Kuş Biti İlaçlama Nasıl Yapılır

Kuş bitleri ve güvercin biti evlerde sık karşılaşılan oldukça rahatsız edici haşerelerdir. Kuş Biti İlaçlama Nasıl Yapılır? gerek binaların balkonları ve çatı aralarında gerek daire içlerinde çokça uygulanan ilaçlama yöntemlerinden biridir. Kuş bitlerinin varlığı pek fazla kişi tarafından bilinmediği için güvercin bitleri genellikle nem böceği ve toz böcekleri ile karıştırılmaktadır.

Güvercin biti ilaçlama ve kuş biti ilaçlamanın önemini kavramak için dilerseniz kuş bitleri hakkında biraz bilgi vermek faydalı olacaktır. Bilinen 3500 den fazla türü olan bitlerin,bu yazımızda ısırıcı bitler takımına giren Menoponidae ve Philopteridae familyasına bağlı olan güvercin bitleri hakkında siz değerli okurlarımızı bilgilendirerek kuş bitleri hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için yardımcı olmaya çalışacağız.

Güvercin bitleri ve kuş bitleri asalak yaşayan küçük yapılı birer haşere türleridir. Adından anlaşılacağı gibi genellikle güvercinlerin üzerinde bulunduklarından dolayı halk arasında güvercin biti yada kuş biti diye isimlendirilmiştir. Bu bit türleri bulaşacağı konakçısını sıcaklık kriterine göre seçmektedir. Yani evlerimizde güvercin yada kedi besliyorsak kuş biti zararlısı eve çok daha kolay bulaşacak evlerde zamanla insanları ısırıp rahatsız etmeye ve şikayet sebebi olmaya başlayacaktır.

Bilinmesi gereken önemli konu bu bitler insanlara çok nadir durumlarda bulaşmaktadır ve insanlara zararları yoktur. İnsanda görülen bit türleri Anoplura takımına bulunan bit türleri olmaktadır. Dolayısıyla güvercin üzerinde yaşayan bir bit çeşidini insanın üzerine taşırsanız bu bit insanın üzerinde yaşayamaz ve kısa sürede ölür.

Kuş Biti İlaçlamanın Önemi

Evlerde kuş biti ilaçlama yaz dönemlerinde ve kış aylarında yapılan zararlı bir haşere türünün mekanlardan arındırılmasına yönelik mücadeledir. Çoğu zaman evlere balkon ve pencerelerin açık olması sebebi ile duvarlardan yürüyerek girerler. Kuş bitlerinin kısa süre içinde üremesi ve evin tüm odalarına yayılarak ciddi sıkıntıların ortaya çıkmasına yol açar.

Kuş bitleri toz böceği ve nem haşerelerine çok benzer ve sık, sık karıştırılır. Kuş Biti İlaçlama Nasıl Yapılır? biraz bu konuda açıklama yaparak evlerde ortaya çıkan güvercin bitleri ve kuş bitlerinin ortadan kaldırılmasının nasıl yapılacağını açıklayalım. Kuş biti ilaçlama kokusuz haşere ilaçları ve kokulu böcek ilaçları kullanılarak spreyleme ve sisleme yöntemi ile yapılabilmektedir.

Güvercin biti ilaçlama çok etkili bir yöntem olan ve yakıcı özelliğe sahip kuş biti ilaçları ile ve dumanlı yöntemle yapıldığı takdirde çok daha etkili ve kuş bitlerinin imhası çok daha kolay bir biçimde gerçekleşmektedir. Astek böcek ilaçlama hizmetleri olarak yaşam alanlarına girip insanların huzurunu kaçıran ve ısırıp zararlı etkiler gösteren tüm haşereler ile bilinçli mücadele ediyoruz. Kuş biti ilaçlaması insan huzurunun yada sağlığının korunması açısından son derece önemli bir uygulamadır.

Kuş bitleri mobilyalardan elbise aralarına, duvarlardan parkelerin üzerine kadar çok geniş alana yayıldığı için geniş kapsamlı bir uygulama gerekir. Spreyleme şekli olan sırt pompası ile ilaçlama yapılması açıkçası çokta etkili olmayacaktır. Bunun için sisleme kuş biti ilaçlama şekli çok daha etkili olur ve mutlaka bu yöntemin tercih edilmesi zorunludur.

Kuş Biti İlaçlama Kimlere Yaptırılmalı?

Güvercin bitlerinin güvercin ve kuşlar üzerinde yaşamalarının sebepleri bitlerin diş yapılarının telek ve tüy yiyebilecek bir yapıya sahip olmasıdır. Kuş bitleri evlerimizde ne gibi zararlar açarlar? Güvercin bitleri ve kuş bitleri insanların üzerinde yaşayamasalar bile çok kısa bir süreliğine insana bulaşıp hem kanını emer. Hem ısırarak insanları rahatsız eder hemde özellikle küçük çocukların ciltlerinde ciddi tahrişlere neden olurlar.

Kuş biti ilaçlama uygulaması evlerde bu zararlı haşerelerin üreyip yayılmasını ortadan kaldırmak için yapılan çok önemli bir zararlı haşere ilaçlama şeklidir. Güvercin bitlerinin yumurtalarını beyaz tomurcuklar halinde görülür. Kuş bitlerinden kurtulmak için Astek ilaçlama olarak dumanlı kuş biti ilaçlama şeklini kullanıp çok etkili ve kalıcı çözümler sunduğu için bu yöntemi tavsiye ediyor ve yoğun olarak uyguluyoruz.

Sıvı ilaçlama ulv makineleri yardımıyla yapılan püskürtmeli ilaçlama yönteminin adıdır. Güvercin bitleri için son derece etkili ve garantili bir ilaçlama yöntemi olmaktadır. Kuş Biti İlaçlama Nasıl Yapılır? sorusunun yanıtı olarak donanımlı kuş biti ilaçlama firmaları ile çalışmanın evlerde ortaya çıkan güvercin bitleri ve kuş bitlerini imha etmek için şarttır.

Profesyonel ekipler ilk tercih edilen ekipler olup kuş bitlerinden kaynaklanan şikayetlerin yok edilebilmesi için garantili kuş biti ilaçlama yaptırılması şarttır. Böylece olası mağduriyet ve sorun yaşamamanız için çok önemli bir seçim yapmış olursunuz. Sizlerin mekanlarınızdaki kuş biti sorunlarına profesyonel kuş biti ilaçlama uygulamaları ile son veriyor sizlerin her türlü haşere şikayetlerinize çözüm üretiyoruz. Unutmayın böcek ilaçlama hizmeti önemli bir iştir iyi seçim yapmak şarttır. Gümüş Böceği İle Mücadele için bizden destek malın.

Kuş Biti İlaçlama Nasıl Yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir