Tahta Kurusu Böceği İlaçlama

Tahta Kurusu Böceği İlaçlama zor ve zahmetli bir süreç ister. İnsanların tahta kurusu neden olur? tahta kurusu nasıl bir böcektir? gibi çok çeşitli sorularına bu yazımızda değineceğiz ve tahta kurusu ilaçlama yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz. Bilmeniz gereken önemli bir durum tahta kurdu ve tahta kurusu böcekleri farklı bir haşere türüdür. Pek çok insan bu iki böceği birbirine karıştırabilmektedir. Ancak bu iki böceğin arasında belirgin farklar mevcuttur. Tahta kurusu uçar mı? tahta kurusu ses yapar mı? diyorsanız tahta kurusu uçan ya da ses yapan bir böcek türü değildir.

Tahta kurusu yapı olarak 5 milimetre civarında bir boyuta sahip yassı biçimde elma çekirdeğine benzer kahverengi bir böcektir. Küçük ve oval bedeni sayesinde iş yerlerinde, otel ve evlerde hatta kıyafetlerinizin arasında bile kolayca saklanır. Tahta kurusu neden olur? tahta kurusunun zararları nelerdir? iyi bilmekte fayda vardır. Öncelikle tahta kurusu neden hoşlanmaz? bunlar dirençli böcekler olduğu gibi tahta kuruları temiz ortamları sevmezler. Böcekler için en önemli beslenme ve yaşama koşulları arasında nem, yemek, gıda ve kirlilik önemli yer tutar.

Bu nedenle evin temiz tutulması, rutubet ile nemin arındırılması, evin sık, sık havalandırılması ve temizlenmesi gerekir. Tahta kurusu nerede yaşar? diyorsanız öncelikle bu böceklerin geceleri ortaya çıkarak insanları ısırdığını bilmeniz gerekir. Duvar ile parkelerin birleştiği süpürgelik kenarlarında, mobilyaların aralarında, dolap içlerinde, duvar yarıklarında hatta elektrik priz ve oyuncaklarda bile bu böcekler görülebilir. Ayrıca yataklarındaki bazanın başlıklarında, bazaların içinde ve çelik akşamlarında, koltukların arasında, yataklar en fazla görüldükleri alanlardır.

Tahta Kuruları Nerelerden Mekanlara Gelir?

Pek çok insan bu böceklere karşı insanların tahta kurusu ile ilgili elbette çok çeşitli söylem ve sorularına maruz kalır. Bunların en başında tahta kurusu sirke ile ölür mü? tahta kurusu neden hoşlanmaz? tahtakurusu ısırığına doğal çözüm var mıdır? zinon tahtakurusu ilacı aldım acaba bu böcekleri öldürür mü? gibi çok farklı sorulara maruz kalmaktadır. Öncelikle tahta kurusu İstilası nasıl yaşanır? bunu bilmekte fayda vardır. Örneğin otellerde tahta kuruları en fazla görülen böceklerdir. Buralara gelişlerinin asıl sebepleri kıyafetler, valizler ve evcil hayvanlar sayesinde olabilir.

Çünkü değişik iklimlerden, değişik ülkelerden insanlar seyahat için en fazla otellerde konaklar. Şayet sizde seyahat ve yolculuğa çıktıysanız bir otelde kaldıysanız buralardan hiç farkına bile varmadan evinizde gelebilirler. Kıyafetlerinizde ve valizinizde tahtakurusu taşıyabilirsiniz. İstilacı bir böcek olan tahta kurusu tek seferde 200 civarında yumurta bırakabilir. Evinizde 1 adet bile tahta kurusu görürseniz unutmamanız gereken en az 200 adet tahta kurusu pusuda bekliyor anlamına gelecektir. Bu nedenle çok hızlı bir refleksle ani karar verip evinizde tahtakurusu ilaçlama hizmeti almanız gerekir.

Tahta kuruları kan emerek canlıların vücutlarından kan emerler. Bu nedenle hastalıklı bir bünyeden emdiği kanı bir sağlıklı bünyeye bulaştırma potansiyeli her zaman vardır. Kedi, köpek, kuş gibi hayvanlara yapışarak kan emer ve bu hayvanlar vasıtasıyla da evlere bulaşabilir. Tahta kurularına karşı erken önlem alınmadığı takdirde zaman geçtikçe çok ciddi tahta kurusu şikayetleri yaşanmaya başlar. Bu nedenle egzama gibi tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir. Evdeki tahta kurusu nasıl öldürülür? tahta kurusu için hangi ilaçlar kullanılır? merak ediyorsanız tahta kuruları ile mücadele için pek çok yöntem mevcuttur.

Tahta Kurularına Karşı Mücadele nasıl Olur?

Tahta kurusu mücadele yöntemleri bireysel olarak uygulayabileceğiniz bazı yöntemler olmasına karşın, ilaçlama firmalarından destek alarak tahta kurusu böceği ilaçlama yaptırabilirsiniz. Hemen belirtelim evde bireysel olarak uygulayacağınız yöntemler sadece bu böcekleri azaltmaya yöneliktir. Tam olarak ortadan kaldırma gibi bir şansımız maalesef yoktur. Tahta kurusu ile mücadele için ilk yapmanız gereken şey, yumurta bırakabilecekleri yaşam alanları olan yeri, kenar köşeleri iyice kontrol etmektir. Mobilya içleri, yatak kenarları, döşeme araları, parke kenarları, baza ve yatak araları ilk kontrol edeceğiniz yerlerdir.

Dip bölgeleri fırçalamak, yarıkları, oyukları yüksek ısılı buhar makinesi ile temizlemek buralarda bulunan tahtakurusu yumurtalarını temizlemekte oldukça faydalıdır. Ancak bu böcekler elektrik prizleri, kırık, çatlak ve yarıklara kadar çok çeşitli bölgelere girebildiği için her tarafı ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Tahtakurusu yumurtalarını yok edebilmek için yatak kenarları, bazaların içleri, mobilyaların ek yerleri gibi yerlere dikkatlice bakarak buraları temizlemeniz gerekir. Tahta kurusunu yok etmek için en etkili çözümlerden birisi buhar makinesi ile tahta kurusunu öldürmektir.

Ancak her insanda bu imkan olmadığı için evinde yüksek ısılı buhar makinesi olanlar için kısaca şöyle açıklayabiliriz. Buhar makinesi ortalama 120 santigrat derece üzerinde sıcaklık püskürtür. Bu böcekler bu kadar ısıya direnç gösterebilir. Bu nedenle yüksek buhar makinesi işinize yarayacaktır. Bütün oyuk veya yarıkları, yatakların zeminleri, mobilya işlerini buhar makinesi yardımı ile temizleyerek ciddi şekilde böcek yavrularını ve yumurtalarını yok edebilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken buharın ayarını iyi kontrol etmenizde fayda vardır. Ancak elektronik cihazlar ve prizlerin içine kadar ulaştıkları için buralara buhar makinesi uygulamanız mümkün olmayacaktır.

Kurutma Makinesi Ve Buharlı Temizlik

Buhar makinesi ile perde dipleri, tavanların köşe bölgeleri, duvarların birleştiği yerleri yukarıdan aşağı doğru güzelce buhar makinesini tutmanız gerekir. Buralara yüksek basınçlı buhar püskürtmeniz buralardaki böcek yavruları ve yumurtalarını yok etmede son derece faydalı olur. Bir başka işinize yarayacak yöntem ise elektrikli süpürge ile bu böceklerin yumurtalarını ve yavrularını çektirmek, yaşayabilecekleri bölgeleri fırçalayıp temizlemek, buhar makinesi ile yüksek buhara maruz bırakmak önemlidir. Ayrıca vakum makinesi ile çektirmek evinizde olan tahta kurusu şikayetlerini belirli bir seviyeye düşürür.

Ancak unutmamanız gereken bu tek başına tam olarak kesin bir çözüm değildir. Dip bölgelerde kalan bir iki tane böcek yavrusu yada yumurtalar kısa sürede tekrar erişkin böcek olarak karşımıza çıkar ve sizi ciddi şekilde rahatsız eder. Kıyafetler ve yatak içerisinde sıcağı seven bu böcekler çarşaf, pike, yatak eşyaları gibi çok çeşitli bölgelerde karşımıza çıkabilir. Bu gibi eşyaları kurutma makinesi yardımıyla yüksek ısıda temizleyebilirsiniz. Ayrıca halılarınızı, mobilyalarınızı güneşe maruz bırakarak yüksek ısıda tahta kurusunu kaçırmanız mümkün olabilir.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken mobilyalarınızın kabarmaması, kıyafetlerinizin rengini atmasıdır. Tahta kuruları düşük ısıda çok fazla direnemez. Eksi 20 santigrat derecenin altından daha düşük ısılarda tahta kurusu yumurtaları ve yavruları direnemediği için ölürler.Ancak tahta kurularını yok etmenin en etkili yolu hiç kuşkusuz tahtakurusu ilacı kullanımıdır. Kimyasal mücadele ancak profesyonel ilaçlama firmaları tarafından uygulanmalıdır. Haşere ilaçları tahta kurularının direnç yapılarını çökertecek özellikte yüksek böcek öldürücü özellikte olmalıdır.

Tahta Kurusu Böceği İlaçlama Şekilleri Nelerdir?

Tahta kurusu ilacını evin içindeki çatlak yarık ve oyuk her bölgeye püskürtmek gerekir. Bu nedenle spreyli tahta kurusu ilaçlaması yüzeysel çözüm sunmamaktadır. Tahta kuruları ile mücadelede en etkili yöntem hiç kuşkusuz dumanlı tahta kurusu ilaçlama şeklidir. Tahta kurusu nasıl ölür? diye düşünüyorsanız çeşitli çözüm yollarını denemenize karşı bir türlü kurtulamıyorsanız ilaçlama zamanı gelmiştir. Unutmamanız gereken bu konuda bir uzman desteğine ihtiyacınız olduğudur. Tahta kurusu ilaçlama yöntemleri içinde sıvı böcek ilaçları ile püskürtme yöntemi yeni başlayan şikayetlerde işinize yarayabilir.

Ancak aşırı derecede üreyen ve bir kaç aydan fazladır evde devam eden tahta kurusu şikayetlerinden mutlaka dumanlı tahta kurusu ilaçlama yaptırmanız sizin faydanıza olacaktır. Etkili böcek ilaçlarının kullanılması tahta kuruları ile mücadelede önemlidir. Tahtakurusu nasıl yok edilir? Tahta kurusundan tam olarak kurtulmak için bilimsel ve profesyonel yöntemler zorunluluktur. Eline ilaç pompası alarak tahta kuruları ile mücadele etmeye kalkan her firma bu konuda uzman değildir. Bu böceklerin saklanma alanları, üreme noktaları, yumurtaları ve gizlenme bölgeleri bu böcekle mücadeleyi zorlaştırmaktadır.

Sprey şeklinde uygulanan sıvı böcek ilaçları dip bölgelere kadar çoğu zaman ulaşamaz. Örneğin parke kenarlarına spreyli uygulama yapılabilir ancak elektrik prizleri için elektronik eşyaların içine, mobilyaların iç bölgelerine kadar sprey ilaçlar ulaşamaz. Buda dip bölgelerde gizlenen tahta kurularını yok etmede etkisiz kalmasına sebep olur. Bu nedenle buhar yöntemi ile yapılan ilaçlama dip noktalara kadar işleme potansiyeli mevcut olan bir ilaçlama şeklidir. Zorlu noktalar için en iyi tahta kurusu ilaçlama yöntemi bu nedenle buharlı yöntemdir.

Tahta Kurularına Kesin Çözüm Sağlamak

Elbette bu hem maliyetli Hem de profesyonel bir uygulama gerektirir. Bu nedenle pek çok ilaçlama yapan kişi ve firma Ulv ilaçlama yapmıyoruz diyerek insanları daha pratik yollara yöneltmeye çalışır. Ancak o da tam çözümü olmadığı için defalarca ilaçlama yaptırmalarını ve ciddi manada maddi kayıplar yaşamalarına yol açar. Öncelikle tahta kurusu neden olur? en etkili tahta kurusu ilacı hangisi? tahta kurusu neden hoşlanmaz? tahta kurusu ilaçlama yöntemleri nelerdir? sorgulamalıdır.

İnternet üzerinde kısa bir ön bilgi edindikten sonra bu konuda hizmet veren Astek ilaçlama gibi profesyonel tahtakurusu ilaçlama firmaları ile irtibata geçmeniz çözüm için şarttır. Profesyonel bir firma olarak daima en iyi çözümleri sunmak için kurulmuş bir ekibiz. İnsanları yanıltarak para kazanmak yerine, insanlara gerçekleri açıklayarak neler yapması gerektiği, nasıl tedbirler almasının daha faydalı olacağı, hangi ilaç ve yöntemleri kullanılacağını tam olarak açıklayarak ilaçlama yapmaktayız.

Bu şekilde bilinçli bir şekilde ilaçlama servisi almalarına yardımcı oluyoruz. Bizim için müşterinin memnuniyeti, güvenliği ve mutluluğu kazanılacak üç kuruştan çok daha önce gelir. Zaten işini hakkıyla yapan böcek ilaçlama firmaları mutlu ettiği müşteriler sayesinde pek çok insana çok daha kolay bir şekilde ulaşmaktadır. Burada doğru ilaçlama çözümleri ve profesyonel yardım ile hem mutluluk vererek hem de insanların şikayetini çözerek işini hakkıyla yapan firmalar için bir övünç kaynağıdır. Tahta Kurusu Böceği İlaçlama taleplerinizde bizden destek almalısınız. En İyi Hamam Böceği İlaçlama nasıl yapılır biliyor musunuz?.

Tahta Kurusu Böceği İlaçlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir