Fare İlacı

Kemirgen ve fareler ile mücadele sıvı böcek ilaçları ile yapılamaz. Fare İlacı haşere ilaçlarına oranla daha farklı içerikte ve katı özellikli özel fare zehirleridir. Fare ilaçlama şirketleri açık ve kapalı pek çok alanda fare ile mücadele kapsamında istasyon ve fare yemleri kullanarak fare ilaçlaması yapmaktadır. Farelerin zararlar hem evler, hemde iş yeri ve fabrikalar için hayli fazladır. Bireysel olarak fare ilaçları kullanılarak farelerin yok edilmesi pekte öyle kolay bir durum değildir.

Apartman, site, daire, villa, okul, fabrika, restoran, fırın, bahçe benzeri pek çok alanda fare şikayetlerine karşı fare istasyonu ve diğer fare ilaçları kullanılarak fare mücadelesi verilmektedir. Fareler lağım kanalları ve çöplük alanlarda çok fazla karşılaşılan kemirgenler olup, açık bölgelerden bina ve mekanlara girip çok geniş ölçekli maddi zararlar verir.

Fare ilaçlama doğru fare ilacı kullanılarak yapılmalıdır. Fare İlacı olarak kullanılan yemler arasında mum blok, klerat yem, zehirli buğday, fare pastası, oral yolla alınan fare zehirleri olup ayrıca fare yapışkanı tek bir farenin yakalanması için kullanılan uygulamalardır. Fareler yapı olarak çok dirençli olduğu için böcek ilaçları ile farelerden kurtulmak pekte mümkün olmaz. Fare İlacı ile böcek ilacı değişik özellikleri ile birbirinden ayrılır.

Astek fare ilaçlama şirketi, farelerin yok edilmesi için kaliteli fare ilaçları kullanarak evdeki ve iş yerlerindeki farelerin yok edilmesini sağlamaktadır. Günümüzde büyük yapılı lağım fareleri şehir şebekelerinden bina ve apartmanlara girerek insanlarda ciddi rahatsızlığa sebep olmaktadır. İri yapılı lağım faresi fabrika ve iş yerlerinde elektrik kablosu ve daha pek çok plastik malzemeyi kemirip zarar verir.

En Etkili Fare İlaçları

Piyasada satılan pek çok fare ilacı ve fare zehri mevcuttur. Ancak ucuz fare ilaçları basit içerikleri ile farelerin imhasını sağlayamadığı için bireysel fare ilaçlama gibi yanlış uygulamalar sadece maddi kayıplara yol açar. En etkili fare ilaçları arasında fare pastası ve mum fare bloğu sıkça kullanılan fare ilacı olarak öne çıkar. Farelerden kurtulmak için amatör yöntemler yerine deneyimli fare ilaçlama servisleri ile görüşüp fare ilaçlama desteği almak hem maddi olarak hemde farelerin kısa sürede önlenip ciddi zararlara yol açmasını engeller.

Fare ile mücadele böcek ilacı kullanılarak değil, özel fare ilaçları ve bu ilaçların uygulandığı fare istasyonları yardımı ile yapılır. Fareler oldukça zeki ve kokuya son derece duyarlı hayvanlar olduğu için fare mücadelesi kesinlikle bilinçli kişilerce yapılmalıdır. Zira çoğu kişi fare İlacı uygulayıp baş edemez.

Farelerin neden olduğu zararlar arasında elektronik eşyaların hassas kısımlarının kemirilmesi, fabrikalarda sık, sık alarm ötmesi, elektrik kablolarının kemirilmesi, trafo içine girip kısa devreye sebep olması, kumaş ve plastik ürünlerin kesilip parçalanması, mutfaklarda gıdaların tüketilmesi ve kirletilmesi, kısacası konutlarda ve endüstriyel tesislerde farelerin zararları bir hayli fazladır. Bu yazımızda fare ilacı ve fare ilaçlarının çeşitleri hakkında kısaca bilgi verdik.

Kaliteli fare ilaçları farelerin sindirim sistemini parçalayarak iç kanama geçirmesine sebep olur. Fare ilacını tüketen fare çeşitleri iç organlarındaki yanma hissi ile aşırı derecede susar ve etrafta su aramaya başlar. Bu ise farenin ortalıkta daha çok görülmesine yol açar. Ancak Fare İlacı işlevini görmüş ve fare adım, adım kaçınılmaz sona doğru yaklaşmıştır. Böcek ilaçlama ile fare ilaçlama arasında ciddi farklar olduğu iyi bilinmelidir. Çevre İlaçlama Hizmetleri yazımızı okumalısınız.

Fare İlacı
Tagged on:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir