Hamam Böcekleri Ne Yer Neyle Beslenir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Hamam Böcekleri Ne Yer Neyle Beslenir? hangi gıda maddelerini yer ve zarar verirler. Mutfak gibi insan sağlığının önemli olduğu alanlarda ne tür yiyecek artıklarına gelirler. Garantili hamam böceği ilaçlama hizmetleri gerek böceklerin saklandıkları alanlar ve gerek beslenme bölgeleri olarak en fazla uğrak yerleri olarak görülen mutfak dolapları tezgah altları ve her türlü poşet, kağıt malzemeler içerisine girerek gerek yiyecek kırıntıları ve sebze meyveler ve gerekse kuru gıdaları tüketirler.

Ayrıca ekmek gibi yiyecekler ile yaşamlarını sürdürebilen hamam böcekleri pek çok insanın şaşıracağı bir yeme iştahına sahiptir. Çöplerden tutun çürümüş yaprak ve sebze atıklarına, kumaş parçalarından kağıt ve poşet atıklarına kadar inanılmaz derecede geniş bir beslenme ağına sahiplerdir. Belkide çöp dağlarının öğütülmesinde çok önemli rolleri bulunduğu için asla köklerinin kazınması mümkün olamayan ilginç ve çok dayanıklı bir böcek türüdür. Ancak evlerde her türlü gıda maddesine musallat oldukları için hiç sevilmezler.

Hamam böceğinin geldikleri bölgeler pis ve mikroplu alanlar olduğu için buradan bulaştırdıkları bakterileri yaşam alanlarımıza taşırlar. Şekerli besinlerden olan çikolata, reçel, pasta gibi karbonhidratlı yiyecekleri çok severler. Açıkta buldukları her yiyeceğe saldırır ve afiyetle beslenirler. Bu nedenle evde çöp, ekmek kırıntısı, açıkta gıda maddesi kesinlikle bırakılmamalıdır. Ayrıca mutfak tezgahları kurulanmalı ve asla nemli kalmamalıdır. Böcekler su ihtiyacı için ıslak zeminlere çok gelir.

Hamam Böceklerinin Metabolizması

İstilacı ve çok dirençli bir yapısı bulunan zararlı hamam böceği çok geniş bir beslenme alışkanlığına sahiptir. Genel olarak hamam böceği ilaçlama yapılarak temizlenen dairede bir kaç yıl hiç böcek kalmasa bile daha sonra çeşitli nedenler ile evlere ve iş yerlerine girerek ürerler. Hamam böceği türleri insanlardan çok, çok önceleri yeryüzünde yaşam imkanı bulan ve bir türlü yok edilemeyen özellikleri ile insanların şaşkınlık yaşamasına neden olan ender bir metabolizmaya sahip böceklerdir.

Kahverengi hamam böcekleri ile karşılaşmak istemeyen insanlara tavsiyemiz asla mutfakta açık gıda maddeleri ve ekmek kırıntıları ve çöp benzeri şeyleri geceleri mutfakta bırakmamasıdır. Yoksa evinizde hiç böcek olmasa bile bir gün uyandığınızda bu böceklerin sürprizi ile karşılaşıp hamam böceği ilaçlaması yaptırmadan asla bu haşerelerden kurtulamazsınız. Hamam böcekleri kağıt, çöp, gıda kırıntısı, sebze, meyve özleri, çikolata, şekerli gıdalar, leş gibi pek çok şeyi yiyerek tüketir.

Oldukça tembel haşereler olmalarına karşın çöpçül özellikleri hemen her türlü gıda maddesini tüketmelerine neden olur. Hamam böceklerinden korunmanın en iyi yolu daha ilk hamam böceği ile karşılaşılınca derhal ilaçlama yaptırmaktır. Hamam Böcekleri Ne Yer Neyle Beslenir? diyorsanız aslında açıkta bıraktığınız her türlü gıda maddesi ve atık maddeler hamam böceklerinin beslenip yayılmalarına sebep olur. Evde böcek ilaçlama ile onlardan kurtulmak mümkündür ancak etkili bir ilaçlama şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.