Güve İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Daire ve iş yerlerinde Güve İlaçlama yaptırmak olası maddi kayıpların ortaya çıkmasını önlemede ciddi fayda sağlar. Bu yazımızda güve ilaçlama nasıl yapılır? ilaçlama kimlere yaptırılmalı kısaca değinip yaşadığınız güve sorunlarına karşı en etkili güve mücadele hizmetini almanıza yardımcı olmaya çalışalım. Güveler ısıran ve hastalık bulaştıran bir hayvan olmadığı için virüs ve hastalık bulaştıran tehlikeli böceklerden sayılmazlar. Ancak bazı kıyafet ve değerli kumaşlara verdikleri zarar yüzünden insanlara ciddi maddi kayıplar yaşatırlar.

İşte bu durumda güvelere karşı ilaçlama yaptırmak kaçınılmaz olur. Güveler ile mücadele bireysel olarak bazı durumlarda fayda sağlasa da güve bulaşması yaşanan yerlerde çok geç kalındığı için fazla bir etki gösteremez. Bu durumlarda Güve İlaçlama Servisleri ile görüşülüp ani güve öldürücü ilaçlar ile güveler yok edilmek zorundadır. Kelebeğe olan benzerlikleri ile bilinen güveler, sağlığımızı tehdit etmeseler de yaşam sürdüğümüz mekanlarda bulunan eşyaları, kıyafetleri ve gıda maddelerini kemirerek kullanılmaz hale getirirler.

Güveler Nerelerde Görülür?

Maddi zararlara yol açan güveler en küçük titreşimleri bile hissederek kaçar ve hemen saklanırlar. Bireysel olarak güveleri yakalamaya çalışmak bu canlıların kaçarak daha iyi gizlenmelerine neden olacaktır. Çünkü güveler dolap arkaları, eşya araları ve en küçük açıklık bölgelere gizlenerek kolayca insanlardan gizlenirler. Bu durumda en güvenli yol güve ilaçlama hizmeti almak bunu yaparken profesyonel güve ilaçlama firması seçmeye özen göstermek gerekir. Güvelerin yok edilmesi kolay gibi görülse de aslında pekte kolay değildir.

Sağa sola uçuşarak çok değişik alanlarda gizlendikleri için sanıldığı kadar güvelerden kolayca kurtulmak asla söz konusu olamaz. Bu arada kaybedilen zaman içinde güvelerin verdiği zararlar giderek artar ve maddi açıdan büyük hasar verirler. Güvelerin oluşma nedenleri genelde mutfak kısımlarında kuru bakliyatlar ve yatak odalarında çeşitli halı yada kıyafetler olarak görülür. Ayrıca ambar güveleri diğer bir zararlıdır. Güvelere karşı eskiler naftalin kullanarak olası güvelenmeye karşı tedbir alırdı.

Güveler Nasıl Ürer Nasıl İlaçlanmalıdır?

Yumurta bırakarak üreyen güveler beslenme durumuna ve hava sıcaklığına göre üreme sıklığı ile değişkenlik gösterir. İyi bir ortamda yeteri kadar beslenen güveler 5-6 kez üremektedirler. Güve larvaları ortalama 1 hafta ile 15 gün yumurta içerisinde olgunlaşır. Yumurtadan çıkan yavru güveler yaklaşık 1 ay içerisinde ergin hale gelerek çoğalırlar. Güve türleri çoğalmadan yapılabilecek en etkili çözüm yolu güvelerin etkili bir şekilde ilaçlanması ve kokusuz yada kokulu uygulaması yapılmasıdır.

İlk başlarda kurtçuk halinde mutfak yada güve sorunu baş gösteren alanlarda görülen güveler giderek erginleşmeye başlar ve kelebek haline dönüşürler. Bu nedenle hizmet alacağınız güve ilaçlama şirketleri her tür güve türüne karşı ilaçlama yapabilecek donanım ve bilgiye sahip olmalıdır. Evin her tarafına yayılan güvelerin yok edilmesi için gerekli durumlarda sisleme şeklinde güve ilaçlama yapılmalıdır. Bazı durumlarda spreyli ilaçlama türü yetersiz kalmaktadır. Bu daha çok arka kısımlarda üreyen güveler de görülür.

Güvelere Karşı Kullanılan İlaçlama Şekilleri

Güve İlaçlama Yöntemleri sıvı ilaçlama, şeklinde olup iki tür uygulama mevcuttur. Kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama olarak uygulanabilen güve ilaçları mekandaki güvelerin yoğunluğu başta olmak üzere sisleme uygulama ve püskürtme şeklinde güvelerin bulunduğu yüzeylere güve ilaçları sıkılarak yapılmaktadır. Spreyleme şeklindeki güve ilaçlama şekli kalıcı özelliği ile güvelerin uygulanan ilaçla teması sonucu imha olmaktadır. Bu uygulamada güvelerin tam olarak kontrol altına alınması daha uzun süre tutmaktadır.

Ani ve kalıcı etkili güve ilaçları kullanılarak yapılan buharlama güve mücadelesi ise ani çıkarıcı etkisi sayesinde aynı gün içinde ev ve iş yerlerindeki güvelerin yok edilmesini sağlamaktadır. Güve İlaçlama doğru ve bilinçli olarak yapılmalı  etrafta gizlenen güvelerin doğru bir uygulama sonucu bir daha şikayete neden olmayacak şekilde ortadan kaldırılmalıdır. Kokulu ilaçlar ve kokusuz ilaçlar hem müşterinin talebi doğrultusunda, hemde güve yoğunluğuna göre belirlenmesi gereken bir durumdur.

Ev Ve İş Yerlerinde Görülen Güveler

Tüylü, yünlü ve pamuklu eşyalarda, kıyafetlerde, halılarda sıklıkla görülen halı güvesi diğer bir ismi ile kumaş güveleri eşyalara verdikleri zararlar ile bilinirler. Halı güvesi yumurtalarını halı, ipekli elbise, deri eşya ve kullanılmayan eşyaların arasına bırakır. Önlem alınmadığı takdirde halı güveleri hızla ortama yayılır. Halı yada kumaşlarda ciddi zararlara sebep olurlar. Tahıl güveleri, bu güve türü tahıllı yiyeceklerle beslenir. En fazla tahıl ambarlarında ve mutfaklarda görülen tahıl güveleri ayrıca ekinlere büyük zarar verirler.

Hızlı bir şekilde üreyen tahıl güveleri yumurtalarını tahıl ve bitki üzerlerine yerleştirirler. Büyük gıda depoları ve kuru bakliyat olan bölgelerde sıkça sorun yaşanmasına yol açarlar. Deri güvesi, deri mamulleri ile beslenen deri güvesi, deri malzemeler satan yerlerde sıklıkla görülmektedir. Evlerinizde bulunan deri koltuk ve deri kıyafetlere de zarar veren bu haşere türlerine karşı önlem alınmazsa evinizde bulanan deri eşyalar kısa sürede kullanılmaz hale gelecektir. Maddi zararlara maruz kalmamak için güve mücadelesi şarttır.

Güveler Nasıl Yok Edilir?

Astek ilaçlama olarak sizlere tavsiyemiz her böcek türüne karşı mutlaka profesyonel böcek ilaçlama yaptırıp bunu en doğru firmalardan almanız gerekir. Kullanmış olduğumuz etkili ilaçlar ve ilaçlama yöntemleri böceklerin yuvalandıkları bölgelerden onları çıkaran ve haşerelerin sinir sistemlerini çökertip kısa zaman içinde imha edilmelerini sağlayan güçlü böcek öldürücü ilaçlardır. Yürüyen ve uçan zararlıların imhası için uygun özellikte ilaçlama türleri kullanılması çok daha kısa zaman içinde sonuç alınmasını sağlar.

Güve İlaçlama kapsamında yaşam alanlarında çeşitli ürünlere musallat olan güvelerin yok edilmesi için spreyli ve buharlı ilaçlama yöntemleri kullanılabilir. Açık ve kapalı tüm mekanlarda ortaya çıkan güveler ile sizlerin mekanlarınızı istila eden güveleri kısa sürede ortadan kaldırıp, hijyenik ve böceklerden arındırılmış bir mekan olarak sizlere teslim ediyoruz. Unutmayın haşereler dış alanların sakinleridir. Evdeki varlıkları çeşitli hastalık ve zararların ortaya çıkmasına sebeptir. Karıncalar İle Mücadele hakkında yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.