Salyangozlar Nasıl Çoğalır

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Salyangozlar Nasıl Çoğalır? bahçe ve bina duvarlarında sıkça karşılaşılan salyangoz ve sümüklü böcekler bitkilere ciddi zarar verir. İlaçlama salyangozlar için sıvı yada granül salyangoz yemi kullanılarak yapılmaktadır. Salyangozlar Nasıl Çoğalır? salyangoz üremesi hakkında kısaca bilgi verip salyangozlar hakkında bilgi edinmenize yardımcı olalım. Çift eşeyli üreme özelliğine sahip olan salyangozlar son derece tuhaf yapılı canlılardır. Salyangozlar da hem erkeklik hem de dişilik organı vardır. Ancak üremek için çiftleşmeye ihtiyaç duyarlar.

Kış ayı bittikten sonra uykularından uyanan sümüklü böcek ve salyangozlar bitkiler ile beslenmektedir. Ağaç ve bitkilerin yeni filizlerinden bol bol yerler ve çok çabuk gelişirler. İki salyangoz bir araya geldiği zaman çiftleşme yaşanması kaçınılmaz olur. Üreme dönemi olarak bahar ayları yani mayıs ayında çiftleşme olur. Üremeleri için her yıl çiftleşme olmayabilir. Bir kez çiftleşmeyle birkaç yıl yumurtaya bırakabilir.

Ağaç diplerine ve çalıların yoğun kısımlarına bırakılan yumurtalar 6 mm çapında 60 -90 adet arasındadır. Yumurtadan çıkma süresi 15-30 gün arası bir zaman alır. Yumurtadan çıkan yavrular içinden çıktıkları kabukları yiyerek beslenirler. Salyangozlar Nasıl Çoğalır? merak edenlerin bilmesi gereken kış uykusundan çıkan salyangozlar ısınan havalarında etkisi ile yeşermeye başlayan bitkilerin körpe filizlerini yiyerek beslenirler. Salyangoz türleri çift cinsiyetli canlılardır.

Kış ayı bittikten sonra uykularından uyanan Salyangozlar yeni filizler ile beslendikleri için çabuk gelişirler. Salyangozlar nasıl ürerler? Konusuna kısaca değindikten sonra salyangoz mücadelesi hakkında kısaca değinip yaşadığınız salyangoz şikayetleri için nasıl bir yol izlendiğini bilmenizde fayda vardır. Ağaç ve duvarlarda yapışarak kirli görüntü ve zararlara sebep olan salyangoz çeşitleri insanların huzurunu kaçırdığı gibi zararlara da sebep olur. Hem sıvı kokulu salyangoz ilaçları, hemde salyangoz yemi olarak bilinen granül salyangoz ilacı kullanılabilir.

Salyangozlar Hakkında

Evlerin etrafı ve ağaçlık bölgelerde çok sayıda kabuklu salyangoz oluşmasını önlemek için mücadele şarttır. Salyangoz mücadelesi sadece ilaçlama ile değil doğal tedbirler alınarak yapılmalıdır. Sürekli ıslak olan bölgelerde geceleri salyangoz ve sümüklü böcek sorunu daima başınızı ağrıtır. Salyangozlar Nasıl Çoğalır? üreme döneminde yumurtadan çıkan yavrular çıktıkları kabukları yerler. yeşil alanlarda ve ekili arazilerde yeşillikleri çok yeme özellikleri nedeni ile geniş çaplı zararlara sebep olur ve gelişimleri için kendilerini bitkilerin yeşil kısımları ile beleme yoluna giderler.

Salyangoz türleri su birikintileri ve akarsular etrafında az görülüp daha çok taş altları ve duvar dipleri, çalıların kökleri gibi serin bölgelerde saklanıp sıcak yaz günleri yuvalarına çekilerek geceleri aktif hale gelirler. Güneşli havalarda pek salyangoz görmek mümkün olmaz. Sıcak havada çabuk kuruma özelliğin sahip oldukları için serin bölgelere saklanırlar. Yağmurlu havalarda su baskını nedeni ile boğulmamak için yuvalarından çıkarlar.

Sizinde bahçe ve binanızın etrafında salyangoz ve sümüklü böcek sorunlarınız var ve salyangozlar nasıl ürerler? çoğalma durumları ne kadar yoğundur? gibi sorularınıza yanıt bulabilmek için kısaca yazı paylaşarak salyangoz üremesi ve mücadele şekli hakkında bilgi vermeyi uygun gördük. Salyangozların yaşam alanlarından çıkarılması ve önlem amaçlı binalarda salyangozlara karşı salyangoz ilaçlaması yaptırılması bahçe ve bina açısından önemlidir. Salyangozlar ile mücadelede bahçe duvarları, ağaçlar, çiçeklerin arası ve çimenler gibi yeşil alanlarda kapsamlı olarak yapılmalıdır.

Bina çevresindeki salyangozların önlenerek yok edilebilmeleri için açık ve kapalı alanlarda gerek yemleme şeklinde gerek salyangoz görülen yerlere ilaç sıkılarak ilaçlama yapılır. Güvenilir salyangoz ilaçlama firmaları ile çalışmak mücadelenin etkili olmasında gereklidir. Astek salyangoz ilaçlama servisi olarak salyangozların önlenmesi için yemleme ve ilaçlama şeklinde salyangoz ilaçlaması yapıyoruz. İstanbul Pire İlaçlama Şirketleri yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.