Nem Böcekleri Nereden Gelir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Nem Böcekleri Nereden Gelir? evlerde birden bire artmaya başlayan değişik böcekler görülür. Rutubetle beslenen küçük ama insan sağlığını psikolojik açıdan etkileyen haşerelerdir. İlaçlama yaptırılmayan mekanlarda nefes yollarında sebep oldukları sıkıntılar sebebi ile olumsuz yönde etkiler. Nem böceklerinin dış kaynaklı olduğu ancak inşaat sırasında kullanılan ıslak malzemelerin yeterince kullanılmadan mekanlara yerleşim başlaması ile oluşurlar. Eşya ve kıyafetlere kısa sürede bulaşarak rahatsızlık verirler.

Minik nem böcekleri evin her tarafında karşınıza çıkarak ciddi huzursuzluğa neden olurlar. Nem böcekleri nereden gelir diye merak edenlerin satın alınan bir mobilyadan, kıyafet, koli benzeri eşyalardan evlere bulaşabileceği yada evdeki rutubetli bölgelerden etrafa yayılabileceği bilinmelidir. Beyaz nem böceği küf ve rutubette oluşan ıslanmış zeminlerde üreyen minik böcekler olup aslında binanın sıvasında kullanılan kum içinde varlığını sürdürebilen oldukça küçük ve haşere ilaçlarına dirençli böcek çeşitleridir.

Yeni Binalarda Daha Sık Görülür

Evlere inşaat sonrası yayılmaya başlayan bu minik haşereler maalesef çok geç fark edildiği için önlem alınması da çok zorlaşmaktadır. Ahşap döşemeler, dolaplar ve duvarlarda çok sayıda kaşımıza çıkarlar. Özellikle parke altlarında yeşil küf oluşumu bu böceklerin ciddi üremesine sebeptir. Nem böceklerinin sıcak ortamlarda çok fazla üremedikleri ancak bulaşma olan mekanlarda kolay kolay azalmadıkları bilindiği için bazen iki defa ve üzeri ilaçlama yaptırılması gerekebilir.

Rutubet ve küf böceklerin mekandaki yoğunlukları ve ara bölgelere ne kadar fazla saklandıkları çok önemlidir. Nem Böcekleri Nereden Gelir? diyenlerin evlerinde toz sandıkları beyaz şeylerin böcek olabileceğini aklında tutup kısa bir gözlemleme ile emin olmaları erken teşhis için önemlidir. Nem böceği ilaçlama sonrası ilaçlama yapılan bölgelerde belirli aralıklar halinde böcek görülmesi olağan bir durumdur. Bu nedenle sabırlı olmak gerekir.

Yaz Aylarında Nem Böceği Olur Mu?

Genelde nemli ve soğuk mekanlarda sıkça görülen beyaz nem böceği yaz aylarında rutubetli evlerde ve özellikle dolap arkaları, parke altları gibi alanlarda üremeye devam ederek yaz aylarında da varlığını sürdürmektedir. Yaz aylarında nem böceği olur mu diye bizi arayıp soran kişilerin yaz ve kış bu böceklerin ürediğini bilmesi ancak mekanın ne kadar iyi havalandırılıp kuru tutulursa o derece azalma yaşandığı bilinmelidir.

Buna karşın çok etkili bir ilaçlama hizmeti alınmadığı takdirde nem böceklerinden kurtulmamın mümkün olmayacağı bilinmelidir. Nem böcekleri için özel bir ilaçlama şekli var mı? dilerseniz bu konuda kısaca bilgi verelim. En etkili uygulamanın dumanlı ve kokulu nem böceği ilaçlama şekli olduğunu belirterek kokusuz ilaçlar ve spreyli yöntemlerin bu böcekler ile mücadelede hiç bir etkinliği olmayacak derecede zayıf kaldığı bilinmelidir.

Nem böceklerinden kurtulma yolları içinde en bilinen yol bir kaç defa ilaçlama yaptırmak ancak iyi bir ekiple çalışmak zorunluluğudur. Bu yazımızda Nem Böcekleri Nereden Gelir? kısaca değinmeye çalıştık tüm haşere şikayetlerinizde firmamızdan ilaçlama talebinde bulunabilir profesyonel ve etkili yöntemler ile haşere sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Beyaz nem böcekleri ile mücadele diğer haşerelere oranla çok daha zor ve deneyim gerektiren bir ilaçlamadır.

Toz böcekleri olarak bilinen mite ve maytlar küçük yapıları ile çok kolay gizlenir ve mücadele edilmesi oldukça zordur. Parke altları, duvar çatlakları, eşya araları, dolap içi ve arka kısımları, kapı pervazları ve daha pek çok buna benzer alanlara yuvalanıp çok hızlı üremektedir. Nem böceklerinden nasıl kurtulunur? diye ciddi arayış içinde olan insanların bilmesi gereken profesyonel yardım alması ve garantili ilaçlama yapılamayacağını bilmeleri gerekir. Konutlarda Kene Mücadelesi yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.