Evde Pire Olduğu Nasıl Anlaşılır

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Evde Pire Olduğu Nasıl Anlaşılır? pire istilasının belirtileri nelerdir? yaz aylarının en popüler sorgulardır. Böcek ilaçlama talepleri arasında pireler ile mücadele en fazla ihtiyaç duyulandır. Yaz aylarında sıkça yaşanan ve gece yatarken siz uykuda iken bir şeyler tarafından ısırılmak son derece rahatsız edici bir durumdur. Gece ısıran böcekler içinde sivrisinek, tahta kurusu, toz akarı, pire gibi haşereler insanı ısırıp cildinde alerjik reaksiyonlara ve kabarmalara yol açar. Peki ısıran böceğin pire olup olmadığı nasıl anlaşılır? dilerseniz buna değinelim.

Pireler çok ufak olmaları nedeni ile fark edilmesi oldukça güç olan haşerelerdir. İnsan piresi, kedi piresi, köpek piresi, pamuk piresi, toprak piresi, fare piresi, toz piresi benzeri değişik türü bulunan pireler isimlerinden de anlaşılacağı üzere hayvan ve insan gibi canlılara musallat olarak kanlarını emerek beslenirler. Direk temas yoluyla sağlık sorunu oluşturmasalar bile ısırıp kan emerek bulundurdukları virüsleri kolayca konakçısına bulaştırabilir, böylece sağlık sorunların sebep olurlar. Pireden kurtulmak bu yüzden sağlık içinde çok önemlidir.

Pireler kendi boylarından yaklaşık olarak yüz katı fazla yükseğe zıplayabilen haşerelerdir. Bu özellikleriyle istedikleri bölgeye bulaşmaları çok daha kolaydır. Yumurtalarını bırakmak için canlı üzerinden zıplayıp herhangi bir yerde uygun bölgelere bu yumurtaları bırakarak yaşamlarına devam edebilirler. Pirelerden kurtulmak sadece birkaç tanesini yok etmekle mümkün değildir. Sayıları çok fazla olduğu için hepsiyle başa çıkmak imkansızdır. Pire zararlısı ile kapsamlı bir mücadele şarttır. Bizi arayan insanlar evde ısıran bir şeyler var ama ne olduğunu bilmiyorum.

Evde Pire Olduğu Nasıl Anlaşılır? tarzı sorular soran pek çok müşteri pirelerden ciddi anlamda muzdariptir. Evde pire olduğunu anlamak pire hakkında bilgi sahibi olmayan insanlar bakımından oldukça zordur. Bazı belirtilerle daha kolay anlaşılabilecek olan pire siyah ve kahverengimsi tonda, sert kabuklu, zıplayarak hareket eden bir böcektir. Pire kan emerek beslendiği için en önemli belirtisi hiç şüphesiz pire ısırığı olarak ortaya çıkar. Pire ısırığı canlıda acı ve şiddetli kaşınma hissi verir.

Pirelenme Belirtileri Nelerdir?

Pirelenme belirtileri genelde insanların sürekli istem dışı kaşınmasına neden olur. Ayrıca sabah kalktığınızda ciltte toplu iğne başı kadar kızarık ve kabarmalara rastlanır. Isırılan yer kabarır, kızarır, kaşınır. Cildin hassaslığına göre kaşınan yerde kalıcı yaralar ya da alerjik hastalıklar da görülebilir. Bu tür belirtiler görüldüğü anda muhakkak doktor kontrolünde tedavilere başlanmalı pireden mikrop bulaşma riski göz ardı edilmemelidir. Yaz aylarında pire belirtileri konutların etrafı ve zemin katlarında özellikle sokak hayvanlarının dolaştığı bölgelerde görülmeye başlar.

Evcil hayvanlardan pire bulaşması sokak hayvanlarına oranla daha düşüktür. Pirelerin varlığının anlaşılabilmesi için öncelikle ortamda siyah zıplayan küçük böcekler olup olmadığı dikkatlice araştırılmalıdır. İnsan vücudunda şiddetli kaşınma hissi ile vücutta çıkan kızarıklık yada küçük şişlikler pirelerin mekandaki varlığına işaret eder. Ancak tahta kurusu ve toz akarı ısırığı olma ihtimalini de gözden kaçırmamak ısıran haşerenin türevini belirlemek gerekir.

Evde pirelenme belirtisinin işaretleri yatakta, halı koltuk gibi eşyaların üzerinde siyah renkli sıçrayan mink böceklerin görülmesi olarak özetlenebilir. Kedi piresi ile toz piresi arasında boyut olarak oldukça belirgin fark vardır. Pirelerin neden olduğu rahatsızlık insanlarda ciddi rahatsızlıklara sebep olur. Pire ısırığı ile tahta kurusu ısırığı arasında hem şekil hemde acı hissi açısından büyük fark vardır. Evdeki pireyi görmek uzun süreç alabildiği için toz piresi yada hayvan piresi ilk bakışta anlaşılabilecek bir durum değildir. Pire dışkısı siyah karabiber benzeri görünüme sahiptir.

Geceleri vücutta sürekli ısırılma ve kaşınma görülmesi gündüzleri otururken yada normal günlük yaşam sırasında vücutta kaşıntı hissedilmesi sürekli olarak kaşınma hissi duyulması pirelerin insan üzerindeki en önemli olumsuz belirtisidir. Evde Pire Olduğu Nasıl Anlaşılır? merak edenlerin bu gibi belirtileri dikkatle incelemesi pirelerin mekanı istila etmeye başladığını anlaması açısından oldukça önemlidir. Pireler zararlı haşereler olup evde pire ilaçlama hizmeti almak pirelerin zararlarından korunmak açısından oldukça mühimdir. İstanbul Böcek ilaçlama Şirketleri hakkında neler biliyorsunuz?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.