Tahta Kurusu Isırığı Nasıldır

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Sabah uyandığınızda vücudun değişik bölgelerinde Tahta Kurusu Isırığı Nasıldır? bilmeyenler için sorun büyüktür. Vücutta sızlama ve kaşıntı sonrası birçok insanın başına gelen bir durumdur. İlaçlama yaptırılmayan tahtakuruları insanı ısırıp cildinde kabarmalara ve sancı şeklinde derinden bir sızlamaya neden olur. Ancak tahtakurusu ısırığı kaşındır sa da uzun süreli olarak acıtmaz. Tahta kurusu pireler gibi diğer parazitlerden farklı olarak, her hangi bir insana hastalık bulaştırmazlar.

Ancak yinede temkinli olmak olası virüslü kan emme durumunda oluşabilecek durumlardan korunma amaçlı evde tahta kurusu ilaçlama yaptırmak gerekir. Normal sağlıklı kişilerde herhangi bir ciddi alerjik reaksiyona neden olmayan bu zararlılar hassas ciltli insanlarda yan etkilere maruz kalınmaya yol açabilir. Tahtakurusu ısırığı nasıldır?ısırılma sonrası oluşacak alerji çok karşılaşılan bir durum olmasa bile, tahta kurularını yatak ve evin diğer bölgelerinde görmek çok can sıkıcı istenmeyen bir durumdur.

Tahta kurusu olan evlerde pis ve iğrenç bir koku ile karşılaşmak kaçınılmazdır. Tahta kurusu neden ısırır? diye merak edenler için hemen belirtelim. Tahta kurusu kan emerek beslenen bir haşere olduğu için insan ve evcil hayvanlar ile kuşların kanını emerek beslenmesini sürdürür. Tahta kurularından kurtulmak için tahtakurusu yaşam alanları etkili bir şekilde ilaçlanmalı özellikle yatak odalarında çok fazla üreme sorunu oluşturdukları için buraların profesyonel olarak böcek ilaçlamasına tabi tutulması zorunludur.

Tahta kurusu ısırığı zararları bazı insanlarda alerjik sorunlara yol açsa bile uzun süreli tehlike oluşturmazlar. Böcekler tarafından ısırılıyor ve sizin hangi böcek tarafından ısırıldığınızı bilmiyorsanız hangi bölgede ısırıldığınızı bilmeniz gerekir. Evde tahta kurusu olduğu nasıl anlaşılır? öncelikle yatakta ve nevresimler de küçük yassı böcekler var ise kahverengi renkli ve yatak dikiş aralarında yavru böcekler görüyorsanız zaman kaybetmeden bir ilaçlama firması ile görüşerek tahta kurusu ilaçlama yaptırmanız yerinde olacaktır.

Tahta Kuruları Nasıl Anlaşılır?

Tahtakuruları, yapı olarak, sırttan karına doğru yassı ve ince bir görünüme sahiptirler. Sıkça bulundukları bölgeler, süpürgelik arası, yer ve duvar çatlakları, halı altları ya da açılmış duvar kağıdı arası gibi fark edilmelerinin zor olduğu, ulaşılması zor alanlara saklanırlar. Saklandıkları yerlerde birbirlerine yakın olarak toplu halde dururlar. Kendilerine özgü, tuhaf, tatlı ama hoş olmayan pis bir bir kokuları vardır. Yataklarda, koltuklarda ve çevredeki mobilyalarda karşılaşılan dışkı izleri tahtakurusu istilasının en belirgin özellikleridir.

Tahtakurusu ısırıkları, deri üzerinde kırmızı kaşıntılı izler meydana gelmesine sebep olur. Ayrıca aşırı kaşınma gibi alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Ancak ısırılan tüm bireylerde farklı reaksiyonlar görülür. Tahta kurularının değişik türleri olmasına karşın evlerde ve otellerde en fazla rastlanan cinsi bildiğimiz tahtakurusu Cimexlectularius, türü özellikle insanların yaşadığı ortamlara çok hızlı uyum sağlamaktadır.

Diğer tahta kurusu türleri ise kuşlar, ve yarasaları tercih edip beslenmesine karşın zorda kaldıklarında insanlardan beslenip kanlarını emerler. Kuş yuvalarında yaşayabildikleri için kuş yuvalarının bulunduğu evler ve çatıya yakın dairelerde sıkça görülürler. Ayrıca seyahat eden insanlar tarafından bavullar, giysiler, yataklar ve mobilyalar vasıtası ile taşındıkları için dünya genelinde oteller ve konaklama alanları başta olmak üzere pek çok mekanda oldukça yaygındırlar. Alışılmadık yerlerde yuvalanmalarına karşın yatak yakınındaki küçük çatlaklarda ya da yorganlarda ve yatak örtülerinde sıkça karşımıza çıkarlar.

Tahta Kurusu Isırığı Nasıldır? bilmiyorsanız özellikle küçük çocuklar ile hassas ciltli insanlarda daha belirgin izler bırakmaktadır. Tahta kurusu ısırmasından korunmak için evde böcek ilaçlama yaptırılması evin kenar köşelerinde yuvalanan tahta kurularının yok edilmesi için etkili bir uygulama türü belirlenmesi kaçınılmazdır. Sizde evinizde tahta kurusu ısırığı nasıldır merak ediyor ve cildinizde ısırılmalar ile karşılaşıyorsanız bizi arayarak kalıcı böcek ilaçlama çözümü alabilirsiniz. Periyodik Böcek ilaçlama yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.