Fareler İle Mücadele

Fareler İle Mücadele ve fare ilaçlaması zeki canlılar olan farelerden kurtulmak için profesyonel firmalara yaptırılmalıdır. Fare mücadelesi basit ilaçlama anlayışı ile yapılamaz. Bilindiği gibi  farelerin vücut yapıları elastik yani esnek yapıda olduğu için kendi boyutlarından daha küçük kovuk ve boşluklara kolayca girebilirler. Fareler ile mücadele için kullanılan  ilaçlar yemleme şeklinde olup sıvı böcek ilaçlarından hayli farklıdır. Fare ilaçlama firmaları apartman ve fabrikalarda ortaya çıkan fare çeşitlerini ortadan kaldırmak  için fare istasyon yöntemi uygulamaktadır.

İstasyon içine koydukları özel fare ilaçları ile zararlı fareleri imha etmektedir. Fare mücadelesi ekonomik zararlara yol açan  lağım fareleri, çatı faresi ve fındık fareleri için fare pastası, mum blok, pelet fare zehri ve değişik fare ilaçları kullanılarak yapılmaktadır. Fare mücadelesi almadan önce fare ilaçlama nasıl yapılır? fareler için en etkili fare zehirleri neler? kısa bir araştırma yapmak yerinde olur. Farelerin yok edilmesi  böceklere oranla daha zorlu bir süreç alabilir. Sıvı ilaçlama ile farelerden kurtulmak mümkün olmaz.

Fareden Kurtulmak İçin Bilinçli Müdahale

Bu nedenden dolayı fare ilaçlama yapan ekipler son derece deneyimli  olmak zorundadır. Fare türleri en dar borulardan ya da en ufak alanlardan bile kolaylıkla geçerek mekanlara kolaylıkla girebilmektedir. İnsanların yaşam alanlarında sıkça şikayete yol açan fareden kurtulmak ancak kaliteli fare ilaçları ve doğru fare yemleme teknikleri ile mümkündür. Evde fare görülmesinde yada fare belirtileriyle karşılaşıldığı anlarda vakit kaybetmeden fare kontrol firmaları ile iletişime geçerek fare ilaçlama servisi almanız en mantıklı çözümdür.

Farelerin boyları 3 cm ile 30 cm arasında değişik boyutlarda olabilmektedir. Fareler yaşadıkları alana uyum sağlayan beslenme şekilleri etçil, ve gıdalar ile olabilen  kemirgen zararlılardır. Çok hızlı bir şekilde üreyen fare çeşitleri, yavruları ile birlikte yaşadığı için kapalı alanlarda görülen farenin öldürülmesi alandaki tüm kemirgenlerin yok edildiği garantisini veremez. Fare mücadelesinde başarılı olmak için fare ilaçlama yaptırmak kadar hizmet alınan fare ilaçlama servisinin güvenilir olması ve fare imha konusunda uzman personel çalıştırması şarttır.

Fareler Nereden Gelirler?

Kemirici özelliği ön planda olan fareler, evde gıdalar ve pek çok malzemeye ciddi zarar verir. Sert maddeleri bile kemire bilen fareler, dişlerini sürekli olarak yeniler ve kemirici özelliğini asla kaybetmez. Bu nedenle fare ilaçlama oldukça önemlidir. Farelerin üstün koku alma hissi insan eli değen yem ve zehirlerin bile tüketilmeyeceği anlamına gelir. Ürkütülen fareler bir mekanda farklı farklı alanlara yuva yapıp daha rahat gizlenmesine neden olabilir. Kıkırdaklı bir dokuya sahip bu kemirici zararlılar en küçük alanlara dahi eve girebilmektedir.

Fare türleri bir yerden başka bir yere biraz zorlanma  sonucu kolaylıkla geçer. Bazen çok dar alandan geçmeye çalışırken vücudunda sert darbe almasına bu bölgede sıkışıp farenin burada ölmesine ve kötü kokular ile bakterilerin mekana yayılmasına yol açabilir. Lağımlar ve şehir kanalizasyon kanallarında yaşayan fareler ciddi bulaşıcı bakteri ve mikrop taşır. Kapalı alanlardaki kemirgen sorunu  fare ilaçlama yapılmadan çözülse bile farelerden bulaşan zararlı organizmalar insan sağlığını tehdit eder. Bu nedenle fare mücadelesi çok önemlidir.

Evde Fare Nasıl Anlaşılır?

Fareler bazen ortalıkta görülmez. Ancak evde farenin varlığı bazı belirtiler sonucu fark edilir Fare pisliği, karton ve kumaşları kemirip kesmeleri ve evde köpük benzeri  malzemeleri ufalayıp bazı ahşap kısımları kemirmeleri evde farenin varlığına işarettir. Gündüz pek ortalıkta dolaşmayan fareler özellikle geceleri aktif halde dolaşarak  başta kiler ve mutfak olmak üzere evin diğer bölgelerinde görülür. Çıkardıkları tıkırtı ve sesler sonucu fark edilen fare, gezdikleri bölgelere pislikler bıraktığı için  kolayca teşhis edilebilir.

Kişisel çabalar fare ilaçlama konusunda yetersiz kalacağı için mutlaka fare ilaçlama şirketi ile çalışmak gerekir. İstasyon ve sıvı ilaçlamalar fare mücadelesinde kullanılmaktadır. Ayrıca fareler, çok aç kaldıklarında da kişiler uyurken, kişilerin ince dokulu parmak, dudak, kulak gibi yerlerini ısırabilirler. Fare ısırırken salgıladığı sıvı narkoz etkisi meydana getirip ilk aşamada fare ısırması kesinlikle anlaşılmaz. Fare son derece şüpheci ve kokuya duyarlı bir hayvan olduğu için fareler ile mücadele uzmanlık ister.

Fare İlaçlama Yöntemleri

Fare mücadele şekilleri başta istasyon modeli olmak üzere  fare yapışkanı, fare zehri, fare kapanı gibi yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Zehirli buğday ile fareleri öldürmek önceleri sıkça kullanılırken günümüzde daha etkili  fare ilaçları kullanılmaya başlamıştır. Yeni nesil fare ilaçları fareleri içten kurutarak onların kokmasını önleyip etrafa pis koku yaymalarına ve bakteri yaymalarına engel  olmaktadır. En etkili fare ilaçlama şekli fare pastası ve fare bloğu kullanılarak yapılandır.

Astek fare ilaçlama şirketi olarak farelerin ilaçlanarak yok edilmesinde  en etkili fare ilaçlarını kullanarak profesyonel fare ilaçlama servisi veriyoruz. Fare mücadelesi bilinçli olarak yapılması zorunlu bir iştir. Fareler İle Mücadele için fare kapanı, fare yapışkanı, fare istasyonu, zehirli yemler ve özel fare öldürücüler kullanılır. Ancak gelişi güzel hiç bir bilgiye sahip olmadan farelere karşı ilaçlama yapmak sadece boşa zaman kaybı ve para harcamaktan öteye geçemez. Fre ilaçlama için bizden destek almalısınız. Akrepler Eve Nereden Gelir? yazımızı okumalısınız.

Fareler İle Mücadele

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir