Kulağakaçan İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Kulağakaçan İlaçlama, özellikle açık alanlar için yapılan bir ilaçlama türü olmasına karşın bina ve daire içlerinde de yoğun talep görmektedir. Kulağakaçan böceği küçük olmasına karşın ilginç görünümü ve isminden dolayı insanlarda ciddi tedirginlik oluşmasına yol açar. Yapı olarak çok farklı olup ön ve arkada bulunan kıskaçları ile ısıran ve zehirli bir böcek olduğu düşünülmesine neden olur. Kulağakaçan böceği rahatlıkla diğer haşerelerden ayrılan yapısı sayesinde kesin olarak teşhis edilecek özeliklere sahiptir.

Kulağa kaçanlar ile mücadele hemen her türlü mekan ve bahçeli binalarda çok yoğun olarak uygulamasını yaptığımız bir haşere türüdür. Görünüm olarak baş ve kıskaç yapısı küçük karın bölgesi ise daha büyük özelliğe sahip olan yeşil alan böceğidir. Kulağa kaçan böceğinin 6 ayağı bulunmaktadır. Başının ön kısmında 1 çift büyük antenleri 1 çiftte ufak anten görünümlü duyargaları vardır. Beslenmesini etçil olarak sağlayan bu böcek çoğu insan tarafından zehirli bir tür olarak algılanır.

Kulağa Kaçanların Özelliği

Kulağakaçan böceği ilaçlama açık alanlarda bitkilerin bulunduğu bölgeler ve binanın etrafı çevresel olarak dikkatlice yapılmalıdır. Çünkü bu haşereler bitkiler arasında gezinen küçük böcekler ile beslenir ve zayıf noktalardan evlerin içine girerek insanlarda paniğe neden olur. Kulağa kaçanı öbür haşerelerden ayıran en belirgin özelliği, kuyruğunda 1 çift kıskacı olmasıdır. Bedenleri üzerinde minik kanatları vardır ancak bu kanatlarını uçmak için kullanmazlar ve kanatlı bir böcek oldukları kolay, kolay anlaşılamaz.

Beslenme şekilleri ve yaşam alanlarına göre farklı boy ve yapılarda karşılaşılan kulağakaçan böcekleri ortalama 5 cm boyutunda olup kahverengi ve kırmızı benzeri renk karışımına sahiptirler. Kulağa kaçan beslenme olarak otçul özellikli bir böcek sanılmasına karşın etçil beslenen bir haşere çeşididir. Aç kaldıkları zaman bitkilerin kök bölgeleri ve yapraklarından beslenen böcekleri yakalar yerler. Sebze ve meyvelere zarar verir çürümesine yol açarlar. Nemli ve toprak olan bölgelerde daha sık görülür.

Kulağa Kaçan Böceği Eve Nasıl Girer?

Kulağa kaçan ilaçlama servisi almak isteyen insanlar evlere nasıl girdikleri konusunda pek bilgi sahibi değildir. Kulağa kaçan böceği eve nasıl girer? merak edenler için kısaca, aldığımız meyve, sebzeler ile ya da evlerin etrafındaki ağaç, yeşillik ve çiçeklerin olduğu alanlardan gelmektedir. Kulağa kaçan böceklerinin renkleri yaşadıkları bitki ve ortama göre değişmektedir. Buna karşın çoğunlukla kızıl, kahverengi, siyah veya sarımsı renk yapıları ile dikkat çekerler. İlginç görünümleri ile tedirginlik oluştururlar.

Kulağa kaçanlar ile mücadele bina etrafı ve bahçelerde bahar dönemlerinde yapılmalıdır. Evlere kulağa kaçan haşeresinin girmesi önlenmek için bina çevresi ve bahçede ilaçlama yaptırmak etkili bir çözüm sağlar. Eve giren bu böcekler küçük bebekler için tehlikeli olabileceklerinden kulağa kaçan ilaçlama ile evin etrafındaki yeşillikleri, ormanlık alanları dönemsel olarak kulağakaçan ilaçlaması ile bu böceklerden ve diğer yeşil alan zararlılarından arındırmak şarttır.

Kulağa Kaçanları İlaçlama İle Önlemek

Kulağakaçan ilaçlama firmaları, gelişmiş ve tüm böcek çeşitleri üzerinde etkili ilaçlama yöntemleri sayesinde kalıcı çözüm sağlar. Yeşil alanlara zarar vermeden yeşil alan ve kulak böceği ilaçlama uygulamaları profesyonel olarak yapılmaktadır. Kulağa kaçan böcekleri beslenme olarak yeşil bitkilerden başka böcek ölüleri ve diğer hayvanların leşleriyle aç kaldıklarında tüketerek hayatta kalma iç güdüsüne sahiptir. Böcek olan yerlerde başka beslenme şekline ihtiyaç duymazlar.

Kulağa kaçanlar ile mücadele insan sağlığının korunması ve insanların tedirgin olmasını önlemek için kokulu ve kokusuz kulağa kaçan ilaçları ile yapılabilmektedir. Uyku anında insanların burnuna, ağzına ve kulağına kaçma riski azda olsa bulunması nedeni ile önlem alarak Evde Kulağakaçan İlaçlama yaptırılması gerekir. Kulağakaçan ismini nadir görülecek bir şekilde kulağa girmesi nedeni ile alan bir böcektir. Kulağakaçan ilaçlama için böcek ilaçlama talebinde bulunup ekibimize ilaçlama yaptırabilirsiniz. Uyuz Böceği İlaçlama yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.