Keneler İle Mücadele

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Kene ilaçlama oldukça önemli olup Keneler İle Mücadele ülkemizde son yıllarda halkımız tarafından oldukça ilgi görüyor. Kenelerden korunmak daima çok önemlidir. Çünkü kene kan emici bir böcek türüdür. Keneler kan emme aşamasında bir çok  hastalığın taşınmasına neden olurlar. Keneler ile mücadele için kenelerin yaşam alanları, kenelerin neden olduğu etkenler olası kene sokma durumlarının ortadan kaldırılmasında iyi bilinmesi gereken şartlardan biridir.

Kene türleri için kene çıkarma yanlış bilgilerle uygulandığı için bir çok kişi yaşamını yitiriyor. Keneler ile mücadele  aşamasında tamamen alanında profesyonel kişilerden yardım alınmalıdır. Vücuda yapışan kenelerde ise kesinlikle doktorlar tarafından tedavi olunmalıdır. Aynı zamanda ortam içerisinde var olan keneler için kene ilaçlama firmaları tarafından uzman bir böcek ilaçlama hizmeti istenilmelidir.

Kenelerin Özellikleri Nedir?

Kene böcekleriyle uzun süredir mücadele veren Astek ilaçlama olarak kenelerin yok edilmesi ve kene yaşam bölgelerinin ilaçlama ile temizlenmesi hakkında son derece etkili ilaçlama yöntem ve böcek ilaçlarını kullanarak ilaçlama yapıyoruz. Ama durumun ciddiyeti ve bilgi sahibi olmanız açısından size bilgi vermek istiyoruz. Kırım Kongo kanamalı ateş hastalığının nedeni olan kenelerin özellikleri şunlardır;

Keneler kendi aralarında çeşitlere ayrılırlar. Bazı kene türleri zararsız olsa da ülkemizde görülen kenelerin büyük bir kısmının ölümcül virüs aktardığı görülmüştür. Kahverengi ve kırmızı renklerine sahip olan kene küçük oval bir yapıya sahiptir. Keneler küçük böcekler olsalar da gözle fark edilebilirler. Bu böceklerin gözle fark edilebilmesi kene ile mücadele aşamasını kolaylaştırmaktadır.

Kene insanların derisi üzerinde sıkıca yapışarak kan emmek için kendine sürekli yer arayan bir canlıdır. Astek böcek ilaçlama servisi olarak tüm kene türleri hakkında gerekli bilgi ve ilaçlama ekipmanına sahibiz. İlaçlama personellerimiz alanında tecrübeli olup Sağlık Bakanlığından onaylı kene ilacı ve ilaçlama yöntemlerini kullanmaktadır. İlaçlama hakkında yeterince bilgi sahibi olmayan kişilerin Keneler İle Mücadele yapması olası istenmeyen durumların yaşanmasına sebep olabilmektedir.

Açık alanlarda kene sorunları daha çok yeşil alanlar ve kırsal bölgelerde görülmektedir. Evcil hayvanlar yardımı ile evlerin içine taşınan kene çeşitleri genelde zararlı olmasa bile son dönemlerde görülen zehirli kene sokmaları insanlarda ciddi panik ve risk oluşmasına sebep olmuştur. İstanbul ilaçlama firması olarak kene yuaları ve kene yaşam alanlarının ortadan kaldırılması için profesyonel kene ilaçlama yöntemleri kullanıyoruz. Keneler İle Mücadele bilgi ve profesyonellik gerektirir. Tatarcık İlaçlama Nasıl Yapılır? buyurun linke tıklayıp okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.