Fare İlaçlama Nasıl Yapılır

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

İnsan sağlığının korunması ve maddi kayıpların önüne geçilmesi için Fare İlaçlama Nasıl Yapılır? iyi bilmek gerekir. İlaçlama bakımından böcek ilaçları ile oldukça farklı bir özelliği olan fare ilaçları genel olarak katı şekilde farelerin kemirme iç güdüsüne uyumlu olarak üretilmiştir. Fare ilaçlama nasıl yapılır? evde fare ilaçlama yaptırmak için hangi ilaçlama firmaları ile çalışılmalı insanların dikkat etmesi gereken konular olup profesyonel fare ilaçlama servisleri ile çalışılmalıdır.

Fare mücadelesi amatör olarak başarılı olmayacağı için mutlaka deneyimli fare ilaçlama firmaları ile çalışmak gerekir. Fareler kemirici hayvanlar olduğu için ev ve iş yerlerinde ciddi zararlara yol açarlar. Evde mutfak ve banyolarda plastik kısımları kemirip eşyalara zarar verir. Fabrika ve gıda depolarında ürünleri yemek için ambalajlarını tahrip ederek ürünlere zarar verirler.

Fare çeşitleri en fazla depolar, çatı arası, market, tahıl depoları gibi yerlerde insanların tükettiği ve kullandığı eşyaların zarar görmesine ve sağlıklarının bozulmasına sebep olurlar. Apartman ve bina içleri dahil olmak üzere evlerin içinde eşya içleri ve dolap aralarında saklanan fareler tenha alanlarda yaşar. İnsanların tükettikleri gıdalara ortak olarak hem kuru gıda ve paketlerini kemirip zarar verir hemde insan sağlığına ciddi tehdit oluştururlar.

Fareler zeminde, duvarlarda ve temellerde son derece küçük kovuklar açarak buralarda yuvalanıp üremeye başlarlar. Eve fare girmesi önlenmek zorunda olan bir durum olmasına karşın pek çok insan fareler ile mücadele konusunda ya bilinçsiz yada bu zararlı hayvanların en küçük açıklıklardan bile gireceğini tahmin edemezler. Evin içine fare türleri girdikten sonra, bu zararlılardan kurtulmak son derece sıkıntılı bir hale gelebilir.

Fare Mücadelesi Hakkında

Apartman ve sitelerin etrafında yeşil alanların bulunması, lağım kanallarına giden çukurlar ve pek çok diğer dış etkenler evlere fare girişinde sebeplerden biridir. Duvar arası, toprak zemin, binaların depo ve ardiyeleri gibi sakin bölgelerde yaşam süren fareler, gün ışığı altında yuvalarından pek fazla dışarı çıkmaz. Onların varlığı, sesleri kemirip tırmalamak şeklinde ortaya çıktığı için evde fare sorunu olduğu açıkça görülür.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır? ve imha yöntemlerini denemeden önce, ev sahipleri zararlının fareler olduğundan emin olmalıdır. Diğer benzer zararlılar da duvarların içinde, çatı arası ve eşyaların arkasında bulunabilir. Örneğin kertenkele, kuş, benzeri hayvanlarda hareket ve kanat çırpma sonucu ses çıkarırlar. Fareler ile mücadele farklı yöntemler kullanılarak yapılabilir. Fare pisliği ve kemirdikleri eşyaların kalıntıları farelerin izleri genellikle fare yaşayan evlerde görülür.

Fare yuvaları ve beslenme alışkanlıkları nedeniyle, fareler insan gıdası bulunan mutfak ve depolar, ahşap yüzeyler önemli oranda fare şikayetine maruz kalır. Duvarlarda yaşayan kemirgenler yiyecek aramak için ortaya çıkar. Fare ilaçlama yöntemleri genel olarak yemleme ve fare istasyonu ile yapılırken, fare tuzağı ve fare yapışkanı ile kısmi fare şikayetleri engellenebilir. Fareleri başarılı bir şekilde yaşam alanlarından arındırıp uzak tutmak için bilgi, eğitim ve uzmanlık gerekir.

Fare ilaçlama özel fare çekici fare yemleri kullanılarak farelerin yaşam bölgeleri ve geçiş hatlarına uygun miktar ve doğru aralıklar ile uygulanmalıdır. Fareler insan kokusuna aşırı duyarlı oldukları için en küçük bir insan teni kokusu algıladıkları zaman bırakılan tuzak, istasyon ve fare yemlerine yaklaşmazlar. Farelerden kurtulmak için bilinçli mücadele şart olup amatör fare mücadelesi ile bu zararlılar önlenemez.

Fare İlaçlama Yöntemleri

Fareler bulundukları ortama bıraktıkları salya ve dışkı ile hem kirlenmeye hemde insan sağlığına zarar vermeye sebep olur. Fare çeşitleri, çok aç kaldıkları zaman ince dokulu parmak, dudak, kulak gibi vücudun önemli yerlerini uyku esnasında ısırabilirler. Bu canlılar, taşıdıkları mikropları insanlara bulaştırıp birçok hastalığa neden olurlar. Farelerden bulaşan bazı hastalıklar; humma, kuduz, tifüs, verem, veba, hummadır.

Aynı zamanda taşıdıkları bakteriler nedeniyle bağırsak enfeksiyonu ve parazit hastalıklarına yol açarlar. Farelerden kurtulmak bilindik sıradan uygulamalar ile mümkün olmayacağı için profesyonel fare ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Farelerin öldürülmesi sanıldığı kadar bir işlem olmayacağı için bireysel olarak fareleri imha etmeye kalkışmak olası fare ısırılması ve fare saldırısına maruz kalınması ile sonuçlanabilir. Bu nedenle uzman fare ilaçlama servisleri ile çalışılmalıdır.

Fare ilaçlama nasıl yapılır? mutlaka fareler hakkında uzmanlaşmış yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır. Öncelikle farenin yuva yaptığı bölge tespit edilip fare ile mücadele için farenin türüne uygun fare ilaçları en hassas oranda ayarlanıp fare yuvası ve farelerin geçiş yollarına mekanın yapısına göre istasyon içinde yada farklı şekilde uygulanabilir. Uygulanacak fare ilaçları insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde eğitimli personeller tarafından özellikle ev ve iş yerlerinde gıdaların bulunmadığı bölgelere dikkatlice uygulanmalıdır.

İnsanların yaşam alanlarına yerleşen fareden kurtulmak hiç de kolay değildir. Farelerin vereceği zararlara engel olunması için fare ilaçlama bilinçli olarak yapılmalı ev ve iş yerlerinde fare sorunları önlenmelidir. Fare ilaçlama şirketleri, farenin bulunduğu alana uygun fare ve böcek ilaçlama yaparak fare sorununuzu daha fazla zarara yol açmadan kısa zaman içinde çözüme ulaştırır. Fare İlaçlama Nasıl Yapılır? farelerin yaşam ve üreme alanları gibi konularda bilgi sahibi olmanız faydalı olacaktır. Jel İlaçlama Nedir Nasıl Yapılır? bilgi için sayfamızı ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.