İlaçlama Sonrası Neler Yapılmalı

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

İlaçlama Sonrası Neler Yapılmalı? ilaçlama sonrası tedbirler bazen basit ama önemli tedbirler arasındadır. İlaçlama şirketleri ile görüşülerek mekanlarınız da etkili bir haşere ilaçlama hizmeti almak yapılacak ilk doğru hareket olsa da bunun devamında uyulması gereken bazı önemli noktalar vardır. Dilerseniz kısa kısa bu noktalara değinip nasıl kalıcı bir ilaçlama tedbirleri alınır bilgi verelim. Böcek ilaçlama yaptırmaya karar verdikten sonra haşere kontrol hizmeti hakkında kısa bir bilgi edinilmelidir.

İlaçlama yapacak firmanın sağlık bakanlığı’ndan ruhsatlı olması yeterli midir?. Elbette bu alınacak hizmetin kalitesi açısından önemli bir durumdur. Ancak unutmayın insanları mağdur edenlerin içinde ruhsatlı çalışan ve köklü firmalar olduklarını iddia edenlerin sayısı hiçte azımsanacak sayıda değildir. Böcek ilaçlamanın doğru ve bilimsel yöntemlerle, işin uzmanı elemanlar tarafından uygun dozlarda haşere ilaçları kullanılarak yapılması gerekir. Haşere türlerine göre farklı ilaçlama şekilleri daha doğru olur.

Böcek ilaçlama kompleks bir biçimde doğru seçimler yapılması durumunda tam olarak başarı getirecektir. Profesyonel hizmet kaliteli ilaçların, doğru uygulama yöntemleri ve doğru dozlarda uygulanmalıdır. Buda ancak işin ehli çekirdekten yetişme insan sağlığına önem verip müşteri memnuniyetini ön planda tutan bilinçli firmalar tarafından yapılabilir. Evde İlaçlama Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli? yeterli hassasiyeti gösterip gerekli tedbirleri almadan böcek sorununun tamamen biteceğini düşünmek  en büyük yanlışlardan biridir.

En kaliteli ilaç kullanılsa, donanımlı ve işin uzmanı olmayan sadece eve gelip ilaç sıkılarak böceklerin tam olarak ortadan kalkmasını beklemek hayalcilik olsa gerektir. Böcekler dış etkenler nedeni ile evlere giren ve zaman içine evleri yaşanmaz hale getiren zararlı türleridir. Bu nedenle ilaçlama yaptırmak ilk hamle olarak büyük önem taşır. Ancak asıl önemli olan bundan sonrasıdır. Böcek giriş noktalarının belirlenmesi ve buralarda iyileştirme yapılması böcekler ile mücadelede asıl önemli noktalardan biridir.

Böcek İlaçlamanın Başarılı Olabilmesi İçin

Ne pahasına olursa olsun müşteri kazanmak isteyenlerin söylemlerinden biri garantili böcek ilaçlama yaptıklarını belirttmek olur. Sağlık bakanlığı onaylı hizmet verdiklerini belirtmeleri ve başka firmalar hakkında ileri, geri konuşup kendilerini ön plana çıkarma çabasında olmalarıdır. Bunlar zaten bir firmanın olmazsa olmaz şartları olmak durumunda olan temel unsurlar arasında yer alır. Asıl önemli olan hizmet bilinci tam olarak yerleşmiş insan sağlığı başta olmak üzere yüksek müşteri memnuniyeti hassasiyetine sahip bir hizmet verilmesi zorunluluğudur.

Böcek ilaçlama işlemi doğru ilaçlar ve doğru yöntemlerle yapılırsa büyük oranda başarı gelecektir. Ancak bu her zaman yeterli olmayabilir. Çünkü problemin çözümünde en az ilaçlama kadar önemli olan iki temel unsur daha vardır. Birincisi, yaşam alanınızın yalıtım durumudur. (İçerideki böcek sorunu çözüldükten sonra, problemli diğer alanlardan yeni böcek girişlerinin ortadan kaldırılması birinci önemli noktadır.) İkincisi, mekanın genel hijyen koşullarıdır. Mekan temiz tutulmadığı sürece sorun kaliteli bir ilaçlamaya rağmen tekrar edebilir.

Çünkü böcekler atık maddeler ve gıda kırıntıları ile yağ kalıntıları gibi etkenlerden ciddi anlamada beslenirler. Ayrıca, ilaçlama sırasında mekanda çatlaklar ve böcek yuvaları içinde bulunan ve henüz açılmamış böcek yumurtası paketlerine ilacın etki edememesi en büyük sorunlardan biri olarak bilinir. Mekanın fiziksel özellikleri ve ısısına bağlı olarak ortalama 20-25 gün içerisinde böcek yumurtaların açılmaktadır.

Böcek yavrularının mekan içerisinde harekete geçtiği düşünülürse ilk ilaçlamadan 1 ay sonra yapılacak ikinci kaliteli bir ilaçlama sorunun tam olarak ortadan kalkmasında çok ciddi önem taşır. Böcek ilaçlarının kalitesi ne kadar yüksek olursa olsun evde temizlik yapılması kaçınılmazdır. Uygulanan haşere ilaçlarının kalıcı etkisi yapılan temizlikler ile zayıflar ve daha kısa ömürlü olur. Ayrıca ilaçlama yapıldıktan sonra bazen kısa süre için böcekler ara, ara mekanda karşınıza çıkabilir.

Böcekler Kaç Gün İçinde Ölürler?

Haşerelerin ilacı deri ve ağız yoluyla bünyelerine alması yüzeydeki haşereler için daha kısa zaman içinde sağlanır. Akrep, tahta kurusu, hamam böceği, ağaç kurdu, kertenkele, toz ve beyaz nem böcekler gibi böcek ilaçlarına son derece dirençli özelliktedir. Zararlıların evin duvar arası, parke içleri, elektrik prizleri, kapı dipleri ve dolap araları gibi bölgelere saklanmaları nedeni ile tam olarak ilaçlardan etkilenmesi daha uzun zaman alacaktır. Yaklaşık olarak ilaçlamadan sonra 10 gün kadar ara sıra böcek ve haşere hareketleri görülebilir.

Bu fare türleri içinde aynı olduğu için ilaçlama yapıldıktan sonra hemen tüm zararlı şikayetlerinin ortadan kalkmasını beklemek pek mümkün olmasa gerektir. Astek ilaçlama firması olarak çok etkili haşere ilaçları kullanarak ev ve iş yerlerinde etkili ilaçlama hizmetleri vermekteyiz. Unutmayın, önemli olan böcek sorunu ile karşılaşmadan haşereleri evinizden ya da mekanınız dan uzakta tutmak için gerekli dönemsel önleyici ilaçlama hizmetinin alınmasıdır. Evlerin böcek şikayetlerinden korunması açısından son derece önemlidir.

Mevsimsel ilaçlama yaptırıp sonrasında gerekli önlemler alınan ve sürekli temiz tutulan mekanlarda asla haşere sorunları yaşanmayacaktır. Sadece temizlik yapılarak böceklerden mekanı uzak tutmak yanlış düşüncelerden biridir. Elbette, temizlik haşere problemiyle mücadelede önemli etkenlerden biridir. Ama, siz ne kadar temiz olursanız olun. dışarıdan içeri gelen alış veriş poşetleri, ayakkabılarınız, çantalarınız hatta elbiseleriniz bile yaşadığınız mekanlara haşere larvası ve yumurtası taşınmasında farkına varamadığınız durumlardandır.

Gözle görülmeyecek kadar küçük olan mayt, mite, toz akarı, beyaz toz ve nem böcekleri bu bağlamda fark edilmeleri imkansıza yakın zararlı türleridir. Ayrıca pire, kuş biti tahta kurusu yavrusu gibi böceklerde dışarıdan alınan eşya ve poşetler içinde kolayca evlere taşınabilmektedir. Evde böcek basması sonucu defalarca ilaçlama yaptırmak zorunda kalınabilir. Bir türlü böcekten kurtulamamak yerine her sene düzenli aralıklar ile ev ve iş yerlerinde önleyici haşere ilaçlama yaptırmak böceksiz ve huzur içinde bir yaşam sürülmesini sağlar.

Apartman Ve Binalarda Böcek Neden Olur?

Ortak kullanım alanlarında böcek şikayetlerinin sıkça yaşanması buralarda sürekli insan hareketliliği ve her türlü yiyecek, içecek maddelerin buralardan taşınması sebebi ile olur. Ayrıca evcil hayvanlar bazı haşerelerin üremesinde önemli etkiye sahiptir. Evcil hayvanların düzenli kontrolleri yapılırsa haşere riski ortadan kalkar. Bu gibi tedbirler hem evcil hayvanların sağlıklı yaşamasına hemde evlerde çeşitli haşere sorunlarının yaşanmasına yol açmadan önleyici çözüm olacaktır.

Evcil hayvanlar zararlı haşereler için en verimli yaşam alanlarından biridir. Doğal kokuları, tüyleri ve vücut ısıları göz önüne alındığında riskin sürekli var olduğu dikkate alınmalıdır. Özellikle evcil hayvan barındırılan mekanlarda düzenli ilaçlama hizmeti alınması böceksiz mekanlar için önemi unutulmaması gereken bir gerçektir. Yapılan hatalardan biride uygun ilacı piyasadan temin edersem kendim de uygulayabilir ve sorunu çözebilirimdir. bu son derece hatalı bir davranış olur.

Bireysel olarak çözüm bulmaya çalışmak ve yanlış uygulamalar sonucu zararlı haşerelerin evin yada iş yerinin tamamına yayılmasına sebep olmaktan kaçamayacağınız gerçeğini ortaya çıkarır. Uygun ilaçların doğru dozlarda kullanımı son derece önemlidir. Bu ise profesyonel bir uygulama ve doğru içerikte haşere ilaçları hazırlanmasını zorunlu kılar. Buda bireysel olarak mümkün olmayacaktır. Böcek sorunu yaşamaya başlamışsanız biliniz ki, iş ya da yaşam alanınızın etrafında da benzer sorunlar vardır.

Tek başınıza bu sorunu apartman dairenizde, müstakil evinizde ya da iş merkezinizde yaşıyor olma ihtimaliniz yok denecek kadar azdır. Böcekler uygun ortamları buldukları zaman çok çabuk üreyen ve hızla dağılan canlılardır. Eviniz ya da iş yeriniz tertemiz olabilir. Böceklerin barınabileceği koşullara sahip de olmayabilir. Ancak bu böcek problemi yaşamayacağınız anlamına gelmez. Bunun için önleyici ilaçlama yaptırmak ve zararlıların giriş yollarını kapatmak en önemli çözüm yoludur. İlaçlamada Dikkat Edilmesi Gerekenler için yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.