Pireler Eve Nereden Gelir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Pireler Eve Nereden Gelir? ısınan havalar ile birlikte yoğun olarak bir artış gözlenen haşereler arasında yer alır pireler. Hamam böcekleri ve pireler en fazla şikayet sebebi olan haşere türleri olarak öne çıkar. Pire ilaçlama servisi talebinde bulunan insanlar pirelerin yaşam alanları ve iş yerlerine verdikleri ciddi huzursuzlukların önlenmesi için hizmet istemektedir. İnsanların yaşamını alt üst eden pireler nereden gelir? öncelikle pire yaşam alanlarının tozlu ve kirli zeminler olduğu bilinmelidir.

Ev ve iş yerlerine dış alanlardaki pireli mekanlardan gelirler. Zira kedi ve köpekler en fazla pire sorunu üreten evcil hayvanlar arasındadır. Bu hayvanların vücuduna pire nereden bulaşır? şeklinde bir düşünce oluşabilir. Toprakta yaşayan pirelerin çeşitleri hayvan ve insanlara musallat olarak onların vücutlarındaki kanla beslenirler. İnsan ve hayvan kanıyla beslenen asalak bir zararlı çeşidi olup oldukça fazla huzursuzluk sebebi olan hastalık mikrobu bulaştıran haşere türüdür.

Bina etrafları, kömürlük, sığınak, bahçe, otopark gibi bölgelerde evcil hayvanların dolaşması ve buralarda yatıp kalkması nedeni ile pireler mekanlara yayılır. Bu bölgelerden geçen insanların ayaklarına sıçrayarak kıyafetleri ile fark edilmeden bina içine ve eve dadanırlar. İlk aşamada pire temizliği ve önleyici tedbirler alınırsa pirelerin yayılması engellenebilir. Ancak geç kalındığı zaman hızla eve yayılır ve önlenemez hale gelecektir. Mutlaka hemen pire ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Pireler Nasıl Oluşurlar?

Evlere pireler nereden gelir? bunu anlamak için öncelikle evde evcil hayvan beslenip beslenmediği önemlidir. Şayet kedi, köpek besleniyor ise sebebi bu hayvanlar olabilir. Ancak evde kedi, köpek yada başka evcil hayvan olmadığı halde yine de pire varsa bunun ana sebebi ya pireli ortamdan geçerken insanların üzerine pire bulaşması sonucu eve pire gelmiştir yada bir başkası üzerinde gelme ihtimalidir. Pire olduğu için misafirlik yada bir başka sebeple size pire bulaştırmış olma ihtimali oldukça yüksek bir olasılıktır.

Pire Neden Olur Nereden Gelir? sorusuna verilebilecek pek çok farklı cevap olsa da ana neden ya evcil hayvanların varlığı yada bina içinde, bahçe ve otopark, kazan dairesi gibi yerlerde yada gittiğiniz bir yer ve size gelen insanlar vasıtası ile pireler gelmiş olabilir. Pire kan emici bir asalak haşere türü olduğu için bir kaç metreden insandaki kan kokusunu hissedip üzerine zıplar. Farkına bile varmayan kişilerin evlere, iş yerlerine ve gittikleri yerlere hiç bilmeden pire taşıyabilir.

Pire kaşıntı veren zararlı bir haşeredir ve Pireler Eve Nereden Gelir? diye düşünen insanların pire ilaçlaması yaptırıp pireleri imha ettirmeleri şarttır. Sokak hayvanları ve bazı canlılar pirelerin yaşam alanlarına taşınmasından öncülük eder. Pirenin zararlarını önlemek için erken müdahale ve çok etkili bir pire ilaçlama yaptırılmalıdır. İnsan sağlığını tehdit eden insan piresi ve hayvan pireleri ortadan kaldırılmalıdır. Pire sorunlarınızın önlenmesi için Atlas Türk ilaçlama ekibini arayarak profesyonel böcek ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.