Gümüş Böcekleri Nerelere Yuva Yapar

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Gümüş Böcekleri Nerelere Yuva Yapar? çatı aralarında, duvar deliklerinde, fayans araları ve nemli tüm alanlarda yuvalanma özelliğine sahiptir. İlaçlama yapılırken buralara dikkat etmek şarttır. Gümüş böcekleri aslında dış alanlarda yaşayan karanlık ve nemli bölgelerde sıkça görülen haşere türleridir. Apartman içinde gümüş böcekleri nerelere gizlenir? bilinmesi ve ona göre bir gümüş böceği ilaçlama yaptırılması gerekir. Binaların zemin katları, odunluk, otopark, sığınak bölgelerinde hızlıca üreler.

Gümüş böceklerinin yuvalandığı ve saklandığı alanlar binaların zemin katları, duvar araları, uzun süre yerinden kaldırılmayan atıl durumdaki eşyalar, merdiven altları, havalandırma boşluklarıdır. Ayrıca su saatlerinin bulunduğu bölümler gümüş böceği ve nem böceklerinin en fazla oluşmaya başladıkları kısımlardır. Bu alanlara saklanan gümüş böcekleri buralardan daire içlerine rahatlıkla girebilir. Kısa süre içindede hızla üreyerek gıdaları kirletip, insanların sağlığına olumsuz etkileri görülür.

Evde Gümüş Böcekleri Nerelerde Ürer?

Daire içine giren gümüş böceği parke arası, kapı dipleri, dolap arkaları ve banyo küveti gibi bölgelerde saklanıp hızlıca çoğalırlar. Hiç kuşkusuz ev içine girerek yuvalanan gümüş böceklerinin özellikle süpürgelik olarak tabir edilen parkelerin kenarlarındaki duvarla birleşen bölümlerine, kap dipleri ve çerçevelerine, mutfak dolaplarının alt kısımları ile banyo bölümlerinde küvet yada duşa kabin teknelerinin altına sıkça yuvalandığı için buraların etkili böcek ilaçları ile ilaçlanması gerekir.

Evde üreyen gümüş böcekleri nerelere yuva yapar? bunu anladıktan sonra bu saklanma alanlarına yönelik ciddi bir mücadele yapmak kesinlikle zorunludur. Evde yuvalanan ve hızla üreyen gümüş böceklerinin tek seferde yok edilebilmesi için özellikle sisleme şeklinde bir gümüş böceği ilaçlaması ile rahat bir şekilde imha edilebilecekleri malumdur. Ancak kokusuz ve sırt pompası ile uygulama isteniyor ise yerlerin özellikle dip yerlerin bir hafta kadar silinmeden bekletilmesi gerekmektedir.

Gümüş Böceği İlaçlama Şekilleri

Gümüşcün böceği ilaçlaması kokusuz haşere ilaçları ile yapıldığı zaman bir iki hafta kadar böcek görülmesi olağandır. İlacın kalıcı etkisi gümüş böceklerinin vücuduna yapışarak yuvalarına taşınır ve diğer böceklere de etki eder. En etkili gümüş böceği ilaçlama şekli hiç kuşkusuz sisleme yöntem olup ani öldürücü etkisi sayesinde çok daha kısa zamanda önlenir. Böcek ilaçlama yaptırmadan önce böceklerin giriş bölgelerinde iyileştirme yapmak böcek girişini ortadan kaldıracağı için oldukça faydalıdır.

İlaçlama yapıldıktan sonra böceklerden korunmak çok daha kolay olur.  Ancak sadece ilaçlama çok fazla bir süre etkisini devam ettiremez. Sürekli mekanlara böcek girişi yaşanması durumında ilacın etkisi geçince yeniden rutubet böcekleri hızla evlerde ortaya çıkar. Atlas Türk İlaçlama apartman, site, bahçe, daire ve iş yerlerinde gümüş böceklerinin yok edilmesi için profesyonel ilaçlama servisi vermektedir. Bizi arayarak sağlığınızı tehdit eden haşerelerden kolayca kurtulmanız mümkündür. Gümüş Böcekleri İçin İkinci İlaçlama Gerekirmi? merakmı ediyorsunuz? yazımızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.