Garantili Karınca İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Karıncalar halk arasında bereket sembolü olarak görülen ve çoğunlukla zararsız haşere olarak görülür. Ev İçinde Garantili Karınca İlaçlama ancak çok yoğun şekilde karınca kolonisi tarafından evin her tarafına yayılan karıncaların temizlenmesi için yapılan bir böcek ilaçlama uygulamasıdır. Karınca türleri içinde kanatlı karıncalar ve kırmızı karıncalar daha zararlı türler olarak dikkat çeker.

Karıncalar ile mücadele daha temiz mekanlar için gereklidir. Kanatlı karınca ilaçlama daire içinde yayılan ve insanları ısırıp her türlü yiyecek içecek maddelerinin içerisinde görülen kanatlı karıncaların evlerden uzak tutulması için mutlaka yapılması gereken bir işlemdir. Karıncaların evlere giriş yolları olarak bilinen yerler önlem olarak ilaçlama servisleri tarafından ilaçlanarak evlere karınca girişleri önlenebilir.

Bina Çevresinde Karınca İlaçlama

Sadece ev içleri değil bina çevreleri de dikkatlice ilaçlanmak durumundadır. Dış alanlarda bulunan karınca yuvaları bahçe ve bina diplerinde ise apartmanda karınca ilaçlama yaptırmak ve binanın dış duvarları ile toprağa birleştiği yerler karınca ilaçlama işlemine tabi tutulmalıdır. Zararlı ilaçlama hem karıncaların evlere girmesini önleyecek hem de evdeki karıncaların imha edilerek sorun olmaktan çıkmasını sağlayacaktır.

Kaynağı kurutulmadan hiç bir haşere tam olarak kontrol edilemez. Karıncaların sevdiği şeyler arasında şeker ve tatlı türü yiyecekler başta olup ekmek kırıntıları, meyve ve sebze gibi karıncaları çeken özelliğe sahip besin maddeleri karıncaların üremesine ve evi istila etmesine neden olmaktadır. Karınca yoğunluğu yaşanan evlerde Karınca İlaçlama Yaptırmak bir zorunluluk haline geldiği için başka bir yol kalmaz.

Evlere Karınca Girişini Önleme

Karıncaların evlere girişini kesmek için en önemli yol onların evlere giriş yollarını bularak kapatmak veya bina etrafında haşere ilaçlaması yaparak karıncaların evlere girişini önlemek gerekir. Karıncalar açık buldukları yerlerden evlere girerek her yana dağılır ve özellikle süpürgelik araları, kapı pervazları ve mutfak dolaplarının altından kenar köşeleri takip ederek hareket ederler bazı durumlarda insanı ısırıp rahatsızlık verirler.

Karınca ilaçlama firmaları tarafından uygulanan en iyi yöntem olarak karınca girişlerini kesmeye yönelik ani ve kısa sürede karıncaları etkisiz hale getiren haşere ilaçlama yöntemleri en kısa sürede sorunu çözerek rahatsızlıkların bitmesini sağlar. Kablo kenarları ve boru delikleri karıncaların yaşam alanlarına girişini oldukça hızlandırır. Havaların ısınması ile karınca şikayetleri oldukça fazla yaşanmaya başlar. Bu nedenle giriş yollarını kapatmak ve ilaçlama yaptırmak gerekir.

Karınca Türleri Ve zararları

Ülkemizde yaşayan karınca çeşitleri irili ufaklı yüzlerce koloniye ayrılır ancak zehirli karınca türlerine pek rastlanmaz. Bilinen zehirli karıncalar kırmızı ateş karıncaları ve katil karıncalar olarak adlandırılan karınca çeşidi olup bu zararlılar en çok tropik bölgelerde yaşamaktadır. Zehirli karınca ilaçlama profesyonel bir ekibin işi olup sisleme yöntemle ve çok çabuk imha eden bir özellik kullanılarak yapılmalıdır.

Kırmızı karınca şikayetlerinde bu yöntemi kullanarak kısa sürede karınca problemlerine son veren ekiplerimiz zehirli karınca mücadelesi yapma konusunda bilinçli olsa da bu güne kadar böyle bir sorunla karşılaşmamıştır. Isıran karıncalar zehirli değildir ancak baz karınca çeşitleri vücutlarında çok küçük oranda zehir taşıdığı için insanı ısırınca şiddetli ağrı verir fakat ölümcül bir risk oluşturmazlar.

Karıncalardan İlaçlama İle Kurtulun

Tehlikeli karınca ilaçlama bilinçli bir şekilde yapılmalı insanların karınca şikayetleri kalıcı olarak aynı gün sona erdirilmelidir. Bu konuda uzan bir ekipten ilaçlama servisi almanız sizlerin tüm ilaçlama şikayetlerinize anında kalıcı çözümler üretmektedir. Isıran ve çocukların sağlığını olumsuz etkileyen karıncaların yok edilmesi bilinçli bir mücadele sonrası oldukça kısa sürede mümkün olmaktadır.

Garantili Karınca İlaçlama Yöntemleri arasında kokusuz ilaçlama ve jel karınca ilaçlaması ile evden ayrılmanıza gerek kalmadan karınca mücadelesi yaptırmanız mümkündür. Dış ortamlar ve aşırı karınca şikayetlerinde kokulu karınca ilaçları daha etkilidir. Ayrıca kanatlı karınca çeşitleri için sisleme şeklinde yöntem ile uygulama yapılması gerekir. Karıncaların zararlarını önlemek için planlı bir çalışma ve Atlas Türk ilaçlama gibi firmalardan destek almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.