana nedeni yanlış böcek ilaçlama yöntemi kullanılması ve böcek ilacı seçiminde hata yapmaları olarak dikkat çeker. Her böceğin yapısı farklı olup bazı böcekler kokusuz ilaçlara ve sıradan kimyasallara inanılmaz derecede direnç gösterir. Bu gibi durumlarda özellikle yatak böceklerinden kurtulmak için ilaç değişimi şarttır.

Yatak Böceği Nasıl İlaçlanmalıdır?

Yatak böceklerinden kurtulmak sanıldığı kadar kolay değildir. Seçilen ilaçlama firması profesyonel olmalı, ayrıca toz böceği ve beyaz nem böceği hakkında uzman böcek ilaçlama elemanları ile uygulama yapmalıdır. Acemi servis elemanı, ve böcekler hakkında yeteri kadar deneyim sahibi olmayan ilaçlama teknisyeni ile bu tür zararlıların imhası oldukça zordur. Yatak Böcekleri İle Mücadele hem bilgi, hemde doğru teknikler kullanılarak mümkündür. Bu güne kadar verdiğimiz hizmet kapsamında çok sayıda insanı bu böceklerden kurtardık

Evindeki eşyaları attırıp bu böceklerden kurtulmak mümkün değil diyen kişilerin yanlış yönlendirmesi ile evdeki eşyaları atan, denemedik yol bırakmayıp psikolojik buhran geçiren insanlar ile karşılaştık. Pire, tahta kurusu gibi böceklerin daha kolay imha edilmesine karşın, toz böceği, beyaz nem böceği, mayt ve mite gibi zararlıların çok daha radikal tedbirler ile yok edilmesi gerektiğini bilerek böcek ilaçlama yöntemi olarak en kapsamlısını uygulamaktayız. Yatak böceği ilaçlaması kokulu ilaç ve sisleme yöntemle başarılı olur. Kuş Biti yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.