Pireler İle Mücadele

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Pireler İle Mücadele insanların en fazla zorlandığı durumdur. Bireysel olarak yada pire ilaçlama servislerine ilaçlama yaptırarak bu zararlıdan kurtulmaya çalışır pek çok insan. Pire sert kabuklu ve böcek ilaçlarına dirençli bir canlıdır. Kokusuz böcek ilaçları ile sıradan ilaç kullanılması pire mücadelesinde hiç bir çözüm sağlamaz. Pirelerden kurtulmak için üst seviyede bir mücadele zorunludur. Sıradan pire ilaçları ile kurtulmayı hayal ediyorsanız unutun gitsin.

Kokulu pire ilaçlama nasıl yapılır? Pire İle Mücadele yaz aylarında kokulu pire ilaçları kullanılarak yapılır. Çok fazla pire şikayetine karşı ilaçlama yapıldığı için profesyonel pire ilaçlama servisleri yoğun doluluk yaşar. İlaçlama firması seçiminde zorluk çeken insanlar bazı fırsatçılar tarafından istismar edilmektedir. Pirelerin yapıları sağlam kabuklu olduğu için ucuz pire ilaçları pirelere karşı kesinlikle çözüm olamaz.

Pire Mücadelesinde Neden Sonuç Alınmaz?

Bu nedenle kokusuz ilaçlar ve ucuz pire ilaçları ile pirelere karşı mücadele etmek anlamsızdır. Pirelerden kurtulmak için seçilecek pire ilaçlama firmasının kalitesi kadar kullanılacak pire ilacı ve pire ilaçlama teknikleri büyük önem taşır. Pire ilaçlama yöntemi açık ve kapalı bölgelerde değişmektedir. Pire ilaçlaması oldukça kapsamlı bir işlem olup en fazla ilaçlama şikayeti pireler ve toz böcekleri ile kertenkele ilaçlaması hakkında gelmektedir.

Bunun asıl sebebi yanlış ilaçlama şekli kullanmak ve etkisiz ilaçlar kullanılarak pire mücadelesi yapmaya çalışmaktır. Pire ilaçlama türleri, pirelerin yok edilmesi  için kullanılan böcek ilaçları profesyonel bir ekip tarafından pirelerin kabuksu yapısını tahrip edici özellikte özel ilaçlardan seçilmesi gerekir. Pirelerin yok edilmesinde amatör bir anlayış ile kesinlikle başarısız olur. Sokakta yaşayan kedi ve köpekler asıl pire taşıma görevini üstlenir.

Pireler Nasıl İlaçlanır?

Çoğu insan tarafından apartman bahçesi gibi yerlerde beslenip bakılan kedi ve köpeklerin aşılanmaması binalara pire bulaştırılmasına yol açar. Hayvanları beslemek son derece insani bir duygu ile yapılmasına karşın aşısı ile bakımı yaptırılmayan kedi ile köpekler potansiyel pire taşıyıcısı bir özelliğe sahiptir. Pireler ciddi sağlık riski taşıdığı için mutlaka pire görülen alanlarda ilaçlama yapılmalıdır.

Kedi piresi, köpek piresi şikayetleri ancak kokulu pire ilaçlama yapılarak önlenebilir. Bina etraflarında oluşan pirelenme durumları buralardan geçen insanların farkına varmadan evlerine ve bina içlerine ayaklarında pire taşımalarına yol açar. Fark edilip ilaçlama yaptırılmadığı takdirde apartman etrafından taşıp tüm daire içlerine yayılarak insanların ciddi anlamda pirelenme ile karşı karşıya kalmasına yol açar. Evde pire ilaçlama kokusuz ilaçlar ile çokta başarılı olmaz.

Evde Pire Bulaşması Nerelerde Görülür?

Pirelerin yatak içinden, koltuk aralarına, kıyafetlerden, parkelerin üzerine kadar halı aralarında üremesi düşünülecek olursa çok etkili bir pire ilaçlama yaptırmak gerekir. Sisleme yöntemle yapılan kokulu pire ilaçlaması diğer yöntemlere oranla çok daha kapsamlı ve kesin çözüm olduğunu ev ilaçlama yaptırmak isteyenlerin bilmesi gerekir. Pireleri basit ilaçlar ile önlenemez. Pirelerin önlenmesi için kokulu ilaçlarla ilaçlama yapılır.

Pirelerin yapısı hem sağlam bir kabukla çevrili olması, hem de çok hızlı üremeleri nedeni ile insanların ciddi şekilde pirelerden sorun yaşamasına yol açar. Pirelerden kurtulmak oldukça zor olduğu için basit ilaçlar ile pire ilaçlama asla çözüm olmaz. Pire nasıl ölür? öncelikle böcek ilaçlama şekilleri ile kıyaslandığı zaman pirelere karşı mücadele çok daha kapsamlı bir uygulamayı zorunlu kılar. Kokulu pire ilaçlama pirelerin imhası için en etkili ilaçlama türüdür.

Kokulu Pire İlaçlama Nerelerde Yapılır?

Açık alanlarda zaten zorunluluk olan kokulu pire ilaçları, evlerde hem kokulu ilaçlar ile hem de dumanlı pire ilaçlaması şeklinde uygulanabilir. Pire şikayetleri ile baş edebilmek için kokusuz pire ilaçları bir noktaya kadar önleyicidir. Ancak evin odalarında görülen pireler kolay gizlendiği için çok fazla yumurta bırakır ve çok çabuk çoğalır. Bunu ortadan kaldırmak için sisleme yöntemli kokulu pire ilaçlaması gereklidir. Böcek ilaçları insan sağlığını etkileyen yapıları ile gelişi güzel kullanılamayacak kimyasallardır.

Pire böceği ile mücadele mutlaka profesyonel ekiplerce yapılmalıdır. İster kokusuz, ister kokulu haşere ilaçları amatör ve bilinçsiz olarak uygulanmamalıdır. Zehirlenme durumlarına yol açabilme kapasitesi mevcut olan böcek ve pire ilaçları tedbirsiz uygulanmamalıdır. Kokulu pire ilaçlama özellikle açık alanlar diye bilinen apartman etrafı, bahçe, site ortak kullanım bölgeleri, odunluk, kömürlük, otopark, sığınak, bodrum, çatı gibi dışarıdan kedi ve köpeklerin kolayca girebileceği bölgelerde kokulu pire ilaçlama yapılmalıdır.

Apartmanda Pireler İle Mücadelenin Önemi

Bina etrafı ve merdivenlerde pire görülmesi çok daha kolay olmaktadır. İnsanların üzerinde bina içlerinde dağılan pireler ilaçlama yaptırılmaz ise kısa sürede tüm dairelere yayılabilir. Buralara kokusuz ilaçlar yetersiz kalır ve pirelerin giderek yayılmasına yol açar. Apartman içi ve apartman etraflarında kedilerden kaynaklanan pirelerin kokulu pire ilaçlama yöntemi ile ilaçlanması seçenek değil şarttır. Bunu bilerek ilaçlama yaptırmak gerekir. Ancak bazı böcek türleri sadece ilaçların yakıcı etkisi sayesinde imha olma gibi bir özelliğe sahiptir.

Beyaz toz ve nem böceği, pire, tahta kurusu, kertenkele gibi dirençli haşereleri kokusuz ilaçlama ile önlemek nerede ise imkansıza yakındır. Pirelerin saklandığı ortamlar, tozlu yüzey, eşya araları, halı, koltuk, kıyafet, yatak içi ve daha pek çok bölge pire yumurtaları için ideal bölgelerdir. Buralarda pirelerin üremesine toz tabakası ve içindeki pire larvaları ciddi nedenlerden biridir. Pirelerden daha zor yok edileni ise pire pupalarıdır. Çok minik olmaları ve hızla yumurtadan çıkıp yayılmaları ile insanların adeta kabusu haline gelirler.

Pirelere Karşı Kesin Çözüm

Pireler İle Mücadele için kullanılan pire ilaçları pirelerin yumurtasına etki etmeli ve pire yavruları çok hızlı şekilde önlenmelidir. Açık alanlarda tozlu bölgeler ve kuru ot gibi alanlar çok daha fazla pire ilacı çeker. Bu nedenle açıl alanda pirelerden kurtulmak için ıslama yöntem diye tabir edilen spreyleme pire ilaçlaması gerekir. Pirelerin böcek ilaçlarına karşı oldukça dirençli olması pirelerin yok edilmesini zorlaştırır. Pire böceği çok hızlı çoğalır ve kısa sürede her tarafta sorun kaynağı haline gelir.

Atlas Türk Böcek İlaçlama pirelerin önlenmesi için özel karışım ilaçlar kullanarak bu zararlıyı çok daha etkin şekilde sorun olmaktan çıkarmaya çalışır. Biliyoruz ki pireler ile mücadelede kullanılacak ilaçlar sıradan ve basit böcek ilacı olamaz. Ayrıca kokusuz pire ilaçlarının etkisi çok sınırlı kalır. Bu nedenle en etkili pire ilaçlarını birleştirip çok daha kaliteli bir karışımla zararlı pireleri kalıcı olarak tok ediyoruz. Ancak yoğun pire şikayetleri ve pire yumurtasının temizlenmesi için ikinci bir uygulama daha kesin çözüm olur. Maltepe böcek ilaçlama yazımıza göz atmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.