Kalorifer Böceği Nasıl Yok Edilir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Kalorifer Böceği nasıl Yok Edilir? evleri istila eden kahverengi böceklerden olan bu böcekler insan sağlığı için oldukça zararlıdır. Kalorifer böceklerinden kurtulmanın yolları içinde en etkin mücadele hiç kuşkusuz böcek ilaçlama yaptırmaktır. Kalorifer Böceğinden Nasıl Kurtulurum? diyorsanız muhtemelen uzun araştırmalar neticesinde bu ve benzer yazıları okumuş olmalısınız. Alman hamam böceği ismi ile de anılan kalorifer böceği; sarımtırak, kahverengi renk yapısı ile dikkat çekmektedir.

Yetişkin hale geldikleri zaman 1-2 cm büyüklüğe ulaşan evlerin karanlık ve nemli bölgelerinde yaşayan çöpçül bir hamam böceği çeşididir. Rengine isnatla sarı böcek olarak da isimlendirilir. Kalorifer böceklerinin yaşam süresi ortalama 10 ile 15 ay arasında bir zaman dilimidir. Dünya genelinde hayli yaygın olarak yaşayan kalorifer böceğinden kurtulmak bireysel mümkün olmaz.

Kalorifer Böceği Nasıl Yok Edilir? diyorsanız bu zararlı haşerelerden kurtulmanın en etkili yolu, güvenilir bir ilaçlama şirketinden profesyonel böcek ilaçlama yardımı almaktır. Kalorifer böcekleri ile mücadele çeşitli ilaçlama şekilleri kullanılarak yapılabilir. Son yıllarda gittikçe artan jel kalorifer böceği ilaçlaması hem kokusuz olması, hemde sağlıklı ve kalorifer böceklerini etkili şekilde imha etmesi nedeni ile çok tercih edilmektedir.

Kalorifer böceği ilaçları kokusuz ve kokulu haşere ilaçları arasından seçilmesine karşın sıvı böcek ilaçları içinde kokusuz kalorifer böceği ilacı ve jel ilaçlar insanların evlerini terk etmeden ilaçlama yaptırmasına imkan tanımaktadır. Düşük yoğunluklu şikayetler için sıvı ve kokusuz kalorifer böceği ilaçlama, daha yoğun şikayetler için jel kalorifer böceği ilacı ve daha önce birden fazla ilaçlama yapılmışsa kokulu ilaçlama yaptırılmalıdır.

Evde Kalorifer Böceği nasıl Oluşur?

Kalorifer böceği neden olur? pek çok insan bu böceklerin oluşma nedeni ve evleri istila etme sebeplerini merak eder. Kalorifer böcekleri evlere kanalizasyon borularındaki sızıntılar, alışveriş poşetleri, binaların ortak kullanım alanları, marketten alınan yumurta ve benzer koliler içinde yada eve alınan diğer eşyalar arasında kolaylıkla gelir. Kalorifer böcekleri yediğimiz ve yemediğimiz her şeyi tükettiği için kolayca beslenebilir. Kağıt, poşet, yağ tortusu gibi pek çok özellikler böceklerin beslenmesinde önemli yer tutar.

Kalorifer böceği besinler üzerinde gezerek salya ve dışkılarını bırakır ve yiyeceklere dışkılarını bulaştırır. İnsanları ısırmayan hamam böcekleri, gıdalarımıza bulaştırdıkları hamam böceği pisliği ile sağlığımızı olumsuz yönde etkiler ve tükettiğimiz besinleri kirletirler. Kalorifer böceklerinin bulaştırdığı hastalıklar insan sağlığı açısından oldukça riskli olup, yok edilmeleri zorunluluktur.

Hamam böceklerinin bulaştırıp sağlığımızı tehdit eden hastalıkların bazıları dizanteri, verem, pnomoni, astım ve mantar hastalıkları olarak kendini gösterir. Çok sıcak ve nemli ortamları seven kalorifer böceği, yumurtlayarak hızla çoğalır. Kalorifer böceği bir defada 200 kadar yumurta bırakabilir. Bu yumurtlar ortalama 18 günde gelişim aşamasını tamamlayıp ortaya çıkarlar. Hamam böceği ve kalorifer böcekleri 10 katlı bir binayı bir gecede kolaylıkla dolaşabilmektedir. Bu zararlı böcekler bir günde ortalama 4.5 km yol alabilir.

Buda kalorifer böceklerinden kurtulmak için acele edilmesinin önemini ortaya koyar. Evdeki Kalorifer Böceği Nasıl Yok edilir? anlamak için bireysel ilaçlama yapmaya kalkmak büyük hata olur. Çünkü bu böcekler çok fazla yumurtladığı gibi ucuz kalorifer ve hamam böceği ilaçlarına kolayca direnç kazanan bir yapıdadır. Bu nedenle profesyonel kalorifer böceği ilaçlama şirketleri ile görüşüp ilaçlama desteği almak en doğru yoldur. Kertenkele Zararlı Mı yazımıza göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.