Kalorifer Böcekleri

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Yaz aylarının en fazla görülen ev böcekleri olan Kalorifer Böcekleri istilacıdır Ve böcek ilaçlama ile önlenmelidir. Yapı olarak kahverengi ve hamam böceği ile benzer görüntüye sahip bir böcektir. Kalorifer böcekleri, yumurtlama yöntemi ile hızla üreyip çoğalan bir böcektir. Bir kalorifer böceği ortalama olarak içerisinde 35 ile 40 adet yumurtanın olduğu paketler halinde yumurtlar. Bu paketlerin olduğu yumurtaları dişi kalorifer böcekleri sırtında taşır. Her yumurtlama döneminde 200 kadar yumurta yapan kalorifer böceğinin, yavruları 18 gün sonunda yumurtadan çıkarak yavaş, yavaş erişkin hale gelmeye başlar.

Kalorifer böcekleri çok sıcak ve nemli ortamlarda oldukça fazla görülmektedir. Kalorifer böceği yavrusu ilk aşamada benekli ve şeffaf bir görünümde olup zaman geçtikçe rengi kahverengi olmaya başlar. Kalorifer böceklerinin yuvalandıkları bölgeler lavabo, banyo, mutfak su borusu etrafı mutfak dolaplarının araları ve parkelerin arasıdır. Çok çabuk üreyen kalorifer böceği sıvı, ve jel böcek ilaçlaması ile ilaçlanarak önlenebilir. Kalorifer böcekleri son derece istilacı böceklerdir.

Kalorifer böceği ile doğal mücadele pek başarılı olmadığı için mutlaka profesyonel ilaçlama firmalarından ilaçlama desteği alınmalıdır. Kısacası kalorifer böceği ilaçlama uzman kişiler tarafından etkili böcek ilaçları ve bilinçli yöntemler ile yapılmalıdır. Kalorifer böcekleri insanların yediği ve yemediği pek çok şeyi yiyebilmektedir. Bilindiği gibi hamam böcekleri her türlü pislik ve mikrobu bir yerden başka bir yere gerek vücutları ile gerek dışkı ve salyaları ile taşır.

Kalorifer Böceğinin Yaşam Süresi ortalama olarak 10 ay ile 15 ay kadar olup, bu süre içinde binlerce böceğin üremesine sebep olurlar. Diş kalorifer böceği çiftleşme zamanı gelince feromon olarak bilinen bir koku salgılayarak erkek kalorifer böceğini üreme için davet eder. Hamam böceği türlerinin pek çoğu tropikal yerlerde sıcak iklimlerde daha fazla yaşar. Kalorifer böceği -32 dereceye kadar soğuk iklime dayanabilir. Ancak genelde sıcak bölgelerde çok daha fazla yaşadıkları bilinir. Hamam böcekleri ile aynı takımdan olan kalorifer böceği her türlü pis bölgelerde görülen bir böcektir.

Kalorifer Böceklerinin Özellikleri

Kalorifer böceğinin baş kısmındaki 1 çift anten nem ve yiyecek tespitinde büyük önem taşır. Kalorifer böcekleri bu antenleri yere dokundurarak yön ve yiyecek tayin edebildiği için böceklerin antenleri oldukça hassastır. En büyük yapılı kalorifer böceğinin boyu ortalama 15 santimetre kadar olup yaşadığı bölge güney amerika kıtasıdır. İki kanat arası uzunluğu 30 cm olan bu böcekler alışılmış olan türlere oranla oldukça iri ve heybetli görünür. Kalorifer böcekleri ayaklarında bulunan pençeler sayesinde duvara ve düz zeminlere kolayca tırmanabilir.

İskelet yapıları vücudunun dışında olan bu böcekler her türlü pis ve mikroplu bölgelerde yaşadığı için insan sağlığına ciddi oranda tehdit oluşturur. Kalorifer ve hamam böceklerinin kan rengi beyazdır. Ergin erkek bir kalorifer böceği 1.5 mm, ergin olan dişi kalorifer böceği hamile ise 4.5 mm boşluğa kolayca sığabilir. Bu ise aslında hamam böceği ve kalorifer böceklerinin küçük boşluklarda bile kolayca saklanıp yaşam sürmesinde önemli etkendir. Evlerde genelde çatlak, dolap arkası ve kapı etraflarında gizlenirler.

Yeni kabuk değiştirmiş olan bir kalorifer böceğinin göz kısmı siyah olur. Bu böcekler açlığa bir ay dayanabilme kapasitesine sahiptir. Ancak susuzluğa daha az direnç gösterdiği için ortalama 1 hafta susuz olarak yaşayabilme özelliğine sahiplerdir. Kafası kopmuş olan bir hamam böceği 1 hafta sonunda susuzluğa yenik düşerek ölmektedir. Kalorifer böceğinin bir diğer ismi alman hamam böceği olarak bilinmektedir. Çok pis olan mikrop taşıyıcı bu haşere çeşidi birçok bulaşıcı ve salgın hastalık mikrobunu da insanların tükettikleri gıdalara ve kullandıkları eşyalara bulaştırır.

Kalorifer böceğinden insanlara geçebilen bazı hastalıklar; Pnomoni, hepatit, mantar hastalıkları, astım, alerjik reaksiyon, dizanteri, gıda zehirlenmeleri olarak ortaya çıkar. İnsanı ısırmayan ve sokmayan kalorifer böceği laboratuvar hayvanı olarak ideal olduğu için bazı araştırmalarda kullanılmaktadır. Kalorifer böceklerini 6 tane bacağı vardır. Dünyada 5000 civarında hamam böceği ve kalorifer böceği çeşidi yaşamaktadır. Ülkemizde sıcak bölgeler ve nemli iklim olan yerlerde çokça karşılaşılan yerlerdir.

Kalorifer Böcekleri Nasıl Yok Edilir?

Kalorifer Böceği Tablet Yemler ve doğal kalorifer böceği ilacı kullanılarak önlenemez. Kalorifer böcekleri ile mücadele etkin içerikli profesyonel hamam böceği ilaçları kullanılarak yapılmalıdır. Kalorifer böceği jeli yeni nesil böcek ilaçlarından olup kokusuz ve insan sağlığına zararsız olması nedeni ile son derece sağlıklı bir yöntemdir. Sıvı böcek ilaçları ve sisleme yöntem kullanılarak ta ilaçlama yapılan bu böcekler oldukça istilacı oldukları için hem üreme bölgeleri hemde yumurtalarının yok edilmesi için birden fazla ilaçlama yaptırılması gerekebilir.

Kalorifer böceğinin giriş yerleri kapatılmadan mekanda böcek yoğunluğu azalsa bile tam olarak ortadan kalkmayacağı için kalorifer böceği mücadelesi kapsamlı olarak ve bilinçli ilaçlama firmaları tarafından yapılmak zorundadır. Atasoy kalorifer böceği ilaçlama firması hamam böcekleri ve kalorifer böceklerinin yok edilmesi için hem iç alanlarda hemde bina dışında böceklerin yuvalarının imhasını sağlayan ilaçlar kullanmaktadır. ucuz kalorifer böceği ilaçları bu böcekleri önlemeye yeterli olamaz.

Kalorifer böceği üreme zamanı olarak en fazla üredikleri dönemler dikkate alınmalıdır. Yaz aylarının başlaması ile bu böceklerin ciddi bir artış gösterdiği ve mekanlarda çok sayıda yavru kalorifer böceği görüldüğü bilinmektedir. Böceklerin üreme zamanı evdeki böcek şikayetleri ciddi oranda artacağı için insanlar için huzursuzluk dahada artar. Bu dönemlerde kalorifer böceği ilaçlama yaptırmak böcek yoğunluğunu ortadan kaldırır. Ancak evde tek bir kalorifer böceği görülmesi bile başka böceklerin olma riskini doğuracağı için zaman kaybetmeden hemen bir böcek ilaçlama servisi istemek ve evdeki böcekleri imha ettirmek gerekir.

İnsanlar genelde böcek şikayetleri dayanılmaz boyutlara ulaştığı zaman ilaçlama yaptırmakta bu ise çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Senelik önleyici ilaçlama servisi alarak böceklerden uzak kalmak ve daha sağlıklı bir yaşam sürmek mümkündür. Bu nedenle önleyici haşere ilaçlama hizmetleri böcek oluşmasını önlemede ciddi önem taşır. Hamam böceklerinden ve kalorifer böceklerinden kurtulmak için profesyonel destek almak şarttır.

Kalorifer Böcekleri İle Mücadele

Hamam böcekleri oldukça zararlı haşerelerdir. Bu yazımızda kalorifer böcekleri nasıl yok edilir? kalorifer böcekleri ile mücadele için kullanılan böcek ilaçları ve ilaçlama yöntemleri hakkında bilgi verip insanların daha bilinçli ilaçlama servisi almasına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bilindiği gibi hamam böceği ilaçları kokusuz ve kokulu olmak üzere iki kısma ayrılır. Kokusuz Kalorifer Böceği İlaçları sıvı içerikli ve jel hamam böceği ilacı diye kendi içinde farklı özelliğe sahip olup sıvı kokusuz ilaçlama püskürtme şeklinde ve böceklerin yuvalandıkları bölgelere püskürtülerek uygulanır.

Hamam böcekleri nasıl yok edilir? merak edenlerin bilmesi gereken haşerenin bulaşma derecesine göre ilaçlama yöntemi seçmek ve bilinçli bir hamam böceği ilaçlama firmasından ilaçlama talebinde bulunulması gereklidir. Az yoğunluklu böcek şikayeti yaşanan mekanlara kokusuz ilaçlama yapılması uygundur. daha yoğun hamam böceği şikayeti olan daire ve evlerde jel ilaçlama yaptırmak kokusuz sıvı ilaçlara oranla daha etkili ve uzun süre önleyicidir.

Bizi arayıp evimde daha önce hamam böceği ilaçlama yaptırdım ama pek faydasını göremedim daha etkili bir ilaçlama şekli yok mu? diyen çok sayıda insan vardır. Hamam böcekleri nasıl yok edilir? diyorsanız öncelikle hamam böceği tablet ve böcek kovucu gibi cihazlardan kalcı çözüm olmayacağını bilmeniz gerekir. Ayrıca bireysel ilaçlama yaparak defalarca eve böcek ilacı uygulamak kısa bir süre için hamam böceklerini öldürse bile yumurtadan çıkan yavru hamam böcekleri böcek ilacına karşı direnç kazanıp giderek mekanda istila boyutunu artıracaktır.

Kalorifer böceklerinden kurtulmak için en etkili çözüm profesyonel hamam böceği ilaçlama şirketleri ile görüşüp en iyi hamam böceği ilaçlama tekniğini uygulatmak olmalıdır. Ancak bu böceğin yoğunluğu ve daha önce ilaçlama yaptırılıp yaptırılmadığına göre değişir. Evdeki antenli böcekler olarak bilinen kalorifer böcekleri ve hamam böcekleri için defalarca bireysel uygulama yapılan mekanlarda kokusuz ilaçlama asla işe yaramayacaktır. Bu bakımdan bilinçli ve profesyonel ilaçlama şarttır.

Kalorifer Böceklerinden Kurtulmak Mümkün Mü?

Kalorifer böcekleri ile mücadelede en önemli etken bilinçli önlem almak ve profesyonel ilaçlama uygulaması yaptırmaktır. Elbette tüm haşere çeşitleri için kalıcı çözüm mümkündür. Ancak bu bazen tek ilaçlama ile mümkün olmayacağı için birden fazla ilaçlama servisi alınmasını gerekli kılabilir. Kalorifer böcekleri ile mücadele konusunda olduğu gibi diğer pek çok haşere çeşidi içinde böcek giriş yollarının kapatılması ve ilaçlama en etkili çözümdür. Apartmana yaşayan insanlar için müstakil bir evde yaşayan insana göre böcek şikayetinden korunmak daha zordur.

Müstakil binada böcek ilaçlama ile böcekler daha kolay önlenirken apartmanda hamam böceği ilaçlama yaptırılmadan bireysel daire ilaçlaması ile uzun süreli böcek şikayetini ortadan kaldırmak daha zordur. Daire ilaçlaması ile böcekler ölse bile ilacın etkisi geçtiği zaman apartmandaki böcekler eve girerek yeniden böcek sorunu yaşanmasına sebep olurlar. Kalorifer böceklerinden kurtulmak mümkün mü? diye düşünenlerin bireysel çabalar ile bu böceklerin önlenmesinin çok zor olduğunu bilmeleri gerekir.

Tek bir dairede olan yoğun böcek sorunu bütün apartmanı etkileme potansiyeline sahiptir. Bu nedenle toplu bina ilaçlaması çok önemlidir. Kalorifer böcekleri nasıl yok edilir? diyorsanız bu duruma dikkat etmeniz ve şayet tek daire ilaçlama yaptırmak zorunda iseniz öncelikli olarak lavabo giderleri, havalandırma boşlukları, kapı altları ve diğer böcek girişine müsait yerleri kapatmanız şarttır. Kalorifer Böceklerinden Kurtulmak için ucuz böcek ilaçlama asla işe yaramadığı gibi boşa zaman ve para kaybından başka bir işe yaramaz.

En etkili hamam böceği ilaçlama uygulamasında bile kullanılan haşere ilaçlarının kalıcı etkisi ortalama 3 ay ile 4 ay arasında değişir. Böylesi durumda 6 ayda bir evde hamam böceği mücadelesi yaptırmak çok daha etkili olur. Atasoy kalorifer böceği ilaçlama servisi olarak evdeki hamam böceklerinin yok edilmesi için en etkili haşere ilaçlarını kullanarak bilinçli ilaçlama yapmaktayız. Kokulu ve sisleme hamam böceği mücadelesi diğer ilaçlama türlerine oranla hem daha zor hemde çok daha dikkatli uygulanması zorunlu olan bir yöntemdir.

Konutlarda Kalorifer Böceği İlaçlaması

Kalorifer böcekleri nasıl yok edilir? Hamam böceklerini yok etmek için apartman dairesi, villa yada müstakil bir evde oturmak böceklerin daha farklı mücadele ile önlenmesini gerekli kılar. Çünkü müstakil bir ev ile villada yaşayan insanlar sadece kendi bölgelerindeki hamam böcekleri ile mücadele yaptırarak bu böceklerden daha kolay kurtulabilir. Ancak site ve apartman hayatı yaşayan insanlar için durum bu kadar kolay olmayabilir. Bunun nedeni çoğu zaman apartmandaki bir başka dairede olan hamam böceği şikayeti önlem alınmadığı zaman diğer daireler içinde ciddi risk oluşturur.

Hamam böcekleri nasıl yok edilir diye merak edenlerin sadece belirli bir bölgede ilaçlama yaptırmak yerine toplu ilaçlama hizmeti alması çok daha etkili olur. Ayrıca hem hamam böceği ilaçlaması yaptırıp hemde giriş yollarında önlem almak dışarıdan böcek girişini ciddi oranda önler. Böceklerin açık ve kırık noktalardan apartman ve daire içlerine girmesi kısa zamanda böcek sorununun istila boyutuna ulaşmasına yol açar. Bu ise sizin çok ciddi sorun yaşamanıza başlıca sebeplerdendir.

Evdeki böceklerinin yok edilmesi için toplu apartman ilaçlaması hem çok daha ekonomik hem de bu böceklerinin yok edilmesi için daha etkilidir. Bilinmesi gereken evde tek bir hamam böceği bile gördükten sonra asla ihmalkar davranmadan önleyici olarak hamam böceği ilaçlama yaptırmak hem binaya böcek yayılmasını hemde evde böcek üremesini ortadan kaldırır. Ayrıca evdeki kalorifer böceklerini yok etmek için evin temizliği ve hijyen kurallarını titizlikle yerine getirmek oldukça faydalıdır.

Ortada gıda kırıntısı, yiyecek şekerli gıda ve nemli bölgeler bırakılması hem hamam böcekleri için hemde diğer haşereler için çekici bir etkiye neden olur. Evde kalorifer böceği ilaçlama yaptırmadan önce böceklerin saklandığı ve dolaştığı bölgeler tespit edilmelidir. Profesyonel ilaçlama firmaları zaten bu konuda uzman personel ile ilaçlama hizmeti verdikleri için gerekli müdahaleyi yapmaktadır. Böceklerin hangi bölgelerde toplanıp böcek yoğunluğu olan yerlere direk ilaç uygulamak daha kısa sürede hamam böceklerinin ölmesine yol açar.

Kalorifer Böcekleri Nasıl Ürer?

Zararlı böceklerinin ortamdan arındırılması sadece ilaçlama ile belirli bir süre engellenebilir. Böceklerin giriş noktalarında gerekli önleyici tedbir alınmadığı zaman sürekli böcek girişi olacağı için hamam böcekleri nasıl yok edilir sorusuna çözüm bulmak imkansızdır. Eve yapılan kalorifer böceği ilaçlama bina ve apartmanda diğer dairelerde böcek bulunması nedeni ile çok da uzun süreli bir koruyuculuk sağlamaz. Bu bakımdan kalorifer böcekleri nasıl yok edilir? merak edenlerin bilmesi gereken, hamam böceklerinin ortaya çıkması ve çoğalmasına yol açan bazı çevresel faktörleri dikkate almak ve gerekli tedbirleri uygulamak şarttır.

Kalorifer böceklerinin evlere giriş yaptığı alanlar başta olmak üzere binalara yöneldikleri kısımlar, binaların etrafı, ortak kullanım alanları böcek girişinden arındırılmalıdır. Kısacası apartmana ve daireye hamam böceği girişine sebep olan bölgelerin iyi belirlenerek gerekli kalorifer böceği ilaçlama yaptırılması daha sonra zayıf bölgelerine iyice kapatılması gerekir. Kalorifer böcekleri nasıl yok edilir çok iyi bilmek şarttır.

Kalorifer böcekleri evlere çeşitli yollardan girebilir. Hamam böceğinin girişine neden olan sebepler arasında pazardan alınan bir poşetin içinde ,eve gelen beyaz eşya kolisinin içinde ya da alınan bir malzemenin arasında bulunan kalorifer böceği evde böcek üremesine sebep olabilir. Hamam böcekleri fark edilmeden eve girdikten sonra da yumurtlayarak evde böcek şikayetine sebep olur. Yapılacak bilinçsiz mücadele yada önemsenmeyen böcek görülmesi kısa zaman sonra böceklerin evi istila etmesine yol açar.

Evde olan nemli bölgelerin sürekli kurutulması evde kırık ve çatlak olan duvar diplerindeki zayıf noktalarını kapatılması eskimiş mutfak dolaplarının tamir edilmesi evde çöp bırakılmaması gerekir. Özellikle ekmek kırıntısı gibi böcekleri kendine çeken besin artıklarının olmaması böcek üremesini en aza indirir. Buna ek olarak Kalorifer böceği ilaçlama yaptırarak evdeki kalorifer böcekleri yok edilebilir. Kalorifer Böceği İlaçlama Servisi olarak Astek ilaçlama en etkili ilaçlama yöntemler ile hizmet verir. Toz Akarları hakkında neler biliyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.