Tahta Kurdu İnsana Zarar Verir Mi

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Tahta Kurdu İnsana Zarar Verir Mi? bu soru çokça sorulmakta ve evlere yerleşen tahta böcekleri olarak bilinen tahta kurtları insanları ciddi tedirginlik vermektedir. Böcek ilaçlama doğru ilaçlama teknikleri ve profesyonel haşere ilaçları kullanılarak yapılması gereken bir hizmettir. Tahta kurdu ile mücadele oldukça kapsamlı yapılması gereken bir ilaçlama şeklidir. Evinizde tahta kurdu şikayeti var ve sizde Tahta Kurdu İnsana Zarar Verir Mi? diye merak ediyorsanız tahta kurtları insanları ısırmazlar.

Ancak ahşap malzemeler olan, kapı pervazları, pencere kasaları ve parke ile ahşap tavanlarda sık, sık tahta kurdu şikayetleri yaşanmaktadır. Tahta kurtları insanları ısırmazlar. Ağaç kurtları bitkilerle beslendiği için sadece ot, çalı, çırpı, ahşap ve tahtanın olduğu her şeye zarar verirler. Tahta kurdu ısırır mı? diye merak edenlerin bilmesi gereken bu böceklerin zararları daha çok maddi açıdandır. Isırmasalar bile geceleri ses yapar ve tavandan üzerinize ahşap tozu dökülmesine sebep olacakları için zarar vermeyecekleri anlamına gelmez.

Oluşturdukları maddi kayıplar da insanlar için büyük zararların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Tahta kurdu ilaçlama ile bu haşerelerden kurtulabilir, oluşacak kayıplarınızın önüne geçebilirsiniz. Ancak tahta kurdu ilaçlaması son derece zor olup evin kapsamlı bir ilaçlama işleminden geçirilmesi gerekir. Parke ve döşemelerde görülen tahta kurdu zararları önlem alınmadığı zaman giderek yayılır ve ahşap malzemelerde geri dönülmez kayıplara sebep olur.

Tahta kurtları insanı ısırır mı? gibi endişe yaşıyorsanız bu böceklerden korkmanıza gerek yoktur. Bilindiği gibi örümcek, akrep, kene ve pire gibi bazı böcek türleri insanı ısırması ve kan emme özellikleri ile bilinir. Sert kabuklu ve ahşap içinde kurt şeklinde ortaya çıkan ağaç kurtları ile mücadele ilk fark edildikleri anda başlamalıdır. Zehirli böcek türleri ve ısıran haşere çeşitleri bir an önce ilaçlama yaptırılmadığı zaman insanlar için hayli zararlı olmaktadır.

Tahta Kurtlarının Zararları Nasıl Önlenir?

Kahverengi, siyah ve açık renk yapısı ile görülen sert kabuklu böceklerden olmalarına karşın evlerde mobilya gibi kıymetli ahşap malzemelere ciddi zarar verdikleri bilinir. Genel olarak ahşap içinde yaşayan ve ergin hale gelene kadar tahtaların içinde tünel açarak buraları kemiren bu böceklerin kutları ergin hale geldiği zaman ahşap eşyada delik açarak yüzeye çıkar. Evlerde ciddi zarar veren tahta kurdu çeşitleri önlem alınması gereken zararlı böcekler olup mutlaka profesyonel bir ilaçlama yaptırılmalıdır.

İlk defa bu böceği gören yada geceleri, kırt, kırt diye bir şey kemiriliyormuş hissine kapılan insanlar, tahta kurdu insanı ısırır mı? sorusuna tatmin edici bir yanıt arar. Astek ilaçlama firması olarak bu tür sorulara kesinlikle hayır diyebiliriz. Ağaç kemiren böceklerin en belirgin yanı, tahta kurdu zararlısının ağaç ve mobilya içleri gibi alanlara larvalarını yumurtalarını bırakarak üremesi sonucu kıymetli mobilya ve ahşaplarda büyük zararlara yol açmalarına en büyük sebeplerden biridir.

Larvalar ağaçların içini kemirip zamanla içlerinin boşalması ve çürümesine neden olurlar. Asıl endişe edilmesi gereken tahta kurtları insanı ısırır mı? değil tahta kurtları mobilyalara nasıl bir zarar verip maddi kayıp yaşatır sorusu olmalıdır. Sağlam yapılı ve son derece zor kontrol altına alınan böcekler olan ahşap kurtları en etkili tahta kurdu ilaçları ile önlenmesi gereken zararlı ve saldırgan bir böcektir. Tahta kurdu görülen alanlarda mobilya ve döşemelerin korunması için tahta kurdu mücadele yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.

Tahta kurtları ile mücadele için yakıcı etkili güçlü ilaçlar kullanılmalı ve buharlı yöntem kullanılarak gözeneklere nüfuz eden yapısı ile en diplere ulaşması sağlanmalıdır. Astek tahta kurdu ilaçlama servisi olarak eski ve yeni tüm ahşap eşyalarınızın korunması için birinci sınıf böcek ilaçları ve profesyonel ilaçlama teknikleri kullanarak en kalıcı çözümü almaya çalışmaktadır. Tahta Kurdu İnsana Zarar Verir Mi? merak edenlerin bu böcekler için en etkili ilaçlamayı yaptırması şarttır. Ağaç Kurdu İlacı yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.