Pire Türleri

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Astek pire ilaçlama şirketi olarak Pire Türleri için en etkili ilaçları kullanarak ilaçlama hizmetleri veriyoruz. Sizlere güvenilir ilaçlama sunuyor ve yaşadığınız pire şikayetlerinin defalarca ilaçlamaya gerek kalmadan önlenmesini sağlıyoruz. İlaçlama durumunda evcil hayvanlarınıza hiç bir şekilde problem oluşturmuyor sizleri böceklerden kurtarıyoruz.

Böcek İlaçlama için kullandığımız bütün ilaçlarımız Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış kaliteli ve güvenilir ilaçlardır. Hayvan pireleri olarak bilinen zararlı pirelerin imhası için ilaçlama hizmeti en önemli çözüm olarak ilk sırada yer alır. Apartman ve dairelerde pirelere karşı mücadelede kokusuz ilaçlar çok fazla kullanılmazken daha çok kokulu pire ilacı spreyleme şekilde ve ulv pire ilaçlama şekli yapılmaktadır.

Pire Türleri
• Kar piresi
• Pamuk piresi
• Toz piresi
• Kum piresi
• Tavuk piresi
• Kedi piresi
• Köpek piresi
• İnsan piresi çeşitli mekanlarda çıkarak oldukça büyük rahatsızlığa sebep olurlar.

Haşere türlerinin en tehlikelisi olan pire, parazit grubu içerisinde yer almaktadır. Bu yüzden, beslenmesini canlıların kanı ile sağlamaktadır. Yalnızca insanlar üzerinde değil bütün canlılar üzerinde bulunması, onları daha da tehlikeli bir hale getirmektedir. Dolayısıyla, diğer canlılarda bulunan hastalıkları da insanlara bulaştırabilirler. Zararlı ve küçük kan emici hayvanlar grubu içinde yer alan pire türleri insan ve evcil hayvanların kanını emen parazit bir haşeredir.

Küçük yapılı olup, vücudu üzerinde kanatları yoktur ancak boyunun çok üzerinde zıplama yeteneğine sahiptir. Asalak yaşayan bu zararlıların vücudu üzerinde 6 adet ayağı vardır ve ayaklarının uç kısımları çengelli olup, konakçısını rahat bir şekilde tutmaya yarar. Pire zararlısının vücudu üç ana bölgeden oluşur. Pirelerin başı çok ufak olup başının ön tarafında 2 adet gözleri, insan ve hayvanlardan kan emen ağzı vardır.

Vücut yanlardan basık bir disk şeklindedir. Karın kısmı çok büyük olup, insandan ve hayvanlardan oldukça fazla kan emerek beslenirler. Pire üzerinde yaşadığı canlıya ve iklim koşuluna bağlı olarak farklı renklerde olabilmektedir. Renk olarak genellikle sarı, siyah, kırmızı ve kahverengi gibi renklerde olurlar tozlu ortamları sever tüylü yüzeylerde daha kolay gizlenirler.

Pirelerin Vücudu Nasıldır?

Bu haşerelerin vücudu sert bir deri ile kaplıdır ve deri katmanlar halinde, iç içe geçmiş esnek bir vücuttan meydana gelmektedir. Dünyanın her yerinde ve kıtasında yaşayan pireler, insanlara birçok hastalık bulaştırırlar. Pire  Çeşitleri konakcısını sürekli değiştirdiği için bir konakçıdaki hastalığı diğer konakçıya taşır. Pireler, boy ve yapı olarak yaşadığı canlıya ve yere bağlı olarak farklı olabilmektedir. Boyları 10 mm’ye kadar olan çeşitleri vardır. Halk arasında pirenin hareketleri uçma olarak bilinse de aslında pirede kanat yoktur.

Sadece güçlü ayakları ile uzaklara zıplamasından dolayı pirelerin uçtuğu sanılmaktadır. Pire böceği bir canlı üstüne yerleştiğinde bu canlıyı kolayca terk etmez sürekli bu canlıdan kan emerek beslenir ve bulunduğu ortamda çabucak yumurta bırakarak çoğalır. Pireler ve Pire Türleri çok aktif hayvanlardır çok çabuk hareket ederler. Pire ilaçlama için donanımlı pire ilaçlama servislerinden ilaçlama hizmeti verilmesi şarttır. Fare İlaçlama Yöntemleri yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.