Küçük Beyaz Böcekler Nedir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Küçük Beyaz Böcekler Nedir? nokta kadar küçük böcekler olarak lanse edilen toz böceği ve beyaz nem böcekleri ilaçlama ile kolay yok edilen bir böcek türü değildir. Özellikle yeni sıfır binalarda çokça görülen bu beyaz toza benzeyen böceklerin çok faza sorun oluşturduğu malumdur. Küçük Beyaz Böcekler Nedir? aslında hem insanlar tarafından hemde ilaçlama firmaları tarafından çok fazla tanınmayan bir haşeredir.

Bu bakımdan hem mücadelesi hemde oluşma sebepleri yeteri kadar bilinmediği için küçük beyaz böcekler ile mücadele oldukça zordur. Böcek ilaçlarına son derece dirençli olmaları çok küçük boşluklara yerleşmeleri iledir. Bizi arayıp küçük beyaz böcekler nedir? evimde nokta kadar beyaz böcekler var toza benzeyen böcekler var mı? gibi çok fazla soru sorulmaktadır. Aslında toz akarı, mite, mayt ve toz böceği olarak bilinen böcek türlerinden bir tür olmasına karşın daha çok rutubet ve nemden kaynaklandığı için nem böceği olarak isimlendiriyoruz.

Astek böcek ilaçlama firması beyaz toz böcekleri ile mücadele konusunda deneyimli bir ekiptir. Toz böceklerinin ilaçlanma şekli ve kullanılan ilaçların yapısı hakkında son derece bilinçli hareket eder. Sektörde ilaçlama hizmeti veren nadir bir iki ilaçlama firması zararlı böcek ilaçlama uygulamalarında en kapsamlı bilgileri paylaşmaktadır. İnsanların hayatını alt üst eden bu küçük ama oldukça zararlı minik böceklerin mücadelesi hakkında hizmet vermektedir.

Beyaz nem böcekleri çok küçük olması bakımından kolay fark edilmez ve çok dikkatli bakılmadıkça böcek oldukları kolayca anlaşılmaz. Koyu zeminlerde, telefon ekranı, bilgisayar, televizyon ve dolap kapaklarında fark edilen beyaz nem böceklerinden kurtulmak için bireysel çabalar asla yeterli olmaz. Mutlaka sisleme ilaçlama yaptırılması şarttır. Toz böceği ilaçlama firmaları en büyük yanlışı sırt pompası kullanarak evin kenar köşelerine ilaç uygulamakla yapar. Çünkü bu böcekler sadece kenarlarda değil tavanlarda da yaşar.

Beyaz Nem Böcekleri İle Mücadele

Nokta kadar küçük beyaz böcekler fark edilmesi çok zor bir böcek çeşidi olup, fark edilse de evlerde sıkça ilaçlama yaptırılmaya rağmen bir türlü yok edilemeyen bir böcektir. Özellikle titiz ev hanımlarının kabusu haline geldikleri için çoğu zaman insanların psikolojisini alt üst ederler. Toza benzeyen böcekler dikkatli bakılmadığında kesinlikle fark edilmedikleri için evde ilk ortaya çıktıkları  zamanlarda farkına varılamazlar. Bu nedenle çok fazla yayılmaya neden oldukları için asla bireysel mücadele çözüm olmaz.

Beyaz nem böcekleri ile mücadele kapsamlı bir ilaçlama tekniği kullanılarak yapılmalıdır. Ve mutlaka özel nem böceği ilaçları kullanılmalıdır. Küçük Beyaz Böcekler Nedir? diyenlerin bilmesi gereken en zor kontrol altına alınan haşere çeşidi olmasıdır. Nem böceği yazıldığı zaman arama motorlarında karşınıza gümüş böceğinin çıkması aslında beyaz nem böceklerinin yeterince tanınmadığı anlamına gelir. Böcek ilaçlama firmalarınca hakkında yeterli bilgi olmadığı için kısıtlı bilgi paylaşılmasına da sebep olmaktadır.

Evimde minik böcekler var diye bizi arayan insanlar bu böcekler ile ilk kez karşılaştıkları için ne olduklarını bilmez. Çamaşır suyu, sirkeli su, dışarıdan ilaç alıp sıkma hatta böcek ilaçlama yaptırmalarına karşın bu böceklerden bir türlü kurtulamazlar. İşte bu yönleri nokta kadar böceklerin en çetrefilli tarafıdır. Evdeki nokta kadar küçük beyaz böcekler çoğunlukla mutfak, banyo ve parke kenarlarında ortaya çıkarlar. Kokusuz ilaçlama yapılarak yada püskürtme yöntemle ilaç uygulanarak beyaz nem böcekleri diğer adı ile toz akarlarından kurtulmak asla mümkün olmaz.

Küf böcekleri ve rutubet böcekleri oldukları için evin nemli ve su çeken kısımlarında oluşan yeşil renkli, pamuksu küflenme ve dökülmelerin olduğu yerlerde çok hızlı üredikleri dikkat çeker. Toza benzeyen böcekler neden oluştuğu pek bilinmediği için ya böcek oldukları pek anlaşılmaz yada önemsenmez. Bunun için evin her tarafına yayılarak insanlar için hayatı yaşanmaz hale getirebilir. Beyaz nem böceklerinin yok edilmesi için mutlaka profesyonel ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Beyaz Nem Böcekleri Nasıl Çoğalır?

Kış aylarında yağmur ve soğuğun etkisi ile evde nem olayı artar. Islanan tavanlar yada zeminlerde minik siyah böcekler ve krem rengine yakın minik toz haşereleri görülmeye başlar. Mobilyaların üzerine, duvarlara, ve beyaz eşyaların etrafına yayılarak titiz, dikkatli bakınca fark edilir. Özellikle ev hanımlarının sinirlerini alt üst ederler. Bu böcekler ile başa çıkmak çok zor olduğu için nokta kadar küçük beyaz böcekler mutlaka profesyonel bir ilaçlama firmasına ilaçlatılmalıdır. Toza benzeyen beyaz böcekler nasıl ilaçlanır? bunun iyi bilinmesi şarttır.

Yeni yapılan sıfır binalar ve nemli evlerde çok fazla görülen nokta kadar küçük beyaz böcekler çok hızlı ürer. En küçük boşluklara kolayca girip bireysel olarak asla başa çıkılması mümkün olmayan haşerelerdir. Toz böceği ve nem böceği ile mücadele konusunda deneyimli ilaçlama firmaları tarafından evde sisleme şeklinde uygulama yapılmalıdır. Kesinlikle kokulu haşere ilaçları tercih edilip yakıcı etkisi kullanılmalıdır.

Toz böceği diye bilinen beyaz nem ve rutubet böceği defalarca ilaçlama yapılmasına rağmen bir türlü evden arındırılamaz. Beyaz minik böceklerden kurtulamayan insanlar son derece çaresiz ve çıldırırcasına bu böceklerin varlığına karşı önlem bulmanın derdine düşerler. Bu nedenle bizim paylaştığımız yazıyı okuyan insanlar tamda yaşadıkları şikayetin aynısı olduğu için bizimle görüşür. Toza benzeyen Küçük Beyaz Böcekler Nasıl İlaçlanır? yaptırdığım ilaçlama şekilleri ve kullandıkları böcek ilaçları hiç bir işe yaramadı diye yakınıp çare ararlar.

Beyaz nem böceklerinin kokusuz ilaçlar ve spreyli uygulama ile yok edilmesi hayli zordur. Kendileri minik ama şikayetin boyutu çok büyük boyutta olan beyaz toz böcekleri için en etkili ilaçlama şekli dumanlı toz böceği ilaçlamasıdır. Sırt pompası ile evin kenarlarına ilaç sıkmakla bu böcekleri ortadan kaldırmak asla söz konusu olamaz. Garantili toz böceği ilaçlama kesinlikle mümkün değildir. Biz bu konuda en etkili toz böceği ilaçlarını kullanıp çok başarılı sonuçları alan ekip olmamıza karşın garanti vermiyoruz.

En Etkili Nem Böceği İlaçlaması

Evimde minik böcekler var başka firmalara ilaçlama yaptırdım ama sanki sıktıkları ilaç öldüreceği yere besledi diyen oldukça fazla insan tanıdık. Beyaz nem böceklerinden kurtulmanın en tesirli çözümü zaman kaybetmeden sisleme ve kokulu ilaçlama yaptırmak gerekir. İlk anda fark edilen toz haşeresi şikayetleri daha kolay önlenirken ilerleyen sorunlarda bu böcekleri imha etmen çok ama çok zordur. Nokta Kadar Küçük Beyaz Böcekler Nedir?diyorsanız haşereler arasında en zor imha edilebilen minik haşerelerdir.

Bu nedenle tek seferde beyaz nem böceklerini yok etme garantisi veren ilaçlama firmalarından uzak durmanız gerekir. Haşere ilaçlaması yapılan böcekler arasında ilaçlama garantisi verilemeyecek bir kaç haşere çeşidi arasında yer almaktadır. Astek ilaçlama olarak % 70 tek seferde bu böcekleri önlememize karşın bazı mekanlarda tek ilaçlama çözüm için yeterli olmaz. Beyaz nem böceklerinin yaşadığı bölgeler, parke altları, kapı pervazları, süpürgelik araları, mutfak dolaplarının içi ve arkalarıdır. Evde nem olan odalar duvar ve tavanlarda kış aylarında çokça sorun kaynağı olmaktadırlar.

Beyaz nem böcekleri nerelerde yaşar? bunu anlamak için görüldükleri bölgelerin özelliklerini iyi analiz etmek gerekir. Beyaz toz ve nem böcekleri sıvası dökülmüş duvarlar, ıslak zeminler ve parkelerin araları, kitapların arası mutfakta küflenmiş ekmek ve gıdalar nem böceklerinin oluşmasına neden olmaktadır. Rutubetli ve nemli bölgelerde yaşayıp çoğaldıkları, mutfak dolaplarının arkası, elektronik eşyaların içi, beyaz eşya arkası, mobilyalar ve dolaplardaki kıyafetlerin arasına kadar yayılıp içinden çıkılamaz bir hale gelirler.

Nokta Kadar Küçük Beyaz Böcekler  Nedir? merak ediyorsanız aslında ilk bakışta zararsız gibi algılansa da evlere bulaştıkları zaman yok edilmeleri oldukça zorlu bir süreç alır. Bu nedenle mutfak ve diğer bölgelerde nem haşeresi görünce derhal profesyonel bir ilaçlama firmasından ilaçlama desteği alınmalıdır. Astek nem böceği ilaçlama firması en etkili toz böceği ilaçlama teknikleri ve profesyonel içerikli ilaçlar kullanarak çoğu durumda tek seferde bu böcekleri önemli oranda önlemektedir. Ancak ikinci nem böceği ilaçlama yaptırmak çoğu zaman çok daha etkili sonuç alınmasına yardımcı olur. Pire İle Mücadele için etkili ilaçlar kullanılmalıdır.

3 cevap

  1. Seda dedi ki:

    Yani ne yapmalıyız sonuc nedir onlarlamı yasayacagız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.