Tesbih Böceği İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Hastalık riski taşıyan böceklerden olan nem böcekleri rutubetli ortamları sever. Tesbih Böceği İlaçlama insan sağlığının korunmasında ciddi önem taşır. Tespih böcekleri dış mekanlarda görülen ve mutlaka ilaçlama yapılarak bina ve dairelerden uzak tutulması şart olan pis alanların sakinleridir. Su basan evler, binaların bodrum ve zemin katları, lağım kanallarına açılan bölgeler, su birikintisi olan her türlü nemli yerlerde tespih böcekleri ile karşılaşmak mümkündür. Su baskınları rutubet böceklerini tetikler.

Tespih böceği yapı ve şekil olarak farklı bir canlı olup insanların yaşam alanlarında sıkça ortaya çıkan zararlı bir böcektir. Bu nedenle tespih böceği görülen mekanlarda böcek ilaçlama mekanların hijyeninin korunması ve insanların olası hastalık mikrobu kapmalarını bertaraf etmek için hayli önemlidir. Lağımlar ve pis su birikintisi olan bölgelerde üreyen böceklerin insanlara yakınlığı, verebilecekleri zararın boyutunu ileri seviyeye çıkarır. Ev ve iş yerlerinde gıdaları ve eşyaları pisletip zarar verirler.

Tesbih Böceklerinin Özellikleri

Bedeninin alt kısmında çok sayıda ayakları bulunan tespih böceğinin boy ve yapısı türlerine ve beslenmesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Genel olarak birkaç mm civarında olan bu böceklerin daha iri yapılı olanları mevcut olup 3 santimetre kadar büyüklüğe ulaşır. Tespih böceğinin baş kısmında küçük 2 adet gözleri mevcuttur. Başının üst tarafında 2 adet anten şeklinde çıkıntısı bulunur. Dış yüzeyini ise, sert ve katmanlı bir kabuk tabakası örter. Katmanlar arası bölmeler daha yumuşak olup elastik bir özelliğe sahiptir.

Tespih böcekleri tehlike hissettikleri zaman kendini yuvarlayarak tespih tanesi şeklini aldığı için bu isimle anılmaktadır. Normal şartlarda ev içinde tesbih böceği şikayeti pek görülen bir durum değildir. Ancak evde su baskını, ve nem bulunması bu böceklerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Tespih böceği ilaçlama spreyli ve sisleme yöntem kullanılarak yapılabilmektedir. Tarla ve boş arazilerde toprak altında bolca yaşayan bu ilginç böcekler özellikle su birikintisi olan yerlerde çok miktarda görülmektedir.

Tespih Böcekleri Ve Mücadelesi

Genel olarak gri, kahverengi, kül rengi ve mat bir görünüme sahip olan nem böceği olarak bilinen tespih böceği insanların hiç sevmediği zararlı bir böcektir. Beslenmesinde genellikle bitkisel ürünler tercih sebebidir. Ancak bazı tespih böceği türleri hayvansal olarak ta beslenebilmektedir. Evlerde görüldüklerinde, gıdalara musallat olup onları tüketecekleri ve bozulmalarına neden olacakları bilinmelidir. Tespih böceği ilaçlama, tespih böceğinden kurtulmak için, bireysel olarak yapılacak müdahale sonuçsuz kalır.

Tespih böceği ilaçlama servisleri ile görüşülerek etkili bir ilaçlama yapılması Şarttır. Tespih böceği türüne ve yaşadığı alana bağlı olarak farklı renklerde değişik yapıda karşınıza çıkmaktadır. Bu olası yanlış seçim ve boşa zaman kayıpları ve maddi olarak zararlara maruz kalmamak adına takip edilmesi gereken bir yoldur. Evlere girdiklerinde evdeki saksı çiçeklerine zarar veren tespih böceğinden kurtulmak için evde tespih böceği ilaçlama yaptırmak şarttır. Aynı zamanda ev ortamında açıktaki sebze ve meyve üzerine yerleşerek bunlardan da beslenirler.

Tespih Böceği Ne Yer Nerelerde Görülür?

Bu haşereler, bu besinleri yerken aynı zamanda yiyeceklerin üzerine dışkılarını ve salyalarını da bırakırlar. Bu yolla yiyeceklerde görülen mikroplar besinlerimizi bozar ve bu mikropların insana geçmesi ile olası sağlık sorunlarının ortaya çıkması insanlar için kalıcı zararlara yol açmaktadır. Tespih Böceği İlaçlama Servisi alınmadığı takdirde, insanlarda ciddi sağlık sorunları ile karşılaşılması hiçte uzak bir durum değildir. Yaşam alanı olarak rutubetli yerlerde yaşamı tercih eden bu zararlılar sıcak ve kuru havaları pek fazla sevmezler.

Genel olarak nemli ve pis ortamlarda daha çok görünürler. Evlerimizde, mutfakta, banyoda, lavabo kenarlarında, su boruları etrafında sıkça rastlamak mümkündür. Tespih böceği ile mücadele ihmal edildiği zaman daha fazla sorunlar ortaya çıkarak insanlar için hem maddi hemde sağlık açısından ciddi zararları görülecektir. Tespih böceği geceleri daha aktif olduğu için beslenmesini ve yer değişikliğini genellikle bu zamanlarda yaparlar. Gündüzleri yuvalarında ve kenar kuytu kısımlarda pasif olarak dinlenirler.

Tespih Böcekleri Nasıl İlaçlanır?

Bu nem ve pis alanların müdavimi olan ilginç böcekler zarar verdiği için evlerde görüldüğü zaman mutlaka müdahale edilmesi zaman geçirmeden tespih böceği ilaçlaması yaptırılması gerekir. Tespih böceği ile mücadele için mutlaka profesyonel tespih böceği ilaçlama firmaları ile irtibat kurulmalıdır. Her haşere için uygulanan ilaç ve ilaçlama yöntemi farklı özellikte yapıldığı için bu zararlı haşerelerin sağlam yapısı dikkate alınarak kokulu ve ani etkili ilaçlar kullanılarak imha edilmesi çok daha kolay olacaktır.

Tespih böcekleri ile mücadele püskürtme şeklinde uygulama yapılarak yada tercihe göre ulv makinesi kullanılarak yapılabilir. Püskürtme ya da buharlama şeklinde gerçekleştirilmesi, haşerenin yaşadığı bölgeler ve böceklerin yoğunluğuna bağlı olarak belirlenir. Kokusuz ilaçlama uygulamada evden çıkmaya gerek yoktur. Ancak böceklerin görüldüğü bölgelerde bulunan gıdalar kaldırılmalı ve muhafaza altına saklanmalıdır. Kokulu ilaçlama esnasında evden çıkılmalı ve gerekli önlemler alınarak Tesbih Böceği İlaçlama hizmeti gerçekleştirilmelidir.

Evde İlaçlama Nasıl Olmalı?

Evde tespih böceği ilaçlaması esnasında maskeli personel dışında mekanda insan bulunmamalıdır. Kesinlikle eczanelerden ve sokak satıcılarından alınan ilaçlar tespih böceklerinin yok edilmesi için etkili olamaz. İlaçlama için kullanılan tüm ilaçlar, ziraat mühendisleri tarafından belirlenerek haşere türlerine göre farklı ilaçlar belirlenir. Tespih böceği ilaçlama ekibimiz tecrübe ve bilgi olarak her türlü haşere mücadelesi verecek seviyede olup gerek böcek ilaçlama şikayetlerinizde gerek tespih böcekleri ile mücadele konusunda son derece deneyimlidir.

Tespih böceği ilaçlama ucuz tespih böceği ilaçları kullanılarak yapılamaz. Tespih böceklerinden kurtulmak için bu zararlılar fazla üremeden derhal tespih böceği ilaçlama servisleri ile görüşülmeli ve mekanın yapısına göre en uygun böcek ilaçlama türü alınarak mekandaki zararlı tespih böcekleri yok edilmelidir. Tespih böceklerinin kökünü kurutmak için kaliteli ilaçlar ve en etkili yöntemler kullanılarak mücadele edilmelidir. Özensiz uygulamalar ile önlenmesi söz konusu değildir. Arı İlaçlama hakkındaki sayfamızı ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.