Gümüş Böcekleri Nasıl Beslenir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Gümüş Böcekleri Nasıl Beslenir? ve nerelerde hayatlarını sürdürmeleri gereen yiyecekleri daha rahat elde ederler. İlaçlama servisleri gümüş böceklerinin etraftaki eşyalardan kumaşların parçaları, kağıt, poşet deri parçaları ve çeşitli yün eşyaları kemirdiklerini bilirler. Ayrıca insanların tükettikleri gıda maddeleri ve sebze gibi materyaller arasında dolaşarak insanlar için rahatsızlık nedeni oldukları gibi pis alanlarda dolaştıkları için mikroplu bakterilerin bulaşmasına da sebep olmaktadırlar.

Evde görülen insanların oturma gurupları ve elbiseleri arasında dolaşan gümüş böcekleri insanlara rahatsızlık verirler. Çok çeşitli materyalleri yiyebilme durumları mevcut olan bu küçük yapılı haşereler gündüzleri pek ortalıkta görünmez. Duvar araları ve çeşitli yerlerde saklanarak geceleri ortaya çıkarlar ve beslenmelerini genellikle geceleri sürdürürler. Kağıt, tutkal ve selülozlu malzemlerden beslenmeyi çok severler. Kütüphane ve kitaplıklarda kitap ciltlerine zarar verirler.

Binalarda Gümüş Böceği Oluşumunu Önleme

Apartman ve binalarda görülen gümüş böcekleri elbette aynı şekilde çeşitli eşyaları kemirip onların kalıntılarını tüketirler. Çeşitli nedenler ile daire içlerine ve evlere girerek insanların yaşam alanlarında çirkin görüntülere sebep oldukları gibi çoğu insanın ya korkmasına yada tiksinti duymasına sebep olurlar. Gümüş böceklerinin yapıları çok fazla iri olmayıp evlerde yaşayangümüş böcekleri banyo ve mutfakları kendilerine üs seçerler. Rutubet ve nem bu böceklerin vaz geçemediği özelliktir.

Gümüş böceklerinin beslenmesinde olduğu gibi yaşam imkanı bulmasında nemli ortamlar başta gelir. Gerek yaşam alanlarının içinde gerek dış alanlarda gümüş böcekleri ile erken mücadele büyük önem taşır. Gümüş böceği ne yer? diyenler bu yazımızı okuyunca aslında evdeki pek çok kağıt ve naylon içerikli eşyanın bu böcekler tarafından aşındırılmasına şaşmamalıdır. Zararlı böcekler ile mücadele insan sağlığı başta olmak üzere gıdaların kirletilmemesi için evde ve iş yerlerinde ortaya çıkan haşerelerin imha edilmesini zorunlu kılmaktadır.

Gümüş Böceği Nasıl Ölür?

Gümüş böcekleri nasıl yok edilir? diye bizi arayan insanların yaşadıkları gümüşcük böceği rahatsızlığı elinde terlik her tarafta böcek arar hale gelmelerine neden olmuştur. Böcek ilaçlama firması seçiminde titiz davranmak gümüş böceklerinin yediği şeyler ve girdikleri bölgeleri bilmek önemlidir. Hem giriş bölgelerinin kapatılmasında, hemde ilaçlama konusunda bilinçli önlem alınması çok daha uzun süreli böceksiz mekanda yaşamaya yardımcı olur. Tespih böceği, gümüş böceği ve beyaz nem böceği gibi böcekler nemi sever.

Evlerin kenar bölgeleri olan parke kısımları, kapı dipleri, dolap arkaları nem ve rutubet böceklerinin görüldüğü alanlardır. İlaçlama bu bölgelere ağırlıkta olmak kaydıyla yapılır. Minik beyaz nem böcekleri için kapsamlı ilaçlama şartken, gümüş böceği ilaçlama için spreyli ve kokusuz ilaçlama yapılabilir. Esas olan böceklerin yoğunluğu ve türüdür. Gümüşçün böceği zor ölen bir böcek değildir. Ancak dip bölgelerde yaşadığı için uzun süre kalıcı etkili ilaçlar kullanmak gerekir. Evde Gümüş Böceği Neden Olur? yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.