Karafatma Böcekleri Nerelere Yuva Yapar

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Karafatma Böcekleri Nerelere Yuva Yapar? hepimizin başına böcek ve haşereler ile ilgili sorunlar ve ilaçlama yaptırmak gelmiştir. Apartmanlarda daire içlerinde bazen iş yerlerinde çeşitli nedenlerden dolayı haşerelerin karşımıza çıkması hiç hoşa gitmeyen bir durum olarak yansır. Bazı insanlar böceklerden tiksinirken bazıları oldukça korkmaktadır. Peki ama evlere dışarıdan giren karafatma böcekleri nerelerde saklanır? ev içinde hangi bölgelerde  yumurta bırakarak ürerler.

Karafatma böceklerinin üremesi hamam böceği gibi hızlı ve istilacı bir yapıda yumurtlama yolu iledir. Saklandıkları alanlarda yumurta bırakan bu böceklerin kısa sürede evi sarmalarına özellikle havaların ısınması ile böcek sorunlarının ciddi oranda artmasına yol açarlar. Evde parke arası, kapı dipleri, mutfak dolabı ve beyaz eşyaların arkaları gibi yerlere yuvalandıkları bilinmektedir. Kırık, çatlak ve nemli bölgeler hamam böceği çeşitleri için çok iyi bir saklanma ve yuva yapma ortamıdır.

Evde Karafatma Böceği Nerelerde Bulunur?

Daire içine yerleşen karafatma böcekleri belli alanlarda hızla çoğalır. Süpürgelik kenarları, kapı pervazları, banyo ve küvet duşa kabin teknesinin altı, dolapların arkları, kapı diplerindeki boşluklar ve çeşitli ev eşyalarının arkasına mutfak dolaplarının etrafına yuvalanan karafatma böcekleri yuvalanır. İnsanların bu saydığımız yerlerde böcekleri görmeleri sonucu evde karafatma ilaçlaması yaptırmak için ilaçlama firmaları ile temasa geçerek karafatma böceği mücadele hizmeti almak istemeleri çözüm için şarttır.

Aslında geç kalınmadan yaptırılan haşere ilaçlamanın ne denli önemli olduğuna herkes yakından tanıktır. Titiz insanların daha dikkatle yaklaştığı ve düzenli olarak ev ve iş yerlerinde böceklere karşı ilaçlama servisi almalarından anlaşılır. Apartman ve sitelerde karafatma böcekleri nasıl çoğalır? bilmeden bu böceklere karşı etkin bir önlem almaları mümkün değildir. Elbette açık alanlardan ilk girecekleri yer binaların sığınak, otopark, kalorifer dairesi, merdiven boşlukları ve çatı araları gibi yerlerdir.

Binalarda Böceklerin Üreme Bölgeleri

Bina içlerinde böceklerin yuvalanmasına daha uygun alanlar karanlık ve rutubetli bölgelerdir. Bu bölgelerde gizlenen karafatma böcekleri zaman içinde hızla üremelerin den dolayı evlere girmeye başlar. Daire içlerinde böcek şikayetlerine yol açarlar. Karafatma böceği yuvası olarak parkelerin arası, kapı dipleri, dolap araları ve duvar dipleri evlerde en fazla görülen bölgelerdir. Parlak siyah bir renk yapısına sahip olan bu kara böcekler dış ortam böcekleridir. En sevdikleri yerler pis karanlık ve rutubetli ortamdır.

Karafatma böceği ilaçlama hizmeti alındığı zaman bu bölgelerin iyi ilaçlanması şarttır. Hamam böcekleri istilacı ve hastalık saçan pis böcekler olduğu için erken müdahale ve böcek ilaçlama yaptırılması şarttır. Zararlı haşere çeşitleri her türlü gıda ve kullanılan eşyaların içinde dolaşarak buralara salya ve dışkılarını bulaştırır. Bunun sonucu gıda zehirlenmesi ve hastalık virüsüne yol açarlar. İlaçlama servisi almadan ev ve apartmanlarda çoğalan böcekleri yok etmek mümkün değildir. Karafatma Böceği Tek İlaçlama İle Bitermi? diyorsanız yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.