Konutlarda Kene Mücadelesi

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Keneler asalak türü zararlı kan emici haşereler olup hayvan barınaklarında sıkça bulunur. Konutlarda Kene Mücadelesi son yıllarda oldukça fazla önem kazanan bir ilaçlama türü olmuştur. Bunun başlıca nedeni kırım kongo kenesinin neden olduğu zehirleme ve ölüm vakalarının ülkemizde özellikle yaz aylarında çok fazla yaşanmasından kaynaklanmaktadır. Özellikle zehirli kene ile mücadele hayvan barınaklarının olduğu bölgeler ve yeşil alanlara yakın bölgelerde yapılması gereken bir uygulamadır.

Kene sokması gibi ciddi riskler meydana getiren bir durumun yaşanmaması için mutlaka gereklidir. Fabrikalar ve evlerde kene ile mücadele daha önemli olup yaşam alanları ile iş yerlerini tehdit eden kene problemleri bilinçli bir uygulama ile ortadan kaldırılmalıdır. Kenelerin yaşam alanları çalılık alanlar, evcil hayvanlar ve özellikle iş yerlerinde köpek kulübelerinin etrafı olarak dikkat çekip sıcak yaz aylarında bazı bölgelerde kene istilası sıkça görülmektedir.

Kene türleri arasında insanların en fazla korktuğu kırım kongo kenesi olup kırım kongo kenesi ilaçlama hizmeti sıkça alınan bir ilaçlama servis şeklidir. Apartmanlar ve bahçelerde Kene Mücadelesi sıcakların artış gösterdiği yaz dönemlerinde hem tedbir amaçlı hemde kenelerin ortaya çıkması ile istenilen oldukça fazla risk içerin bir servis türü olup kene mücadelesi mutlaka etkili kene ilaçları ile yapılmalı yaşam alanlarında görülen keneler imha edilmelidir.

Kene İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Keneler açık alanlarda çok görülen haşereler olup kuru çalıların aralarından duvarların yarıklarına kadar pek çok yere girip kolayca gizlenebilir. Her kene çeşidi riskli değildir ancak insanların zehirli kenelerden korunmak için kene görülen yerlerde kene mücadele hizmeti almaları gerekir. Bu zararlıların son yıllarda ortaya çıkan zehirli kenelerin neden olduğu ölümcül hadiselerin neden olduğu telaş zehirli olsun olmasın görülen tüm kenelerin yok edilmesi için en çok talep gören bir ilaçlama hizmetidir.

Evlerde kene ilaçlaması nasıl yapılır? kenelerin ilaçlanma şekilleri nelerdir gibi sorular çok fazla sorulmakta insanların kenelerden duyduğu endişe beraberinde apartman, iş yeri ve dairelerde kene mücadelesinin sıkça yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Konutlarda Kene Mücadelesi kokusuz kene ilaçları ve kokulu kene ilaçları kullanılarak yapılabilir. Ancak pek çok insan keneden korktuğu için keneler ile mücadele için kokulu kene ilaçlarını tercih etmektedir.

Kokusuz ilacın daha yavaş öldürdüğünü bildikleri için risk almak yerine en kısa sürede kenelerden kurtulma yoluna gitmektedir. Açık alanlarda kene ilaçlaması sırt pompası ve buharlı şekilde yapılabilir ancak kapalı mekanlarda uygulanacak kene ile mücadele şekli buharlı yöntemle yapılmalı ulaşılması zor alanlara giren keneler çıkarılarak imha edilmelidir. Bu iş içinde sisleme yöntem uygulanması çok daha etkili çözüm sunar.

Keneler Nereden Gelir?

Sıcak havalarda ortaya çıkan kene şikayetleri şehirlerde pek rastlanmazken tatil için köyüne giden insanların çanta ve valizlerinde , evcil hayvanlar üzerinde ve yeşil alanlara piknik için gidildiği zaman fark edilmeden eşyalar arasında ve elbise içinde kentlere ve apartman dairelerine taşınarak ciddi tehdit oluşturur. Kırsal alanlarda kene ile mücadele çok daha önemli olup özellikle hayvan barınaklarının içi ve etrafları kenelere karşı ilaçlanmalıdır.

Olası kene zehirlenmesi meydana gelmemesi için kene ile mücadele belirli periyotlarla düzenli bir şekilde sürdürülmelidir. Kene ile mücadele yaşam alanlarına gelip insan sağlığını tehdit eden zararlı kenelerden korunmak için çokça talep gören bir hizmet türü olup özellikle tatil dönüşü pek çok daire sahibi evinde kene ilaçlaması talep ederek olası kene taşınma durumlarının olumsuz sonuçlarına maruz kalmamak için evlerinde ilaçlama firmalarına kene ilaçlama yaptırmaktadır.

Astek ilaçlama olarak kenelerin yok edilmesi için birinci sınıf kene ilaçları ve profesyonel kene ilaçlama teknikleri ile Konutlarda Kene Mücadelesi vermektedir. Kenelerin imhası insan sağlığı açısından oldukça önemli olup evde kene şikayetleri için mutlaka kokulu kene ilaçlaması yaptırmak kenelerden bir an önce kurtulmak için en etkili yok etme yöntemidir. Son yıllarda görülen zehirli kene sokmaları insanların endişe etmesine sebep olduğu için oldukça önem kazanmıştır. Akrepler Kaç Yıl Yaşar? merak ediyorsanız yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.