Tahta Kuruları Eve Nereden Gelir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Tahta Kuruları Eve Nereden Gelir? bilmeniz gereken bir durum olup evlere tahta kurusu girişlerinin önlenmesi için ilaçlama ve sorunun nereden başladığını bilmek faydalı olacaktır. Genel olarak dış alanlarda üreyen tahta kurusu zaman, zaman, apartman ve daire içlerine girip insanların yaşamını olumsuz etkiler. Tahta kuruları evlere nereden gelir? bunun sebebi göçmen kuşların binaların çatılarında konaklaması gibi nedenlerdir.

İnsanların çalılık alanlar ve ağaçlık bölgelerde gerek piknik yapması gerek dinlenme amaçlı bulunmaları sonucu elbise ve eşyalarına bulaşarak taşınır. Tahta kurularının mekanlara taşınabileceği unutulmamalı ayrıca misafirliğe gelen biri tarafından hatta dışarıdan alınan bir mobilya  ile bile kolayca tahta kurusu evlere gelebilir. Ayrıca seyahat için çıkan insanların konakladıkları otellerde bile bu soruna maruz kaldıkları bilinen bir durumdur.

Karşılaştığımız en büyük şikayetler arasında konaklama amaçlı seyahatler sonrası ve kullanılmış mobilya alınması sonrası evlere tahta kurusu girişlerinde ciddi artış görüldüğü bilinmektedir. Tahta Kuruları Eve Nereden Gelir bilmeyenler yaşadıkları sorunlar karşısında ne yapacağını bilemez ve ilk iş ilaçlama yaptırıp bu zararlı böceklerden kurtulma yoluna seçer. Eve girip ürediği zaman evden arındırılmaları oldukça zor ve zahmetli bir süreçtir.

Tahta Kurusu Isırığına Ne İyi Gelir?

Yazımızın başında tahta kuruları evlere nereden gelir? diye başlangıç yapıp kısaca değindik. Geceleri mışıl, mışıl uyurken vücudumuzda bir karıncalanma ve bir canlının gezdiğini hissedince irkilerek kalkar panikle ne olduğunu anlamaya çalışırız. Tahta kuruları gece aktif olan insanları ısırıp huzursuz eden zararlı haşereler olduğu için pek çok şikayetler gece uykuda ısırıldığını ve acı içinde uyandığını söyleyen insanların kendini ne ısırdığını bilmesi zaman alır.

Sabah yatağı araştırıp kan lekesi yada kahverengi böcekler gördüğünü söyleyerek bu böceklerin neden oluştuğunu nasıl kurtulabileceklerini sormaları tahta kurularından kurtulmanın ilk aşamasıdır. Tahta kurusu ısırığına ne iyi gelir? diye soran insanların sayısı hiçte az değildir. Bu böcek ısırması kendiliğinden geçer uzun süre sorun oluşturmaz. Ancak hassas ciltli insanlarda çok kaşıma sonucu tahrişlere ve sulu yara oluşumuna dönüştüğü bilinmektedir.

Tahta kurusu ısırığı tedavisi için ısırılan bölgenin güzelce kolonya ve cilt temizleyici bir ürünle temizlenmesi rahatlatıcı olur. Ancak özel bir tedavisi olmayıp kaşımamak en doğru harekettir. Doktor tavsiyesi ile bir cilt kremi kullanmakta rahatlatıcı bir unsur olabilir. Bu yazımızda tahta kuruları evlere nereden gelir hakkında kısaca bilgi vermeye çalıştık. Tahta kurusu ilaçlama için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hamam Böceği Uçar Mı? yazımızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.