Karafatma Böcekleri Nereden Gelir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Karafatma Böcekleri Nereden Gelir? siyah ve iri yapılı bir böcek çeşidi olan karafatma böceği hamam böcekleri ile aynı özellikleri taşır. Böcek ilaçlama yapılarak evdeki varlıkları sona erdirilmesi gereken bu böcekler çok pis ve hastalık taşıyıcısıdır. Rengi farklı olsa bile hamam böcekleri gurubuna mensup bir haşere türüdür. Evde görülen karafatmalar daha çok dış alanlarda görmeye alışık olduğumuz dış alan böcekleridir. Karaböcek zararlısı binaların zemin katlarında oldukça fazla görülür.

Karafatma böceklerinden kurtulmak için giriş bölgelerinin kapatılması büyük önem taşır. En fazla bu böceklerin oluşmasına sebep olan nedenler bilinmeli ve karafatmalar ile mücadele için karafatma görülen mekanlarda karafatma böceği ilaçlaması yaptırılmalıdır. İsmi şark ve doğu hamam böceği olan ancak insanlar arasında karafatma böceği olarak anılan bu böcek nemli ve karanlık yerlerde, sıcak ortamlarda, çöplük alan ve gıda maddelerinin yemek yağlarının yüzeylere yapıştığı bölgelerde oldukça sık görülen bir böcektir.

Apartmanda Karafatma Böceği Yaşam Alanları

Apartmanlara girip yumurta bırakan bu pis böcek, kapı altları, havalandırmalar, toprak zeminler ve lağım kanalları en fazla hareket alanları olan bir zararlıdır. Yaşam alanlarına küçük boşluklardan bile kolayca girebilen bu haşerelerin saklandıkları yerler genelde kuytu köşelerdir. Duvar dipleri, atıl durumdaki kullanılmayan eşyalar, çürümüş ağaç ve uzun süre yerinden kaldırılmayan metal çürümesi görülen alanlarda çok sık görülür. Buralara yavrulayan karafatma haşereleri yiyecek aramak için gece karanlıkta hareket eder.

İnsanların evlerine girerek mutfak banyo ve diğer odalarda yuvalanıp zaman geçtikçe ürer ve daire içinde sorunlara sebep olurlar. Karafatmalar nereden gelir? şeklinde sorulara verilecek pek çok yanıt vardır ancak en temel noktalar saydıklarımız bölgeler olup, evde karafatma ilaçlaması yaptırmak bu böceklerin imhası için şarttır. Karafatma nereden eve girer? Bu aslında pek çok insanın merak ettiği bir konudur. Evlere girdikleri bölgeler evlerin su giderleri, binaların havalandırma bölgeleri, kapı altı ve boşluk olan bölgelerdir.

Kara Böceklerin Evlere Girişini Engellemek

Dış alanlar ve binaların alt katları bu böceklerin evlere girişini önlemek için ilaçlanarak evlere böcek girişi engellenmelidir. Ayrıca kırık ve çatlak bölgeler sıvanmalı, kapıların altları, cam kenarları kapatılmalı, atık su borusu kenarları güzelce onarılmalıdır. Evlerde ise nemli bölgeler, su birikintisi olan kısımlar, damlayan musluklar onarılmalıdır. Böcek ilaçlama bilinçli ve donanımlı ekipler tarafından profesyonel olarak yapılmalıdır. Ucuz ilaçlama yapanlardan uzak durmak olası sorunlar yaşamanızın önüne geçer.

Böceklerin ortak özelliği daire içleri ve binalarda insanların huzurunu kaçırmaktır. Tuhaf ve iğrenti veren yapıları özellikle çocuklar ile kadınlarda ciddi rahatsızlık nedenidir. Zehirli ve ölümcül yapıda böcek çeşitleri olduğu gibi, insanı ısırıp kaşınmaya sebep olan parazit canlılarda vardır. Bu tür zararlılar ile mücadele geç kalınmadan yapılarak ev içinde giderek çoğalmalarının önüne geçilmesi şarttır. Karafatma ilaçlama kokusuz ilaçlar ve jel ilaçlama yöntemi kullanılarak evi boşaltmadan kolayca uygulanabilir. Karafatma Böcekleri Nasıl Beslenir? diyorsanız yazımızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.