Evde Kertenkele Nasıl Ürer

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Evde Kertenkele Nasıl Ürer? dışarıdan eve giren kertenkele nasıl çoğalır? pek çok insan kertenkele hakkında bilgi sahibi değildir. İlaçlama hizmeti evde kertenkele görülmesinden sonra daha fazla önem taşır. Kertenkele nasıl çoğalır? Kertenkele yumurtlama yöntemi ile çoğalan sert derili oldukça hızlı hareket eden canlılardır. Kertenkele türleri her yumurtlama döneminde 6 ile 7 adet kertenkele yumurtası bırakırlar. Dişi kertenkeleler yumurtalarını toprağın içine açtıkları çukurlarda dış etkilerin zararlarından korumak için saklarlar.

Haşere türleri içerisinde renk değiştirme özelliğine sahip olan kertenkeleler bulunur ve kertenkele çeşitleri içinde 10 santimetreden 160 santimetreye kadar değişen boyları ile çok farklı türler olduğu bilinmektedir. Ejder olarak bilinen iri türler vücut özellikleri ile timsaha benzetilirler. Evde ortaya çıkan kertenkelenin önlenmesi için kertenkele ile bireysel mücadele yapışkan yada ilaç kullanılarak tam olarak mümkün olamaz.

Hızlı hareket ettikleri için çoğu zaman kolaylıkla gözden kaybolur ve evin en dip noktalarına kolayca saklanırlar. Yakalanması oldukça güç olan bu türü geleneksel yöntemler ile yok etmek kısmen mümkün olsa da tam olarak kertenkele evden sökülüp atılamaz. Bu nedenle kertenkele ilaçlama hizmeti veren böcek ilaçlama firmaları ile görüşülmeli, uzman kertenkele mücadelesi veren bilinçli ekiplerden en etkili kertenkele ilaçlama yöntemini almak gerekir.

Kertenkele yumurtası beyaz ve benekli olup kertenkelenin üremesinde önemli rol oynar. Kertenkele nasıl çoğalır? değişik renkleri ve türleri bulunan kertenkele zararlısı insanların bulunduğu bölgelerde çok fazla bulunmamasına karşın evlere avlanmak için girdikleri için burada üremeye başlar. Açık buldukları yerlerden avının peşinden giderken yada çeşitli nedenlerden dolayı evlere girip çıkma imkanı bulamaz ve evdeki böcekleri yiyerek beslenir. Evde Kertenkele Nasıl Ürer? diyorsanız evde yumurtlayarak her sene sayılarını artırırlar.

Kertenkelenin Zararları Nelerdir?

Eve giren kertenkele nasıl çoğalır? kertenkelenin zararları nelerdir? diye araştırma yapan insanlar büyük olasılıkla ev yada apartmanda kertenkele şikayeti yaşayan kişilerdir. Kertenkeleler, diğer sürüngenler gibi soğukkanlı itici görünüme sahip hayvanlardandır. Yazın havanın ısısı ile kanları ısınınca hareket eder, kışları uykuda kış uykusuna yatarak geçirirler. Dişi kertenkele yaz başında 6 ile 10 arasında yumurta yumurtlarlar. Kuş yumurtalarına benzeyen bu yumurtalar kireçli değildir ve yumuşak bir özelliğe sahiptir.

Dişi kertenkelenin sıcak ve nemli yerlere bıraktığı yumurtalar, sıcağın ve nemin etkisi ile gelişerek açılır ve bunların içinden minik yavru kertenkeleler çıkar. Yavru kertenkeleler, yumurtadan çıkar çıkmaz hareket etmeye ve hayatlarını devam ettirmek için besin aramaya başlar. Kertenkele ısırır mı? diye korkuya kapılan insanlar evde kertenkele görülmesi durumunda ciddi panik yaşamaktadır. Çoğu kadın o gece evde durmamakta ve İlaçlama servisi alınmadan eve girmemektedir.

Kertenkele nasıl beslenir? Kertenkele Nasıl Ürer diyenlerin böcek, solucan yiyerek beslenmesini kolayca sağladıklarını bilmeleri gerekir. Pek çok kertenkele çeşidi zehirli olmadıkları için insanlara her hangi bir zararları yoktur. Kertenkelenin bir de çok sıcak iklimli kurak bölgelerde ve bu bölgelerdeki yüksek dağlarda yaşayan “lezar” adlı bir cinsi daha vardır. Bunların son derece kuvvetli olan derilerinden çanta, ayakkabı ve eldiven yapılır. Bu nedenle oldukça değerli bir özelliği vardır.

Apartman ve evlerde görülen kertenkele insanlar için zararlı olmasa da özellikle çocuklar ve bayanlar üzerinde büyük panik ve endişeye neden olurlar. Evde Kertenkele Nasıl Ürer? kertenkele nasıl çoğalır? üreme zamanları evlerde yumurtlayan kertenkele kısa zaman içinde evler ve binalarda sayılarını artırıp insanlar için korku yaşanmasına yol açarlar. Evlerde görülen kertenkele türleri için kokulu ilaçlar kullanılarak ulv kertenkele ilaçlama servisi alınması şarttır. Kalorifer böceği jeli yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.