Pire İlaçlama Servisi

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Pire İlaçlama Servisi daire ve apartmanların pirelerden arındırılmasını sağlar. Pire çeşitleri son derece rahatsız edici insanın hayatını olumsuz etkileyen bir özelliğe sahiptir. Pireler yaz aylarında belki de en fazla şikayete sebep olan böceklerin en başında yer alırlar. Pire ilaçlama nasıl yapılır? pire ilaçlarının özellikleri nelerdir? tam olarak bilmeden pirelere kesin çözüm bulmak mümkün değildir Evlerde pire ile mücadele ederken kullanılacak pire ilaçları ve en etkili ilaçlama şekli belirleyici olur.

Pire İlaçlama Servisi çoğu insanın bildiğinin aksine kokusuz pire ilaçları kullanılarak başarılı bir sonuç sağlayamaz. Pirelerin böcek ilaçlarına karşı dirençli yapısının olması, pirelerden kurtulmanın öyle kolay bir uygulama ile mümkün olmadığını çok defa canlı örnekleri ile göstermiştir. Pirelerin vücudu kabuksu, sert bir tabaka ile çevrili olduğu için böceklerin kolayca etkilenip imha edildiği böcek ilaçları ile etkilenmemektedir. Pireler ile mücadele için bilinçli hareket etmek gerekir.

Profesyonel Pire Mücadelesi ve Önemi

Bireysel pire ilaçlama yapmak yerine profesyonel pire ilaçlama firmaları ile görüşerek ilaçlama desteği almak şarttır. Ucuz pire ilaçları ile pirelerin kökünü kurutmaya çalışmak çok bilgisizce bir tutumdur. Pire ilaçlama nasıl yapılır? tam olarak bilmeyen Pire ilaçlama servisleri ve müşterilerin aslında karşılaştıkları en büyük zorluk, defalarca ilaçlama yapılmasına karşın pirelerin hala varlığını devam ettirmesidir. Pirelerin yok edilmesi için öncelikli olarak çok kaliteli böcek ilaçları seçilmek zorundadır.

Pirelerin oluşma sebepleri kadar konut ve mekanlardan arındırılması da iyi bilinmelidir. Kokusuz ilaçlar kullanarak pireler ile mücadele etmeye çalışmak boşa zaman kaybıdır. Elbette çok düşük yoğunluklu pire şikayeti yaşanmaya başlanan mekanlarda kısmen pirelerin bu şekilde önlenmesi söz konusu olabilir. Ancak evde üreyen pireleri öldürmek öyle kolay bir iş değildir. Pirelerden kurtulmaya çalışan insanların bilmediği asıl nokta erişkin pirelerden çok pire larvası, ve pire pupalarının zor önlendiğidir.

Pireler Nerelerde Bulunurlar?

Pirelerin yavrusu olarak bilinen, pire larvası ve pupalar, evin parkesi, koltuk, yatak, çamaşır ve perdeler, halı arası, sandalye gibi pek çok eşyanın yüzeyi ve ara kısımlarında bulunabildiği için tüm buralara tesir edecek içerik ve özellikte pire ilaçlama yöntemi seçilmek durumundadır. Öyle eline sırt pompası alan herkesin, pireler ile mücadele etmesi ve pirelerden o mekanı arındırması sanıldığı kadar kolay değildir. Pire ilaçları öncelikle yakıcı etkiye sahip özel pire ilacı hüviyetinde olmalı, ucuz ve etkisiz ilaçlar asla kullanılmamalıdır.

Kokusuz haşere ilaçları pirelerin larva ve pupalarını imha etmekte oldukça etkisiz kalmaktadır. Bu nedenle kokulu pire ilaçlama yaptırmak, bunu talep ederken mümkünse sisleme pire ilaçlama şeklini talep etmek gerekir. Pireler ilacın kokusu ile ölür diye sizi yanlış yönlendiren ilaçlama ekiplerine kesinlikle aldanmayın. Pirelerin yapısı ve ciğersiz tabir edilen bir özelliğe sahip olmaları üzerine pire ilacı değmeyen hiç bir pire ve yavrusunun ölmesinde başarı sağlayamaz.

Pire İçin Kullanılan İlacın Özelliği

Pire ilacı pireye temas ederek kalın sert kabuksu tabakayı zedeleme özelliği ile pirenin imhası sağlanmalıdır. Kokulu pire ilaçlama için kullanılan ilaçların kötü kokusu pireyi imha etmez. İçeriğindeki yakıcı özelliğe sahip aktif madde pireleri imha etmekte özel öneme sahiptir. Bu nedenle Evde Pire İlaçlama Servisi mümkün olduğunca dumanlı yöntemle yapılmalıdır. Yukarıda daire içinde sisleme yöntemle kokulu pire ilaçlama yapılmasının çok daha etkili olduğunu belirtmiştik.

Dumanlı pire ilaçlama ortamı tam olarak kuşatan ilacın partiküler zerrecikler halinde zemine düşmesi şeklide olduğu için pire ve yavruları komple imha edilir. Bu spreyli yani ıslama yöntemle yapılan ilaçlama için tam olarak mümkün olmayabilir. Bu nedenle kapalı mekanlarda, özellikle çok fazla eşya bulunan depo, hassas malzeme bulunan yerler ve evlerde buharlama yöntem kullanılmalıdır. Ancak bahçede pire ilaçlaması yapılırken, çok daha kapsamlı mücadele yapılmalıdır.

Bahçe Ve Bina Çevresinde İlaçlama

Apartman çatısı, sığınak, otopark, bodrum bina koridorları gibi yerlerde ortama bağlı olarak püskürtme şeklinde pire mücadelesi yapılabilir. Burada asıl olan pirelerin doğrudan ilaçla temas etmesinin sağlanmasıdır. Açık alanlarda yani, bahçe ve bina etrafı gibi yerlerde püskürtme yöntem hem ilacın uçmasını önler, hem de daha fazla sıvı halde uygulandığı için toprak zeminlere daha fazla ilaç uygulanır. Pirelerin fazlaca bulunduğu bölgelerden biride toprak yüzeyler olduğu için pire ilaçları doğrudan yüzeyleri ıslatıp, nemlendirecek şekilde uygulanmalıdır.

Buharlama yöntemi açık alanlarda, özellikle rüzgarlı havada etkisini kaybedip ilacın kolayca uçacağı düşünülünce daha zayıf etki etmesi söz konusu olabilir. Bu duruma sebep olmamak için açık alanlar ile toprak ve aşırı tozlu bölgelerde sırt pompası ile kokulu pire ilaçlama yöntemi talep edilmelidir. Evinde ve bahçesinde pire ilaçlama yaptıran, ancak bir kaç defa tekrarlatmasına karşın pirelerden bir türlü kurtulamayan insanlara tavsiyemiz mutlaka profesyonel pire ilaçlama şirketleri ile çalışmalarıdır.

Pireler Mekanlarda Neden Görülür?

Pire siyaha yakın kahve renkli ve sert kabuklu bir haşeredir. Susam tanesinden daha küçük, kendi boyunun çok çok üzerinde sıçrama yeteneği olan ve kan emerek beslenen parazit bir haşere çeşididir. Sokak kedileri ve köpeklerden bulaşma oranı evdeki beslenen hayvanlara oranla çok daha fazladır. Ancak düzenli aşısı yapılmayan ve temizliği tam olmayan evdeki kedi ve köpeklerde de sıkça görülebilmektedir. Bunun sebebi dışarıda hayvanı gezdirirken pireli bir yerden geçmiş olması yada başka bir hayvandan pire bulaşma ihtimalidir.

Özellikle sokak kedileri doğum yaptığı esnada ortaya çıkan hayvan piresi kısa zaman içinde bulunduğu bölgeyi adeta istila eder. ora yaklaşan tüm canlılara musallat olur. Pek çok insan bunun sebebini bilmediği gibi çoğu Pire İlaçlama Servisi pirelerin oluşma nedeni hakkında fazla bir bilgiye sahip değildir. Doğum yapan kediler, doğum esnasında yaşadıkları aşırı sıkıntı sebebi ile terlemekte ve bu terin toprağa bulaşması sonucu hayvanın vücudundaki bu sıvıda bulunan pire larvaları toprağa karışarak o bölgede pire şikayeti oluşmasına sebep olmaktadır.

Pirelerin Evlere Taşınmasında İnsan Faktörü

Bazı haşere ve sinekler hem hayvan vücudu hem de insan vücudu içine yumurta ve larva bırakma özelliğine sahiptirler. Doğumdan sonra yavru kediler ve ana kedi başta olmak üzere kedilerin dolaştığı bölgeler ile doğum yaptığı yerde ciddi pire istilası baş gösterir. İnsanlar bunu bilmediği için gerek çocuklar, gerek diğer insanlar hayvanları sevmek amacı ile bu bölgelere yaklaşınca kan kokusunu bir kaç metre mesafeden algılayan pireler insanların üzerine sıçrarlar. Bu ise eve pirenin kolayca girmesini kolaylaştırır.

Pire ilaçlama özellikle açık alanlarda yaz dönemlerinde çok fazla yapılmaktadır. Görüldüğü gibi pirelerin üreme bölgeleri ve çeşitli sebepler ile evlere girip insanları canından bezdirmeleri etkili bir Pire İlaçlama Servisi alınarak yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Daire ve evlerde pirelere karşı ilaçlama pirenin yoğunluğuna göre kokulu ilaçlama ile yapılmalıdır. Ulv pire ilaçlama çok daha etkili olup müşterinin talep etmesi durumunda spreyli olarak pire ilaçlaması da yapılır. Mekandaki pire yoğunluğu uygulamada belirleyici olur.

Pire Yumurtasına Böcek İlacı İşler Mi?

Bazı böceklerin yumurtasına haşere ilaçları tam olarak etki etmez. Özellikle hamam böcekleri ve pirelerin yumurtalarına ne kokusuz ilaçlar, nede çoğu kokulu böcek ilaçları etki etmemektedir. Ancak özel pire ilaçları ve etkili hamam böceği ilaçları pire yumurtalarının önlenmesinde önemli etkiye sahiptir. Pirelerin tek ilaçlama ile ölmesi her zaman mümkün olmayabilir. Ancak bu pire ilaçlama firmaları tarafından istismar edilerek, daha ilaçlama yapmadan pire yumurtasına ilaç etki etmez, pire ilaçlaması 15 gün sonra ikinci defa yaptırılmalı aksi halde sorumluluk kabul etmeyiz demektedir.

Burada insanlar doğal olarak ikilem içinde kalmaktadır. Ancak doğru ve kaliteli mücadele her zaman daha yüksek başarı sağlayacaktır. Biz işimizi bilerek ve çok kaliteli uygulamalar yaparak başarıya ulaştırmaktayız. Elbette pire ilaçlama yüzde yüz tek seferde tüm şikayetler için kesin sonuç vermeyebilir. Ancak yaptığımız pire ilaçlama uygulamalarında hiç bir müşterimize 15 gün sonra ikinci bir pire ilaçlama yaptırmalarını dikte etmiyoruz. Olası tekrar eden pire şikayetlerinde insanlar tekrar Pire İlaçlama Servisi zaten talep edecektir.

Pirelerin Önlenmesi İçin Ne Yapılır?

Pire ilaçlama çoğu ilaçlama servisinin imajını yerle bir eden oldukça zor bir ilaçlama türüdür. Pirelerin sağlam yapılı olması çok sayıda pire ilacına çok kolay dayanmaları yapılan pire ilaçlama hizmetinde sorun yaşanmasına sebep olmaktadır. Pirelerden kurtulmak için çok etkili pire ilaçları kullanmak ve pirelerin yoğunluğuna göre pire ilaçları seçmek şarttır. Özellikle yaz mevsimi açık alanlar olan, bahçe ilaçlaması ile bina etrafında ilaçlama çok fazla yapılmaktadır. Aynı şekilde daire, apartman, fabrika, tekstil depoları oteller gibi daha pek çok mekanda ilaçlama yapılır.

Pire ilaçlama yöntemi en az kullanılan pire ilaçları kadar önemlidir. Örneğin depolar, bahçe ve evler birbirinden farklı özellikte alanlar olduğu için bahçede pireler ile mücadele için püskürtme yöntemle kokulu pire ilaçlama yapmak çok daha kalıcıdır. Depolarda çok fazla eşya ve malzeme bulunması bu yöntemin geçersiz olmasına neden olacaktır. Bu nedenle depolarda sisleme pire ilaçlama gerekir. En etkili pire ilaçlama yöntemi kuşkusuz dumanlı ilaçlama tabir edilen yöntemdir. Son derece etkili ve kapsamlı bir uygulamadır.

Pire İlaçlamasında Tek İlaçlama Yeterli Mi?

Pirelerin yapıları çok sağlam olduğu için aşırı pire yoğunluğu olan mekanlarda garantili pire ilaçlama yapmak imkansıza yakındır. Yeni başlayan pire sorunları için tek seferlik pire mücadelesi yeterli olurken daha yoğun görülen kalabalık ortamlar ve toprak zeminlerde tek uygulama yeterli olmaz. Doğru ilaç kullanımı kadar müşterileri yanıltmadan bilgilendirmek kesin çözüm alınması için ikinci ilaçlama gereken uygulamalarda doğru dille anlatıldığı takdirde insanlar zaten gerekli ilaçlamayı yaptıracaktır.

Bazı pire ilaçlama servisleri garantili ilaçlama adı altında pire ilaçlaması yapıp, pireler ölmediği zaman hemen bir bahane bulmayı marifet sanıyorlar. Haşere ilaçlama hizmetleri doğrudan müşterilerin bilinçli hareket etmesi ve zor ölen böcekler için ikinci ilaçlamayı yaptırmaları ile tam başarılı olur. Böcek ilaçları gibi pire ilaçları da belirli bir seviyeye kadar etki gösterir. Ayrıca pireler için ani öldürücü ve yakıcı etkili ilaçlar kullanmak zorunluluktur. Ani öldürücü olmayan pire ilaçlarının pireler üzerinde hemen, hemen hiç bir etkisi olmamaktadır.

Evde Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?
  • Pire İlaçlamasında en önemli etken doğru pire ilacını kullanmak ve pire yoğunluğuna göre ilaç uygulamaktır.
  • Açık alanlar ile kapalı mekanlarda ilaçlama şekillerinde değişiklik yapılabilir. Bu mekanın durumu ve pire yoğunluğu ile alakalıdır.
  • Daire içinde sisleme yöntem ve spreyli ilaçlama şekli kullanılarak kokulu pire ilaçlaması yapılır.
  • Bahçe ve apartmanlarda sırt pompası kullanılarak ıslama yöntemle pire ilaçlama hizmeti daha doğru bir çözümdür.
  • Pirenin vücut yapısı son derece sağlam olduğu için tahriş edici özellikte ilaç kullanmak gerekir.
  • Kıyafetler, koltuk, yatak, halı ve evin her tarafı kapsamlı bir pire mücadelesinden geçirilmelidir.
  • Erişkin pireden daha zor ölen pire yavrusu ve etrafa bıraktığı pire yumurtalarının imha edilmesidir.

Açık alanlar ile kapalı mekanlarda pire mücadelesi değişkenlik gösterir. Yaz dönemlerinde sokak hayvanları, bina ve çevresinde, bahçe, boş arsa gibi alanlarda çok fazla dolaşır. Özellikle köpek ve kedilerden bulaşan pireler çoğu insanın mekanına dışarıdan üzerlerine pire sıçraması sonucu yada eve her hangi bir eşya getirmeleri ile olmaktadır. Pire ilaçlaması yaparken mekanın durumu çok önemlidir. Pirelerin saklanma alanları çok fazla olduğu için özellikle dairede pire ilaçlama yapılırken bu durum göz önünde bulundurulmalıdır. Üstünkörü ilaçlama yapmak çare olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.