Hamam Böcekleri Nasıl İlaçlanır

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Hamam Böcekleri Nasıl İlaçlanır? evlerde sıkça karşılaşılan ve huzursuzluk veren bu sarı böceklerin önlenmesi şarttır. Bunun için öncelikle hamam böceği neden olur? diye düşünülmesi evlere nasıl girdikleri nerelerde görülmeye başladıkları gözlemlenmelidir. Hamam böceği yavrusu varsa en fazla nerelerde olduklarına bakılarak zaman geçirmeden önleyici tedbirler alınmalıdır. Deneyimli bir hamam böceği ilaçlama firmasını arayarak en etkili hamam böceği ilacı kullandırılarak böceklerden kurtulma yoluna gidilmelidir.

Hamam böcekleri nasıl ilaçlanır? sorusu aslında çoğu kişinin hamam böceği istilasına maruz kaldıktan sonra çareler aramaya başlaması ile ortaya çıkmaktadır. Geç önlem alınması ise mutlaka ilaçlama yaptırmayı zorunlu kılmaktadır. İstilacı özellikleri ve çok çabuk yumurta bırakıp aşırı hızlı üreme durumu olan pis böceklerdir hamam böceği çeşitleri. Bu nedenle mekandaki böcek yoğunluğu ve daha önce kaç defa ilaçlama yaptırıldığı dikkate alınarak ilaçlama yapılmalıdır.

Hamam böceklerinin ilaçlama şekli üç türlü uygulama ile yapılabilir. Bunlardan en sağlıklı olanı jel hamam böceği ilaçları ile yapılan uygulama sayesinde temizlik yapılmaya gerek olmadan yapılabilir. Evi kapatmadan siz içeride iken kolayca yapılır ve kalıcı etkisi ile böcekler yavaş yavaş ortadan kaldırılır. İkinci bir ilaçlama şekli ise kokusuz ve spreyli ilaçlama türü olup kenar köşeler sıvı şekilde ilaç sıkılarak detaylıca ilaçlanır bir hafta kadar temizlik yapılmaz.

Bir diğer hamam böceği ilaçlama şekli ise kokulu ve sisleme tarzı yöntemdir. Genel ilaçlama türü olan bu yöntem genel temizlik gerektirir ve tüm böcekler için etkili bir ilaçlama şeklidir. Son yıllarda kokusuz ve evi terk etmeden ilaçlama yapılmasına olanak sağlayan böcek ilaçları giderek yaygınlaşmış ve evde yaşlı hastası yada bebeği olanlar için kolaylık haline gelmiştir. Ancak bilinmesi gereken zor ölen böcekler için farklı ilaçlar kullanma gereğidir.

Hamam Böcekleri Ne Kadar Sürede Ölür ?

Hamam böcekleri nasıl ilaçlanır? diye kısa bir araştırma sonrası hamam böceğinden nasıl kurtulurum? deyip en uygun ilaçlama şeklini seçmek her insanın kendi şartlarına bağlı olarak değişir. Kokusuz ve jel hamam böceği mücadelesi kalıcı etkili bir yöntem olduğu için böceklerin kontrol altına alınması böcek yoğunluğuna göre bir hafta ile bir ay kadar bir zaman içinde tam olarak etkisini gösterir. Ani etkili ve çok kısa sürede böceklerden kurtulmak isteniyor ise dumanlı ve kokulu ilaçlama yaptırmak şarttır.

Ancak bu uygulama yapılırken mekan kapatılır ve ilaçlama sonrası mutlaka temizlik yaptırılır. Hamam Böcekleri Nasıl İlaçlanır? konusu önemli olup bireysel ve acemi ilaçlamacı olarak tabir edilen kişilere yaptırılması maddi ve çeşitli zararlara uğramanıza sebep olabilir. Hamam böcekleri çok hızlı üredikleri için hem üreme bölgeleri hemde saklandıkları alanların etkili bir şekilde ortadan kaldırılması için özel hamam böceği ilaçları ile ilaçlanması kalıcı çözüme ulaşılması bakımından önemlidir.

Hamam böceği yumurtaları ilaçlardan etkilenmediği için uzun süre kalıcı etkili ilaçlar kullanılması gerekirse 3 hafta içinde ikinci bir ilaçlama yaptırılması gerekir. Böceklerin saklanma bölgeleri daha çok ulaşılması hayli zor olan yerlerdir. Buralara püskürtme yöntemle ilacın ulaşması söz konusu olmaz. Jel ilaçlama böceklerin yemi yiyerek yuvalarında ölmesine olanak sağladığı için etkili olsa bile sadece bir kaç böcek çeşidi için etkili olması zayıf yanıdır.

Hamam böceği ilaçlama için kullanılan böcek ilaçları mekanın durumu, böceklerin yoğunluğu ve daha önce ilaçlama yaptırılıp sonuç alınmadı ise direnç yapılarının gelişmiş olmasına göre seçilmelidir. Düşük ve orta yoğunluktaki hamam böceği şikayetlerinde kokusuz ve jel ilaçlama rahatça çözüm olmaktadır. Ancak aşırı yoğun ve daha önce ilaçlama yaptırılıp ölmeyen böcekler için kokulu ilaçlama ve ulv ilaçlama tekniği kullanmak çok daha etkili olacaktır. İlaçlama Yaptırmak Neden Gereklidir hiç düşündünüz mü?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.