Jel İlaçlama

Jel İlaçlama sıvı böcek ilaçlarına oranla daha sağlıklı ve son derece zahmetsizdir. Yeni nesil böcek ilacı olarak kullanılmaya başlayan jel hamam böceği ilacı böceklerin sinir sistemlerini çökerterek imha eder. Kokusuz ilaçlama imkanı sunar ve son derece pratik uygulanması ile insanların mekanlarını kapatmasına gerek bırakmaz. Son yıllarda ismi çokça duyulan ve kolay uygulanması ile öne çıkan oldukça etkili ve kalıcı özelliğe sahip olan bir ilaçlama hizmetidir.

Jel böcek ilaçlaması kokusuz olması, insan sağlığına zararı dokunmaması, ve hamam böceklerini öldürmede domino etkisi yapması ile oldukça etkilidir. Sıvı böcek ilaçlarına oranla çok daha az kirliliğe neden olması da ayrı avantajdır. Hazır bir ambalaj içinde kullanıma hazır bir şekildedir. Jel ilaçlama öncesi mekanda her hangi bir ön hazırlığa gerek yoktur. Evdeki evcil hayvanlara zararı dokunmaz. Bebekli evler ile yaşlı hastası olan evlerin gönül rahatlığı içinde hamam böceklerine karşı ilaçlaması yapılabilir.

Jel Hamam Böceği İlaçları Neye Benzer?

Böcek ilacı jel yem kıvam olarak çukolata, puding görünümündedir. Böcekleri çekici etkisi ile özel böcek yemidir. Jel İlaçlamanın Etkili Olduğu Haşereler, hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma böceği, karınca ve gümüş böcekleridir. En büyük dezavantajı az böcek çeşidi için uygulanması olup bu saydığımız böcekler dışında etkisi yoktur. Karıncalar ile mücadele için jel karınca ilaçları kullanılmaktadır. Böcek ilacı jel mekana uygulandıktan sonra yaklaşık olarak 3 ay kurumadan etkinliğini devam ettirir.

Renk olarak beyaz, kahverengi ve sarımtırak bir özelliğe sahip olabilir. Hamam böceği ilacı asit borik içerikli bir ilaç değildir. İçeriğindeki özel böcek çekici aktif madde ile en kalabalık kiler ve depolarda bile hamam böcekleri ile mücadelede etkilidir. Hamam böceği türlerinin tamamına karşı etkilidir. Ucuz içerikli ve kalitesiz böcek ilacı jel yemler istenilen performansı asla sergileyemez. Jel tabancası yardımı ile daha rahat uygulanır. Böceklerin dolaşım ve saklanma bölgelerine uygun miktarda uygulanır. Jel hamam böceği ilaçlama bilinçli olarak doğru yerlere uygulanmalıdır.

Jel İlaç Nerelerde Uygulanır?

Jel hamam böceği ilaçları kimyasal etkileşime sebep olmadığı gibi uygulanan mekanda hiç bir ön hazırlık yapılmaya gerek bırakmaz. özellikle evde bebeği olan, yaşlı hastası yada daireden çıkmayı mümkün kılmadan evde iken ilaçlama yaptırmak isteyen insanların en büyük yardımcısıdır. Pratik ve son derece etkili bir böcek öldürücüdür.

Hamam böceği şikayetleri yaz dönemlerinde daire içleri ve restoran tarzı işletmelerde oldukça rahatsız edici şekilde çoğalır. Bu böceklerin bıraktığı yumurta çok kısa zaman içinde hızlıca çoğalmalarına sebep olmaktadır. İşte bu böceklerin yok edilmesinde oldukça etkili olan jel böcek ilaçlaması haşerelerin sini sistemini çökertip öldürür.

Jel İlaçlama Nasıl Bir Özelliktedir?

Böcek jeli olarak bilinen bu ilaçlar, şırınga şeklinde bir tüp içerisinde bulunurlar. Beyaz ve kahverengi renklerde olan bu ilaç hamam böceklerini yok etmek için kullanılan oldukça çekici yemlerdir. En büyük avantajı çekici gıda maddelerinin olduğu alanlarda bile hamam böceklerini cezbeden bir yapıda olmasıdır.

Özellikle mutfak böceği olarak bilinen bu böceklerin yoğun olarak bulunduğu (pastane, mutfak vb.) yerlerde uygulanması için tasarlanmışlardır. Tercih nedeni olmasının en büyük etkisi hamam böceği ilacı olan jelin kaliteli olmasına ve böceklerin yumurta bırakmamasına doğrudan etkisinden dolayıdır.

Kaliteli Böcek Öldürücüler Tercih Edilmeli

Hamam böceği ile mücadele için kullanılan jelin kaliteli bir jel olup olmadığı, jel ilaçlama fiyatları ile doğrudan ilişkili bir durumdur. Piyasada satılan ucuz jel böcek ilaçları son derece etkisiz ve böcekleri tam olarak önlemede yetersizdir. Böcek jeli özellikle hamam böceği mücadelesinde tam kontrol sağlamaktadır.

Jel İlaçlama yalnızca hamam böceği ve türevleri ile karınca ve gümüş böcekleri için yapılır. Karınca ile gümüş böcekleri için etkili olan türü olduğu gibi sadece hamam böceklerine kullanılan sınırlı kullanımı olan jel yemlerde mevcuttur. Jel İlaçlama ve domino etkisi hamam böceklerini yuvalarında yok etmektedir.

Jel İlaçlamadaki Domino Etkisi Nedir?

Hamam böceği jeli olarak bilinen bu ilaçlar, diğer böcek ilaçlarının aksine, temas yoluyla değil bu böcek yemini tüketerek öldürür. Çok çekici bir yem olmasındaki asıl amaç, haşerenin jel böcek yemini kolayca yemesini sağlamaktır. Yemi yiyen hamam böceği hemen ölmez, bir müddet yaşantısına devam eder ve yuvasında ölür.

Bilindiği gibi hamam böcekleri birbirlerinin ölülerini, kusmuklarını ve dışkılarını yiyen böceklerdir. Hamam böceği jelinden etkilenip yuvasında ölen böceği, diğer hamam böcekleri topluca yemeye başlar. Ölmüş olan bu böcek cesedini yiyen böcekler de bir süre sonra farklı yerlerde aniden hızlıca ölecektir.

Yuvadaki Böceklerin İmhası

Ölümü gerçekleşen hamam böceklerini diğer böcekler yedikçe döngü devam edecek ve hızlı bir şekilde böcek ölümleri yayılacaktır. Jel İlaçlama uygun aralıkta ve doğru yapıldıysa, tıpkı bir salgın hastalık gibi tüm yuvada hızla etkisini artırır. Giderek artış gösteren böcek ölümleri hamam böceği mevcudiyetini azaltacaktır.

Jel hamam böceği yeminin en önemli etkisi, en ücra köşedeki yuvanın içindeki yavru böceklerin bile ölmesi ile son bulacaktır. Pek çok böcek ilacı sadece yüzeydeki böcekleri öldürdüğü için asıl yuvadaki böceklerin ancak yüzeye çıkarak böcek ilacına sürtünmesi yada yalama yolu ile öldürür. Jel ilaç direkt yuvayı kurutur.

Jel İlaçlama Nasıl Yapılır?

Jel böcek yemleri tespit edilen böcek yuvalarının içine ve olabildiğince en yakın yerlerine damlacıklar şeklinde uygulanır. Böcek yuvalarının tespiti ve böcek yemini uygulayan ekibin bu konuda uzman olması oldukça mühimdir. Böcek yuvasının gözden kaçırılmaması, ve böceklerin dolaşım istikametlerinin iyi belirlenmesi gerekir.

Doğru uygulama ve yeterli jel yem bırakılması ilaçlamadan maksimum faydayı almak için şarttır. Jel İlaçlama ilacı, rastgele belli aralıklarla mekanın değişik yerlerine bırakma ve gelişi güzel sürme işi değildir. Gözden kaçırılan her böcek yuvası nedeni ile hamam böceği varlığı uzun süre devam edecektir.

Hamam Böceği Saklanma Yerlerinde Mücadele

Hamam böcekleri dar alanlar, karanlık ve ısısı yüksek yerler arasında sıkça bulunur. Özellikle evlerde bulaşık makinesi veya buzdolabının motor bölgesine yuva yapmış olan hamam böceğinin yuvası içinde yüzlerce böcek olacağı hiç unutulmamalıdır. Eğer bu yuva, ilaçlama uygulayıcısı tarafından es geçilirse sonuç hüsran olur.

Elektronik eşyaların içine bile yuva yapan ve bozulmalarına sebep olan bu böcekler ile mücadele önemlidir. Yuvalandıkları bölgeleri iyice ilaçlamak aynı uygulamayı sonra tekrar belirli bir aralıkla ikinci defa yapmak gerekir. Yoğun böcek istilasına maruz kalmış evler ve işletmelerde tek seferde tam sonuç almak mümkün olmayabilir.

Jel İlaçlama Hangi Bölgelere Uygulanır?

Jel İlaçlama için en önemli bileşen böcek ilacının doğru miktarda, doğru aralıklar ve iyi seçilen kısımlara uygulanacağı alanlar böcek yuvalarının bulunduğu ve gezebilecekleri yerlerdir. Mutfak dolabı içleri, Makine motor aksamları, Elektrik prizleri, Elektrikli ev aletleri, kapı kenarları, süpürgelik ve dar alanlar böcek yuvası olan yerlerdir.

Hiç kuşkusuz elektronik aksamlara sıvı ilaç kullanmak aletlerde bozulmaya sebep veya kısa devre yapabileceği için hem tehlikeli hemde maddi zarara yol açabilir. Jel İlaçlama öncesi ve sonrası evde yada işletmelerde her hangi bir hazırlık yapmaya ihtiyaç yoktur. Jel ilaçlama uygulanış açısından en kolay ilaçlama yöntemidir.

Jel Yemlerin Evcil Hayvanlara Etkisi Var Mı?

Evcil hayvanlar mekandan uzaklaştırılmaz. Çocuklar ve yaşlı hastalar için her hangi bir yan etkisi bulunmaz. Jel ilaçlama yöntemi tamamen kokusuz olduğu için pencere, kapı gibi yerlerin açılarak mekanın havalandırılması yada ilaçlama sonrası mekanın kapalı tutulmasına gerek olamamaktadır.

Jel ilaçlamadan en iyi etkiyi alabilmek ve hamam böceklerinden tamamen kurtulabilmek için, profesyonel jel böcek öldürücü markalar kullanmak esastır. Hamam böceklerinde oluşabilecek yem çekingenliğini ortadan kaldırmada özel birinci kalitedeki jel böcek ilaçları en iyi çekiciliği sağlamaktadır.

Jel Böcek İlacının En Önemli Yanı Nedir?

Jel böcek ilacı karşı konulmaz bir lezzeti olduğu için, ergin ve gelişim aşamasında olan tüm hamam böceği türleri için en iyi yiyecektir. Dayanma özelliği ise 0 dereceden – 54 dereceye kadar tüm sıcaklıklarda kimyasal yapısını, formunu ve lezzetini hiç bozulmaya uğramadan mükemmel şekilde korur.

Jel İlaçlama Fiyatları hem uygulanış, hemde temizlik ve işletmelerde iş ve zaman kaybına neden olmadığı için son derece ekonomiktir. Jel ilaçlamada fiyatları etkileyen en önemli etken kullanılan hamam böceği yeminin birinci sınıf olmasıdır. Piyasada pek çok jel yem olmasına karşın sadece bir kaçı üstün özelliklidir.

Sağlıklı Ve Son Derece Çekicidir

Özetle kaliteli ve orijinal aktif maddeye sahip olan ve hamam böcekleri için çekici dolgu maddesi ihtiva eden yemler, ucuz olmaz. Kaliteli jel ilaçlar daha uzun süre kalıcı ve etkili olduğu için daha pahalıdır. Kalite bakımından daha alt sınıf olarak tabir edebileceğimiz yemler ise çok daha sınırlı etki sağlar.

Jel İlaçlamanın En Önemli Yanı, kimyasal birikime sebep olmaz, astım hastalarına etki etmez, evcil hayvanlara zararı yoktur, bebeklere zararı dokunmaz. Çevre dostu ve en etkili şekilde hamam böceklerini kontrol altına almak için üretilmiş özel böcek ilaçlarıdır. Kapalı ve açık her türlü mekanda kolaylıkla uygulanabilen özelliktedir.

Jel Böcek İlaçlama Servisi

Böcek ilaçlama servisleri çok değişik böcek ilaçları ve farklı markalar kullanmaktadır. Jel Böcek İlaçlama servisi seçiminde en iyi markaları kullanan ve içerdiği aktif böcek öldürücü maddeler içeren ürünleri kullanan profesyonel ekiplerden destek almak gerekir. Kalitesiz malzeme ve eksik ürün kullanımı insanların sorunlarını çözemez.

İlaçlama servisleri ile çalışmadan önce kullandıkları ilaçlar ve yöntemler iyi analiz edilmelidir. İlaçlama teknisyeni doğru yerlere doğru oranda ilaç uygulamalı böceklerin üreme ve saklanma alanlarında en iyi sonucu almaya odaklanmalıdır. Üstün körü ve deneyimsiz yapılan ilaçlama hiç bir zaman başarı sağlayamaz.

Jel Hamam Böceği İlacı Ve Kesin Çözüm

Astek ilaçlama daima en iyi böcek ilaçlama yapan ekiplerin önde gelen temsilcisi olma yönünde hizmet verir. Jel İlaçlama Servisi alırken bizimle iletişime geçerek ilaçlama desteği talep etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Kullandığımız böcek ilaçları içerdiği böcek öldürücü aktif maddeler yönünden kaliteli ürünlerdir.

İstanbul geneli ilaçlama hizmetleri veren ekiplerimiz sizlerin açık ve kapalı alanlardaki tüm böcek sorunlarınıza en iyi çözümleri sunmaktadır. Şunu unutmayın her böcek türü kendine has ilaçlama şekilleri ve en iyi ilaçlar ile önlenir. Jel ilaçlar ise kaliteli içerikte ve bu ilacı en iyi biçimde uygulayan ilaçlama firmaları ile farkını ortaya koyar.

Jel İlaçlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir