Kırkayak İlaçlama Servisi

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Zararlı haşereler arasında çıyan ve kırkayaklar zehirli türlerdir. Evlerde görülen kırkayaklar için Kırkayak İlaçlama Servisi alınması olası kırkayak sokması ve istenmeyen durumların yaşanmasını önlemek adına oldukça önemlidir. Kırkayakların boyu 10 santime kadar ulaşmakta renkleri ise kahverengi, siyah, şeffaf ve sarımsı bir görünüm içinde olur. Uzun vücut yapısı ve tüylü ayak yapıları ile garip bir görünüme sahip olan kırkayaklar evlere açık buldukları alanlarda ve kapı altı gibi boşluklardan evlere girerek üremeye başlar.

Kırkayakların zehirli olması nedeni ile geceleri uyurken yada farkına varmadan üzerinde basıldığı takdirde kırkayak sokması yaşanabilir. Alerjik hassasiyeti olan kişilerde ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasına sebep olur. Kırkayakların bir özelliği de ısırmasa bile insan teni ile temas ettiğinde sürtünen bölgede kızarma ve kaşınmalar başlar. Alerjik rahatsızlık nedeni olur. Apartmanlar ve binaların zemin katları, çatı araları ve ortak kullanım bölgelerinde çıyan ve kırkayaklar sıkça karşılaşılan zararlı haşereler olarak bilinir.

Bu yüzden kırkayak ilaçlama servisleri ile görüşülüp evde kırkayak mücadele hizmeti alınmalıdır. Kırkayak ilaçlaması kokulu ilaçlar ve kokusuz ilaçlar kullanılarak yapılabilir. Daire içine girip yerleşen kırkayak öncelikle parke araları ve kapı pervazlarının içine girerek buralarda saklanırlar. Evde kırkayak ilaçlama spreyleme şeklinde yapılabildiği gibi sisleme şeklinde ve çıkarıcı özellikte kokulu olarak yapılması mümkündür. Daha kısa sürede evde gizlenen kırkayakların imha edilmesini sağlar.

Açık alanlar ve bahçe gibi bölgelerde yapılacak sistem ise daha çok spreyleme yöntemidir. Direkt olarak yüzeylere ve otların üzerine sıkılan haşere ilaçları buralarda dolaşan çıyan ve haşerelerin vücuduna yapışarak kısa süre sonra imha olmalarını sağlamaktadır. Evlerdeki kırkayaklar gündüzleri çok hareketli olmadığı için nadir karşılaşılan zararlılardır. Daha çok geceleri aktiftir ve karanlıkta ortaya çıkıp avlanır ve yiyecek ararlar. Bu sebeple kırkayak mücadelesi kalıcı özellikte ilaçlar ve çıkarıcı etkili kırkayak ilaçları kullanılarak yapılmalıdır.

Kırkayak İlaçlama Kimlere Yaptırılmalıdır?

Kırkayakların yapısı ve görünüşü insanların tedirgin olması için en önemli sebeptir. Yaşam alanlarında üreyen kırkayaklar özellikle bebekler ve çocuklar için tehlikelidir. Geceleri uykuda iken çeşitli zararlar verme ihtimali olan haşere türleri arasında yer alır. Kırkayak ilaçlama firmaları ile çalışmak ve evlerde bilinçli kırkayak ilaçlaması yaptırmak hem insan sağlığı açısından hemde kırkayakların kalıcı olarak yok edilmesi bakımından çok önemlidir. Bireysel olarak yapılan kırkayak mücadele hem yetersiz olur.

Kırkayak İlaçlama Servisi alınırken kaliteli haşere ilaçları kullanılması ve bilinçli yöntemler kullanılarak kırkayakların imhası sağlanmalıdır. Kırkayak zararlısı serin ve nemli alanları sevdiği için sıcak havalarda özellikle gündüz ortalıkta dolaşmaz. Kapı dipleri, parke altları, dolap arkası, duvar çatlakları ve toprak içi gibi bölgelere saklanarak gündüzleri dinlenir geceleri ortaya çıkarak besin kaynakları ararlar.

Kırkayak mücadelesinde önemli olan doğru alanların haşere ilaçlamasından geçirilmesi ve dış ortamlarda üreyerek bina içleri ile dairelerde görülmeye başlar. buda insanlar için tehdittir. Amatörce yapılan yanlış uygulama şekilleri ve kalitesiz haşere ilaçları ile yapılan Kırkayak İlaçlama Servisi ne yazık ki başarısız olur. Buda boşa çaba harcamak ve maddi kayıp yaşanmasına neden olduğu gibi sizin zahmet çekmeniz ve yaşamış olduğunuz sıkıntının devamına sebep olur.

Kırkayaklar çeşitli türleri olan zararlı bir haşere olup insanlar bu tür haşerelerden pek hoşlanmaz ve tedirgin olur.  Bu sebeple kırkayak görülen mekanların deneyimli kırkayak ilaçlama servislerince ilaçlanarak yaşam alanlarında ortaya çıkan kırkayak şikayetleri ortadan kaldırılmalıdır. Ucuz ilaçlar ve basit usuller ile kırkayak mücadelesinden uzak durulmalıdır. Astek ilaçlama hizmetleri olarak gerek apartman ve siteleriniz de gerek ev ve dairelerde ortaya çıkan kırkayakların yok edilmesi için özel kırkayak ilaçları ve kalıcı yöntemlerle kırkayakları önlüyoruz.

Kırkayak İle Çıyan Arasındaki Farklar Nelerdir?

Çıyanlar zehirli olan bir böcek türüdür, zehirli olmalarına rağmen çoğu zaman insan derisini delemez ve sadece ısırmakla yetinirler. Kırkayaklar ise çürükçül ve ölümcül zehirleri olmayan bir böcek türüdür. Besin kaynaklarını bitkilerden, evlerimizde ise yerlere dökülen yiyeceklerden böcek ölüsü ve arta kalan döküntü ve kırıntılar sebebi ile sağlarlar. Kırkayaklar soğuk ve yağmurlu havaları severken çiyanlar bunun tam aksine havalar ısındığına ortaya çıkarlar. Hem kırkayak hemde çiyan boy ve genişlik yapıları hemen hemen aynıdır.

Evlerimizde boş duvar çatlaklarında veya kuytu karanlık köşelerde yaşamaktadırlar. Her iki zararlı haşere türü de fazla rahatsız edilmekten hoşlanmaz bu sebeple genelikle terk edilmiş evlerde veya apartmanlarda daha çok görülmektedir. Kırkayaklar çıyanlara göre daha atik ve daha kurnaz zararlılardır. Çünkü kırkayaklar tehlike anlarında ölü taklidi yaparak doğada çoğu düşmanına karşın üstünlük sağlar. Çıyanlar kırkayaklara göre daha yavaş hareket ederler.

Kırkayakların ürediği alanlarda önlen alınması için kırkayak ilaçlama yaptırılması zorunludur. Kırkayaklar dan kaynaklanan çeşitli sıkıntıların yaşanmaması için evlerde ve yaşam alanlarında kırkayaklar ile mücadele edilmesi gerekir. İlaçlama bilinçli bir şekilde yapılmalı amatör yada bilinçsiz bir şekilde yapılması kırkayak şikayetlerinin devam etmesine neden olacağı için uzak durulmalıdır. Profesyonel ekiplerden hizmet talep edilmesi hem yaşanan haşere sorunlarının ortadan kalkması için hemde mağduriyet yaşamamanız için çok önemlidir.

Kırkayak görülen evler için spreyleme şeklide yada sisleme şeklinde Kırkayak İlaçlama Servisi alarak ilaçlama yaptırabilirsiniz. Evlerde huzursuzluğa sebep olan tüm böceklerden ve kırkayak çeşitlerinden kurtulmak için kullanılan ilaç ve yöntem önemlidir. Astek ilaçlamanın üstün hizmet anlayışı sayesinde uyguladığı kaliteli ilaçlar ve doğru ilaçlama yöntemleri sayesinde haşerelerden ve kırkayaklar dan uzak bir yaşam sürebilirsiniz. Tahta Kurusu Nerede Saklanır? merak ediyorsanız yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.