Kokulu Böcek İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Kokulu Böcek İlaçlama Hizmeti dendiği zaman insanların aklına hemen zirai ilaçlar kullanılarak yapılan böcek ilaçlama şekli gelmektedir. Ancak bu tür ilaçların kullanılması ve mekanlarda haşere ilaçlama yaptırılması büyük tehlike taşıdığı gibi insan sağlığı açısından oldukça zararlıdır. Haşere ilaçları içerdiği farklı aktif maddeler ile değişik haşerelere karşı etkilidir. Bu ilaçların aktif bileşenleri profesyonel ekiplerce doğru kullanıldığı zaman etki seviyesi çok daha geniş kapsamlı olmaktadır.

Kokulu böcek ilaçlama yasal böcek ilaçları ve doğru kimyasallar kullanılarak yapıldığı zaman, mekanda kalıcı ve çok kötü bir koku bırakmaz. Ucuz böcek ilaçları ile yasak ilaçların kullanıldıkları bölgelerde çok pis kokuya neden olur ve günlerce evden böcek ilacı kokusu çıkmaz. Ayrıca evdeki beyaz eşyalar ile mobilyalarda ciddi leke ve aşınmalara yol açar. Böcek ilaçları çeşitli etken maddeler içerdiği için mutlaka deneyimli ilaçlama firmaları tarafından kontrol edilmeli ve uzman kişilerin denetiminde hazırlanmalıdır.

Kokulu Böcek İlaçları Nasıl Hazırlanır?

Kimyasal hazırlama oldukça önemlidir ve amatörce asla yapılamaz. Bu konuda eğitimli ziraat mühendisi yada ilaçlama teknisyeni tarafından bilinçli olarak yapılmalıdır. Kaliteli böcek öldürücü ilaçların içerdiği etken maddeler genel olarak delthamethrin, alpha cypermethrin, tetramethrin gibi içerikte olup bu maddeler karışınca koku yapar. Ancak zirai ilaçlar ile mekanlarda kullanılan haşere ilaçları arasında en belirgin özelliklerden biri hem kötü kokan, hem de mekanda uygulandığı zaman leke ve ciddi aşınmalara yol açar.

Halk sağlığı kapsamında kullanılan böcek ilaçları ise daha az etkileşime girdiği için mekanda uzun süre kalıcı koku ve yüzeylerde leke yada tahribata neden olmazlar. Profesyonel ekipler tarafından kullanılan ve hazırlanan karışım ilaçlar belirli oranda koku ve yakıcı etki gösterse bile kısa sürede bu özellik etkinliğini kaybetmekte havalandırma sonrası kısa sürede mekandan arınmaktadır. Ancak Kokulu ilaçlama için seçilecek böcek ilaçları çok iyi ayarlanmalı kesinlikle ruhsatlı ürünler tercih edilmelidir.

Kokulu İlaçlama Neden Önemlidir?

Kokulu Böcek İlaçlama uygulandığı yüzeyde şartlara göre, en az bir hafta ve mümkünse daha uzun süreyle etki göstermelidir. Özellikle Cypermethrin gibi pirethroidler, normal koşullarda ışık, sıcaklık ve nem nedeniyle bir kaç günde veya bir haftada etkinliğini yitirmektedir. Bu ise kullanılan böcek ilacının etkisiz olmasına ve yapılan uygulamanın başarısız kalmasına yol açar. Zor ölen böceklerin imhası için yukarıda saydığımız aktif bileşenler bir araya getirildiği zaman çapraz bileşenle etkileşime geçerek keskin bir etkiye neden olmaktadır.

Haşerelerin kabuksu ve zırh şeklindeki gövdelerine etki ederek diğer böcek ilaçlarının gösteremediği etkiyi sağlamaktadır. Kokulu İlaçlama Hizmeti için kullanılacak ucuz ilaçlar istenilen etkiye sahip olmayacağı için kötü ve kalıcı koku yaymaktan öteye geçmediği gibi kalıcı lekelenmelere neden olur. Örneğin en etkili böcek ilaçları arasında sayılan bilindik ve çokça kullanılan kokusuz haşere ilaçları arasında önemli markaların içeriğinde delthamethrin, cypermethrin ve tetramethrin gibi etken maddeler kullanılır.

Haşere İlaçlarındaki Etken Maddelerin Özelliği

Böcek ilaçlarının özelliği böceklerin sindirim ve sinir sistemlerini çökertmek hareket kabiliyetini sınırlamak ve vücutlarına etki ederek uçma kabiliyetini ortadan kaldırmak gibi etkileri mevcuttur. Bazı böcek ilaçları tek başına kullanıldığı zaman sınırlı etki gösterir. Özellikle toz akarı, beyaz nem böceği, tahta kurusu, kertenkele, tahta kırdı, pire gibi zararlı çeşitleri çoğu böcek ilacına karşı son derece dirençli oldukları için pek çok insanın bu böceklerden kurtulması çok uzun süreç aldığı gibi ciddi maddi kayıplara neden olmaktadır.

Bu nedenle Kokulu Haşere İlaçlama Hizmeti almak isteyen insanların bilmesi gereken doğru ilaçlama firmalarını tercih etmesi ve profesyonel yöntemler ile ilaçlama yaptırmalarının önemidir. Kokulu İlaçlama ruhsatlı böcek ilaçlarından ayarlanmalıdır. Kimyasallar konusunda bilgisi olmayan, kulaktan dolma ilaç uygulayan kişiler kesinlikle ilaçlamada başarılı olamaz. İnsanların mağdur olması bu gibi bilinçsiz kişilerin kazanç amaçlı niyetlerinden kaynaklanmaktadır.

Kokulu İlaçları Nasıl Uygulanır?

Kokulu İlaçlama şekilleri sıvı böcek ilaçlarının püskürtme yöntemi ile yada sisleme makinesi kullanılarak buharlama yöntemi ile yapılır. Çeşitli etken maddelerin birleşimi ile genzi yakan tinerimsi bir hoş koku yayan ruhsatlı böcek ilaçları içerdiği maddeler ile haşerelerin daha kısa sürede imha edilmesini ve sağlam kabuklarının ilaçlatan etkilenmesine sebep olur. Zaten böcek ilacında temel hedef böceklerin direncini kırıp kısa sürede imha olmasını sağlamak olduğu için ruhsatlı böcek ilaçları bu amaca uygun olarak üretilir.

Yoksa kokulu ilaçlama zirai ilaçlar kullanılarak yapılır şeklinde düşünmek son derece yanlış ve asla böyle bir işe kalkışmamak gerekir. Örnek verecek olursak en kaliteli bayer böcek ilacı etken madde olarak deltamethrin içerir. Bu madde aslında insan teni ile temas ettiği zaman eldiven kullanılmaması durumunda ciltte iğnelenme benzeri batma ve tahrişe yol açar. Bu nedenle böcek ilaçlama profesyonel bir ekibin işidir.

Kokulu İlaçlama İle Etkili Çözüm

Böceklerin yapısını bilmeden, haşere ilaçlarının içeriği ve etken maddesinin ne gibi özelliğe sahip olduğunu anlamadan yapılacak kokulu böcek ilaçlama zaten mekana zarar vermekten ve insanları rahatsız etmekten başka bir işe yaramaz. Pek çok böcek ilaçlama firması pire, kertenkele, beyaz nem ve toz böceği ile tahta kurusu ve ağaç kurdu ilaçlamasında defalarca ilaçlama yapmalarına karşın bir türlü istedikleri sonuca ulaşamaz. Bazı böcekler kolay önlenmesine karşın bazı türler çok dirençlidir.

Özellikle pire ilaçlama, kertenkele ilaçlama ve beyaz nem böceği, ilaçlama servisleri tarafından kokulu ilaçlama yapılmasına karşın bir türlü önlenemeyen oldukça dirençli zararlılardır. Bu gösteriyor ki haşere mücadelesinde kokusuz ilaçlama yada Kokulu Böcek İlaçlama yapmak maharet değil, kullanılan ilaçların içeriğini ve böceklerin yapısını çok iyi bilerek profesyonel böcek ilaçlama hizmetleri vermek ve insanları haşere sorunlarından kurtarmak önemlidir. Atlas Türk Böcek İlaçlama en etkili ilaçları kullanarak çözümler sunmaktadır. İstanbul Pire İlaçlama Firması ve diğer haşereler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.