Hamam Böceği Nasıl Beslenir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Hamam Böceği Nasıl Beslenir? insan sağlığının önemli düşmanlarından olan zararlı hamam böcekleri ile mücadele evde böcek ilaçlama yapılmadığı takdirde hemen her şeyi tüketebilmektedir. Hamam böcekleri her şeyi yiyen yapıları ile beslenme sorunu çekmeyen bu mutfak haşereleri çok çabuk üredikleri için evde çok fazla besin kirlenmesine sebep olmaktadır. Hamam Böceği Nasıl beslenir? sorusunun cevabı neredeyse her şey demek hiçte yanlış olmayacaktır.

Hamam böcekleri nemli, sıcak ve karanlık ortamlarda yaşar, hızlı bir biçimde çoğalır ve buldukları her türlü gıda maddesini tüketerek insanların gıdalarını kirletirler. Organik olan her türlü yiyecek ve gıda ürünleri hamam böceği için besin maddesi olabilir. Özünde nişasta bulunan yiyecekler, tatlılar ve et çeşitleri hamam böceği için büyük ziyafet teşkil eden besin maddeleridir. Ayrıca kitap sayfaları, dökülen saçlar, deri döküntüleri, çürümüş yapraklar, böcek ölüsü ve dışkıları dahil pek çok şeyi yemektedirler.

Hamam Böceği Ne Yer, ne içer? diye merak edenlerin bilmesi gereken bu böceklerin beslenme şeklinin son derece kapsamlı olduğunu bilmeleri gerekir. Bina ve daire içinde zamanında boşaltılmayan çöpler, açıkta bırakılmış yiyecekler hamam böcekleri için açık davetiye demektir. Suyun olmadığı mekanlarda yaşama süreleri oldukça kısalan bu böcekler için su hayati önem taşır. Tüketecek gıda bile olsa suyun bulunmadığı ortamda ancak 1 hafta kadar yaşayabilen böceğin yaşamı son bulur.

Hamam böcekleri değişen ışık ve ısı gibi etkenlere güçlü bağışıklık sistemleri nedeniyle kolayca adapte son derece dirençli böceklerdir. Hamam böcekleri ne ile beslenir? Hamam böceklerinin türlerine göre beslenme şekilleri de değişiklik göstermektedir. Yaşam döngüleri kadar beslenmeleri ve üremeleri gibi konularda elbette büyük benzerlik gösteren hamam böceklerinin yapıları oldukça benzerdir. Hamam böceği ile mücadele edilmesi sağlıklı bir mekan için zorunluluktur.

Tüm Hamam Böceği Türleri Aynı Besinleri Yer Mi?

Alman hamam böcekleri diye bilinen kalorifer böceklerinin beslenme şeklide aynıdır. Evinizde var olan bütün yiyecek kaynakları kalorifer böceği için hayatta kalma işlevi görür. Kirli tabak, çatal gibi bulaşıkların açıkta bırakılması bile bu böceklerin evlere çekilmesinde başlıca etkenler arasındadır. Ayrıca diş macunu, kitap sayfaları, sabun, ekmek kırıntısı, yağ damları ve yağ tortuları evlerdeki diğer beslenme faktörleridir. Alman hamam böceğinin beslenme saatleri genelde geceleri karanlıkta gerçekleşmektedir.

Amerikan hamam böceklerinin beslenmesi: Amerikan hamam böceği, dışarıda daha fazla yaşadığı için dış mekandaki yaprakları, odun parçalarını, mantarları ve yosunları yiyerek yaşamını sürdürmektedir. Evlerde ise yıkanmamış bulaşıklardan dışarıda bırakılmış evcil hayvanların yemlerine kadar aklınıza gelen her şeyi tüketmeleri mümkündür. Mutfak dolapları, kiler, masa altları hamam böceği beslenme alanları olarak dikkat çeker.

Hamam Böceği Nasıl Beslenir? hamam böcekleri neyle beslenir? diye düşünen insanların bu istilacı böcek çeşitlerinin çok fazla besin kaynağı bulması ise çok hızlı çoğalmalarını sağlar. Hamam böceklerinin sevmediği kokular ve uzak durduğu şeyler ise keskin kolu çamaşır suyu, acı biber gibi maddeler olup hamam böceği kaçırıcı özellik taşırlar. Evlerde hamam böceği üremesinin başlıca sebeplerinden olan hamam böceği üreme alanları ortadan kaldırılmadan bu böcekleri önlemek çok daha zordur.

Apartman içinde gıda ambalajları ve çöplerle kolayca beslenme imkanı bulan hamam böcekleri su kaynaklarına çok yakın alanları yaşam alanları olarak seçer. Evlerden hamam böceklerini temizlemek için deneyimli ilaçlama firmalarından ilaçlama desteği alınmalıdır. Astek hamam böceği ilaçlama şirketi olarak açık ve kapalı tüm mekanlarda kokulu, kokusuz ve jel hamam böceği ilaçlama yöntemleri ile sağlığınızı tehdit eden hamam böceklerine karşı etkili ilaçlama hizmeti vermektedir. Hamam Böceği Öldürmek sorunu çözmez ilaçlama şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.