Nem Böcekleri

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Nem Böcekleri Hakkında sık sorulanlar bu böcek türlerinin nereden geldiği nasıl ilaçlama yapıldığı gibi sorulardır. İnsanlara ne gibi zararları dokunduğu şeklinde ciddi endişeler olduğu için insanlar çok fazla huzursuzluk yaşamaktadır. Mutfak, banyo, mobilyalar ve elbise dolapları gibi çok önemli bölgelerde parke kenarları ve duvarlarda zor fark edilen bu böcekler sın derece sinsice çoğalır. Minik beyaz nem böcekleri çok zor anlaşıldığı için iyice üredikten sonra dikkat çekmeye başlarlar.

Nem böceğinin önlenmesi için mutlaka ilaçlama yaptırılmalı ancak sıradan basit ilaçlar kullanılarak yok edilmeleri asla mümkün değildir. Rutubet böceklerinin neden ölmedikleri bu böceğin nereden bulaştığı gibi önemli sorular hep insanların zihnini kurcalar. Bireysel olarak asla başa çıkılması mümkün olmadığı için profesyonel ilaçlama şirketlerinden ilaçlama servisi alınması kaçınılmazdır. Astek ilaçlama nem böceği mücadelesinde uzman bir firmadır.

Beyaz toz böcekleri çok zor ölen haşereler olduğu için tek ilaçlama ile önlenmeleri çoğu zaman başarılı olmaz. Bunun nedeni elektronik eşyaların motor bölümleri, mutfak dolaplarının arası, kapı dipleri ve parkelerin altlarında yuvalanıp çoğaldıkları için buralara ilaç etki etmeyebilir. Nem böceği ilaçlaması çok ciddi bir iştir ve sıradan ucuz ilaçlar, basit ilaçlama şekilleri ayrıca amatör ilaçlama ekipleri tarafından ilaçlanarak önlenmeleri kesinlikle söz konusu bile olamaz.

Nem Böcekleri Nasıl Oluşur ?

Beyaz nem böceği oluşumu pek bilinmeyen bir özelliğe sahip olduğu için çok kolay ve hızlı üreyip kısa sürede tüm mekanı kaplar. Evlerin nemli bölgelerinde ve su alan yerlerinde oluşmaya başlayan bu haşereler adeta iğne ucu kadar minik ve zor fark edilen bir yapıda oldukları için genelde geç fark edilir. Yeni yapılan binalarda ve nemli bölgelerde sıkça karşılaşılır. Nem Böcekleri men ve nemden dolayı oluşan küften meydana gelip binada kullanılan kum içinde ortaya çıktığı içinde kum böceği olarak ta bilinmektedir.

Beyaz Nem Böcekleri Nasıl Çoğalır ?

Beyaz nem böcekleri nemden oluşan ve rutubetli ortamlarda çoğalan yapıya sahip oldukları için sıvası kabarmış duvarlarda ve su alan zeminlerde kolayca üremeye başlarlar. Parke altları, buzdolabı ve bulaşık makinesi içi mutfak dolaplarının altları gibi bölgelerde ciddi üremeye başlar. Beyaz toz böceği su çeken yerlerde oluşan kumlanma ve küflenme ile oluşmaktadır. Yumurtaları çok sayıda bırakıldığı için bir kaç ayda sayıları milyonları bulan bir sayıda insanların adeta kabusu haline gelmektedirler.

Nem Böcekleri Nereden Gelir ?

Beyaz nem böceği küf ve rutubette oluşan ıslanmış zeminlerde üreyen minik böceklerdir. Aslında binanın sıvasında kullanılan kum içinde varlığını sürdürebilen oldukça küçük ve haşere ilaçlarına dirençli böcek çeşitleridir. Evlere inşaat sonrası yayılmaya başlayan bu minik haşereler maalesef çok geç fark edildiği için önlem alınması da çok zorlaşmaktadır. Ahşap döşemeler, dolaplar ve duvarlarda çok sayıda kaşımıza çıkarlar. Özellikle parke altlarında yeşil küf oluşumu bu böceklerin ciddi üremesine sebeptir.

Beyaz Nem Böceklerinin Zararları ?

Beyaz nem böcekleri hassas ciltli insanlarda cilt alerjisi, astım bronşiti tetikleyen özellikleri ile zararlıdır. Bebeklerde solunum yolu rahatsızlıklarına neden oldukları için insan sağlığına zararları bilinmektedir. Astım hastalarında bu rahatsızlığın iyice ağırlaşmasına neden olurlar. Ayrıca nem böcekleri hakkında sık sorulanlar içinde bu haşerelerin insanı ısırıp ısırmadığı yönündedir. İnsanları ısırmaz ama cilt hassasiyeti olanlarda ciddi rahatsızlıklara yol açtığı için ilaçlama yaptırılması son derece önemlidir.

Beyaz Nem Böcekleri Hastalığa Sebep Olur Mu ?

Nem böceğinin insan sağlığına etkilerinin neler? olduğu ve bir türlü baş edilemedikleri için sıkça araştırılır. Beyaz nem böceği hastalığa sebep olur mu? diye bizi arayan insanlar çeşitli solunum yolu rahatsızlıklarını tetiklediklerini öğrenince tedirgin olur. Vakit kaybetmeden beyaz nem böceği ilaçlama hizmeti alarak yaşam alanlarında ciddi sorunlara sebep olan haşerelerden kurtulmaya çalışılmaktadır. Nem böceği zor ölür ve tek ilaçlama ile önlenmesi sadece yeni başlayan sorunlarda mümkün olmaktadır.

Nem Böceklerine Karşı Alınacak Tedbirler 

Beyaz nem böceklerine karşı alınacak tedbirler arasında en önemlisi üreme şartlarının ortadan kaldırılmasıdır. Rutubet çeken duvarların onarılması ve mekanın sık sık havalandırılıp evdeki küflenme ve rutubetin sonlandırılması beyaz nem böceği üremesini yavaşlatır. Ancak ortaya çıkan nem böceği şikayetleri sisleme ve kokulu ilaçlama yaptırılmadan kesinlikle önlenemez. Rutubet böcekleri sağlık sorunlarına sebep olan zararlı böcekler olup profesyonel ilaçlama yaptırılması zorunludur.

Evdeki Minik Beyaz Böcekler 

Çoğu insan evde toz kadar küçük böcek olduğunu bilmez ve varlığını bile aklına getiremez. İşte evdeki minik beyaz böcekler bunlardan olup ilk bakışta anlaşılmaları çok zordur. Astek ilaçlama olarak minik toz haşereleri ve Nem Böcekleri İle Mücadele konusunda bir çok mekanda ilaçlama yapmış bir ekibiz. Bunların pek çoğunda kalıcı başarı sağlanmıştır. Minik beyaz böcek çeşitleri oldukça dirençli olup sıradan ilaçlar ile asla önlenemezler. Bu nedenle profesyonel hizmet şarttır. Kuş Biti Ve Kumru Biti yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.