Pire İlaçlama

Pireler yaz dönemlerinin insanlar için adeta kabusu gibi aparman ve dairelerde sorun kaynağıdır. Pire İlaçlama bu yönü ile özel ilaçlama yaptırmayı gerektirir. Pireler insanları ısırıp kanını emen ve bununla da kalmayıp ciddi kaşınmaya, vücutta tahriş ile kabarmaya neden olan oldukça zararlı bir haşere türüdür. Böcek ilaçlama firmaları insanların uykusuz geceler geçirmesine psikolojisinin bozulmasına sebep olan küçük ama hayli zararlı asalak kan emici bir haşere için çok fazla ilaçlama yapmaktadır. Evde pire ve haşere ilaçlama hizmetleri havaların ısınması ile birlikte çok ciddi artışlar gösterir.

Hamam böceklerinden sonra en fazla böcek şikayetleri pire zararlısı tarafından yaşandığı için bu zararlı pireler evin her tarafına yayılmadan yok edilmelidir. Pirenin kaynağı olarak bilinen kedi, köpek ve atıl alanlar insanların yaşam alanlarına pirelerin taşınmasında son derece önemli rol oynar. Bunun için pireler ile mücadele evlerde olduğu kadar binaların çevreleri, kömürlük, bahçe, otopark, sığınak, çatı ve depolarda yapılmalıdır. Ayrıca kedi ve köpek besleyen insanların mutlaka pire tasması yada pire aşısını besledikleri hayvanlara yaptırmaları gerekir.

Pireler Nerelerde Görülür?

Pirelerin kaynağı olarak saydığımız bu hayvanlar ve yerler evlere pire bulaşmasının başlıca sebeplerinden biridir. Gerekli önlemlerin alınması ve özellikle sokak hayvanlarının barındığı yerler, dolaştığı bahçe ve bina etrafında pire ilaçlama hizmeti şarttır. Pirelerin bulaşmasını önlemek açısından pire oluşan bölgeleri ilaçlama ile arındırmak bir hayli önem taşır. Toprak yüzeyler pirelerin saklanmasını kolaylaştırdığı gibi hızla üremelerine de en uygun bölgelerdir. Buraların mutlaka ilaçlanarak pirelerden arındırılması gerekir.

Pire yaşam alanları daire içlerinde halı araları, elbise ve yatak içleri, koltuk ve tüylü yüzeylerdir. Dış alanlarda ise daha çok toz, toprak olan bölgeler, odunluk, ardiye, çatı araları ve bahçeler ile binaların bodrum katları gibi yerlerdir. Buraların etkili şekilde kokulu pire ilaçları kullanılarak detaylıca Pirelere karşı ilaçlama işlemine tabi tutulması bu bölgelerden insanların üzerine bulaşarak evlere taşınan pirelerin önlenmesinde önemli katkı sağlar. Pire son derece istilacı kan emici parazit bir zararlıdır.

Pire İlaçlama Neden Önemlidir?

İnsanların kanını emerek rahatsızlık veren pire kaşıntı yaptığı gibi hastalıklı bir bünyeden emdiği kanın başka bünyeye bulaşmasına aracılık eder. Bunun için insan ve hayvanlara hastalık mikrobu bulaştırma riski olan bir haşeredir. Bu sebeple en kısa sürede imha edilmesi için yapılacak pire ilaçlama şekli çok etkili ve kısa zamanda pireleri imha etme özelliğine sahip olmalıdır. Pire ilaçlama nasıl yapılır? hangi alanlarda pire mücadele şekilleri  uygulaması yapılmalı biraz bilgi sahibi olunması doğru pire mücadelesi için en etkin başlangıç olacaktır.

Açık alanlar için uygulanacak pire ilaçlama türleri daha çok spreyleme şeklinde olup sisleme pire mücadelesi rüzgarlı havalarda fazla etkili olmaz. Bahçe ilaçlamasında kapalı mekan uygulamaları pek kullanılmamaktadır. Kapalı alanlar ve daire içlerinde yapılan pire ilaçlaması ise özellikle kalabalık eşya ve depolarda dumanlı pire ilaçlama şeklinde yapılmalıdır. Eşya ve malzemelerin aralarda saklanan pirelerin daha kolay imha edilmesi sağlanmalıdır. Aksi takdirde pirelere ilaç etki etmez ve sorun devam eder.

Doğru Pire İlaçlama şekilleri

Toprak alanlar ile beton zeminler bir birinden farklı özellikte olup toprak zeminlerin püskürtme yöntemi ile pirelere karşı ilaçlama yapılması yerlerin nemlenerek ıslatılması sağlanmalıdır. Toprak yüzeyler ilacı daha kolay emer ve özellikle yaz sıcağında hemen kuruyarak aralardaki pirelerin yapılan ilaçlamadan etkilenmesi güçleşir. Bu sebeple yapılacak uygulamalar işinin uzmanı ve bu konuda deneyimli pire ilaçlama firmaları tarafından yapılması pirelerin kalıcı olarak önlenmesi açısından çok önemlidir.

Kokusuz ilaçlar kullanılarak pireler ile mücadele başarılı olamaz. Bazı ilaçlama servislerinin kokusuz ilaçla yaptıkları uygulama sizin tekrar evde pire imhası için ekip çağırmanızı zorunlu kılacağı için maddi açıdan artı bir tük demektir. Özellikle açık alanlar ve tozlu bölgelerde kokusuz Pire İlaçlama kesinlikle hiç bir işe yaramaz ve paranızı çöpe atmak anlamına gelir. Pire mücadelesinde bunlara dikkat etmeniz son derece önemli olup mağdur olmamanız için bilmeniz gereken önemli ayrıntılar arasındadır.

Pire İlaçlama Kaç Defa Yaptırılmalı?

Evde yada iş yerinde ortaya çıkan pire şikayetleri geciktirildiğinde pireler evde ve dış ortamlarda her tarafa yayılarak sayıları yüz binlere ulaşacak bir hale gelir. Bu ise çok zorlu bir mücadele ve daha fazla ilaç kullanılmasını zorunlu kılacağı için bazı durumlarda tek uygulama ile pireler ölmeyebilir. Bu gibi durumlarda ikinci bir pire ilacı uygulaması yaptırmak gerekli olur. Bina içinde ve bahçede pire şikayeti varsa sadece daire içinde pire mücadelesi kesin çözüm için yeterli olmayacaktır. Tüm alanlar ilaçlanmalıdır.

Ancak bu etkili bir ilaçlama ile gerek duyulmayabilir. Biz yaptığımız pek çok uygulamada ikinci bir ilaçlama yapmadan müşterilerin pire sorunlarını yok ediyor tek seferde kurtulmalarını sağlıyoruz. Yoğun pire görülmesinde ikinci uygulamayı yaptırmak bazı durumlarda şart olabilir. Ancak normal pire şikayetlerinde tek uygulama yeterli olmaktadır. Çoğu pire ilaçlama servisinin iki yada üç defada çözebildiği pire şikayetlerini genelde bir kerede sona erdirmekteyiz. Buda bizim farkımızı yansıtmaktadır.

Pireler İle Mücadelede Başarının Sırrı

Kalıcı ilaçlama çözümleri için Astek ilaçlama servisi olarak sizlerin gerek yaşam alanlarınızda gerek iş yeri ve açık alan ilaçlama hizmetleri talebinizde en etkili pire ilaçları ve böcek ilaçlarını kullanıyoruz. Yaşadığınız tüm haşere sorunlarınıza birinci sınıf haşere kimyasalları ve en etkili yöntemler ile çözüm üretiyoruz. Dışarıdan evlere girerek sağlığınızı ve huzurunuzu kaçıran zararlı tüm haşere çeşitlerini bilinçli hizmet sonucu ortamlardan söküp atıyoruz. Hizmet anlayışımız kalite ve müşteri memnuniyetini önceleyen bir anlayıştır.

Kesinlikle ucuz ilaçlar ve basit usuller ile pire ilaçlama yapmıyor en kaliteli hizmeti vermek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya özen gösteriyoruz. Sizde evinizde pire ve böcekler ile sorun yaşıyorsanız bizden hizmet alıp farkı rahatlıkla görebilirsiniz. Pire ilaçlama hizmetleri pek çok böcek ve haşere türüne göre çok daha fazla yapılmakta olan bir ilaçlama türüdür. Başlıca kaynakları sokak hayvanları ve memeliler olan pireler dış ortamlı sorunların başında gelmektedir.

Pirelerin Zararları Nelerdir?

Pirelerin zararları hem insanları ısırmaları yönüyle, hem de hastalık bulaştırma risklerinin olması bakımından insan sağlığını ciddi anlamda tehdit eden bir özelliğe sahiptir. Pire ile mücadele çoğu haşere türlerine oranla çok daha zor olur. Ucuz pire ilaçları ve kokusuz ilaçlar kullanarak pirelerin yok edilmesi gibi bir durumu beklemek boşa zaman kaybından başka bir şey değildir. Pire İlaçlama Firmaları açık alanlar ve kapalı alanlarda iki farklı pire ilaçlama şekli uygulamaktadır.

Pire ilaçlama için apartmanı etrafı ve bahçe gibi bölgelerde spreyli ıslama yöntemi tercih edilirken, kapalı alanlarda daire içleri gibi yerlerde ise ulv pire ilaçlama yöntemi kullanılmalıdır. Çoğu böcek ilaçlama firması daha çok spreyli yöntemi tercih etmektedir. Bu yöntemin hem ekonomik olması hem de profesyonel bir uygulama teknisyeni gerektirmemesi nedeniyle çok fazla ön planda tutulmaktadır. Elektrikli haşere ilaçlama cihazı ile mekanik böcek ilaçlama cihazı arasında hem fiyat farkı hem de uygulama ve donanım bakımından fark olur.

Pirelerden Nasıl Kurtulunur?

İnsanlar genelde kolay olanı tercih etmekte, maliyetli ve zor olandan uzak durmaktadır. Pire istilası evde hem fiziksel hem de kimyasal bazı uygulamaların yapılmasının zorunlu kalabilmektedir. Başlangıç aşamasındaki pire sorunları için fiziksel olarak bazı tedbirlerin alınması, eve giren pirelerin önlenmesinde çözüm olabilmektedir. Evden pireyi uzak tutmak için bina etrafında dolaşan sokak kedileri ve köpeklerinin binalardan uzak tutulması gerekir. Pireli bölgelerden geçilmemesi şayet bina ve daireye pire bulaşmışsa pire ilaçlama yapılması gerekir.

Pireler dirençli haşereleri oldukları için garantili pire ilaçlama yapmak çoğu zaman pek mümkün olmayabilir. Pek çok ilaçlama şirketi zaten tek ilaçlama ile pirelerin ölmeyeceğini belirtmekte ve 15 gün sonra ikinci bir pire ilaçlama yaptırılmasını şart koşmaktadır. Pirelerin zararları arasında kan emmeleri ve insanları ısırmaları en bilinen etkendir. Bina çevresindeki sokak hayvanları pirelere adeta davetiye çıkarır. Kırık camlar, açık bırakılan pencere ve kapılar, binaların zemin bölgelerinde pireleri tetikler.

Pirelerin Yok Edilmesi Hakkında

Pireler oldukça rahatsız edici olmaları yanında ayrıca pirelerden hastalık bulaşma riski de oldukça fazladır. Evde sağa sola zıplayan küçük siyah böcekler gören insanlar kısa bir araştırma yaptıkları zaman bu haşerenin pire olduğunu hemen anlamaktadır. Pire ilaçlama sadece evde zıplayan pirelerin yok edilmesi için değil pire larvaları veya pire pupalarının da ortadan kaldırılması için kapsamlı bir uygulama yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Pire ilaçlama servisi veren ekipler buna özellikle dikkat etmelidir.

Ayrıca pire oluşumuna yol açan sebepleri insanları anlatarak hem evdeki mevcut pire problemlerini ortadan kaldırmaktadır. Daha sonra mekana tekrar pire girişini önlemek için insanlara gereken tüm bilgiyi vermekle yükümlüdür. Pire şikayetinin kontrol altına alınması çoğu böceklerin durumuna göre daha zorlu bir süreç gerektirir. Özellikle evde beslenen evcil hayvanlar olarak tabir edilen kedi ve köpeklerin düzenli kontrollerinin yaptırılması bu hayvanların tüyleri arasında pire problemi varsa veteriner hekim kontrolünde pire tasması ve pire ilacı gibi tedbirler alınması gerekir. Ulv Böcek İlaçlama yazımızı okumalısınız.

Pire İlaçlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir