Fare Ve Kemirgen Mücadelesi

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Yaşam alanları ve iş yerlerinde ortaya çıkan farelerin neden olduğu zararlar fare ve fare ilaçlama hizmetini zorunlu kılar. Ev ve iş yerlerini istila eder, eşyaya zarar verir, kemirerek yiyeceklere zarar verir, tüketir, ambalajlarını bozarlar. Dışkıları, kılları ve taşıdıkları mikro organizmalarla yiyecekleri kirletirler. Fare Ve Kemirgen Mücadelesi yapılmayan işletmeler ile evlerde gıdaları ve gezdikleri çevreyi kirleterek bulaşıcı hastalıkların insana yayılmasına sebep olurlar.

Kuduz veba tifüs tifo para tifo daha pek çok enfeksiyon ve enfeksiyonlar yayarlar. Çiftlik hayatına ekonomik zarar verirler Süt ve yumurta üretiminde azalmaya, hayvanlarda yarattıkları stres ve rahatsızlıklar ile kilo kaybına neden olurlar. Ahşap metal yerler, boruları, elektrik kablolarını kemirirler ve yangınlara sebep olurlar. Isırıklara ve diğer yaralanmalara neden olurlar, korkutarak insanların sağlığını da bozarlar.

Kilitli Fare Yem İstasyon Sistemi

Günlük yaşantımızda Fare Ve Kemirgen Mücadelesi aslında çok sık karşılaşmadığımız için çoğu insana uzak gelse de bu tür şikayetlerle karşılaşanlar psikolojik ve maddi zararlar ile yüz yüze gelmekte maddi kayıplar yaşamaktadır. Fabrika, otel, hastane, plazalar, binalar, siteler, çarşılar, gıda imalatı, açık araziler gibi farenin kolay yerleşebileceği, çevresi ile teması çok olan ve hassas kurumlarda %100 uzun ve sürekli başarıyı getirecek bir sistemdir. Periyodik kontrollerle senelerce devam ettirilir.

Fare İstasyon Sisteminin Avantajları

Fare ve kemirgen ilaçlama hizmetlerinin uyguladığı istasyon kutuları ve kurulan sistem bozulmadan uzun yıllar çok düşük maliyetle %100 koruma sağlar. Yemlerin çevreye dağılma, dökülme ve bulaşmasını önler. Tasarruflu kullanıma imkan verir. İki ayrı kilit sistemi olduğundan çocuklar ve evcil hayvanlar için de emniyetlidir.

Fareler ve sıçanlar gizliliği, karanık ve emniyetli ortamı sevdiği için kurulan istasyonlar tam bir cazibe merkezi haline dönüşür Ayrıca içine giren farenin bıraktığı koku diğerlerini de hemen güvenli istasyona çeker. Çevrede çok cazip gıdalar bile olsa istasyon tercih sebebi olur. İç ve dış mekanlarda kilitli olduğu için güvenle kullanılır. Yere ve duvara sabitlenir. Biyolojik çevre ve canlılara zarar vermesi engellenir.

Fare İlaçlaması Sıvı İlaçlarla Yapılır Mı?

Fareler lağım kanalları ve endüstriyel alanlarda logarlar ile depolarda sıkça görülen buralarda pek çok ürüne zarar verip maddi kayıplar yaşanmasına neden olan zararlılar olup fare ve kemirgen ilaçlama bilinçli olarak profesyonel bir kapsamda yapılmalı farelerin yuvalandıkları alanlar ve geçiş noktalarına fare istasyonları yerleştirilerek çoğu işletmenin kabusu haline gelerek kablo, kumaş, borular, gıdalar ve çoğu ürünlere kemirip tüketerek zararlar veren bu tür zararlıların yok edilmesi oldukça önemlidir. Karaböcek İlaçlama hakkındaki yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.