Evde Akrep İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Evde Akrep İlaçlama evlerde ve konutlarda yapılan oldukça önemli bir Böcek ilaçlama servisidir. Akrepler ile mücadele etmek için bireysel davranışlar son derece risklidir. Profesyonel bir anlayışla yapılması gereken bir böcek ilaçlama hizmeti olup kesin sonuç almak için uygulama şarttır. Gerek yetişkin akrepler ve gerek yavru akreplerin neden olabileceği olası riskler göz önüne alındığında bir hayli dikkat edilmesi gerekir. Son derece bilinçli olunması gereken bir uygulama türü olarak evde akrep ilaçlaması yaptırmak çok önemlidir.

Varlığı ve zehirli oldukları çok eski çağlardan beri bilinen akrepler hastalık etkenlerini taşımazlar. Ancak çoğu zaman kendilerini korumak amacıyla, insan ve hayvanları sokarak zehirlenme ve ölümlere neden olabilirler. Evde akrep görülmesi en fazla bebek ve çocuklar için risk teşkil eder. Ayrıca akrepler tek yaşamadıkları için birden fazla akrep olabilir. Özellikle yavru akrebin varlığı diğerlerine de işaret eder. Bu nedenle deneyimli akrep ilaçlama firmaları ile irtibata geçilerek bir an önce ilaçlama servisi alınmalıdır.

Akrep Zehrinin Tesiri Nasıl Yansır?

Akrep çeşitleri değişik görünümlü olmasına karşın benzer özellikler sergiler. Tüm akrepler de zehir olmasına karşın zehir oranlı değişkendir. Bazı zehirli akrepler çok ölümcül zehir taşırken pek çok akrep tehlikeli olmayan oranda zehirlidir. Ancak hangi akrep ölümcül, hangisi zararsız anlamak sanıldığı gibi kolay değildir. Yaşam alanlarınızda görülen akreplerin ortadan kaldırılması için akrep ilaçlaması yaptırmanız hayati öneme sahiptir.

Akrep zehri, akreplerin telsonlarında bulunan, birçok protein, peptid ve biyolojik yönden etkin bileşiklerden oluşan nörotoksik etkili bir salgı olup, genellikle avını yakalamada ve sindirimde kullanırlar. Yanıcı ağrı, deride kızarıklık, şişlik ve bilinç kaybına neden olan akrep sokması çok tehlikeli olup akrep ilaçlama uygulaması yaptırmak olası tehlikelerden uzak kalmak adına şarttır. Akrepler şakaya gelmez. Evde uykuda iken son derece tehlikeli olabilirler.

Akrep İlaçlamanın Önemi Hakkında

Akrep ilaçlama yaptırılmayan konutlarda olası akrep sokma hadiseleri sonucunda kan basıncı yükselebilir veya düşer. Çift görme, bilinç kaybı, ağızdan köpük gelmesi gibi nörolojik belirtiler yaşanabilir. Karın ağrısı, bulantı, kusma olabilir. Kasılma, yerinde duramama, aşırı terleme gelişebilir. Kişi komaya da girebilir. Akrep sokmalarında akrep zehrinin cinsine göre, vücutta aşırı bir adrenalin salınımı olur ve bu kan damarlarında ani spazma ve pıhtı oluşumuna yol açar.

Bu ani değişiklikler de etkiledikleri damara göre kalp krizi, inme gibi acil durumlara neden olabilir. Görüldüğü gibi akrep ilaçlama yaptırmak tüm bu sorunlara neden olan akreplerin imha edilesi için Akrep ilaçlama servisi almanın ciddiyetini ortaya koymaktadır. Akrebin cinsi ve zehriyle bağlantılı olarak kalpte ciddi ritim bozuklukları oluşabilir. Özellikle, bağışıklık sistemi yeterince gelişmemiş olan yeni doğanlar ile küçük çocuklarda ve alerjik bünyeli kişilerde, akrep sokması felakete yol açabilir.

Akrep İlaçlama Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Dünyadaki 1750 akrep türü bulunmakta olup bunların pek çoğu zehirli değildir. Ancak içlerinde bazı akrep çeşitleri zehirli olup soktukları zaman insan ve hayvanlar için ölümcül sonuçların ortaya çıkmasına neden olurlar. Akrep İlaçlama gerek yaz aylarında ve gerek kış dönemlerinde yapılan yaygın bir ilaçlama şeklidir. Yağışlı aylarda akrep ilaçlama yaptırmak görülen en fazla akrep mücadele zamanlarıdır. Lağımlarda taşkınlar sonucu bina ve dairelere giren akrepler olası riskleri tetikler.

Profesyonel akrep ilaçlama şirketleri ile irtibata geçilerek bir an önce imha etmek sağlığınız için yapılabilecek en doğru hareket şekli olacaktır. Akrep ilaçlama dönemleri belirli bir ay ile sabit olmayıp akrep görülünce akrep ilaçlama hizmeti almak şarttır. Akrep görülen mekanlarda ve dış alanlarda her 6 ayda bir önlem amaçlı akrep ilaçlama tedbiri almak yaptırılacak ilaçlama sayesinde olabilecek çeşitli risklerin yaşanmaması açısından önemlidir. Geç kalınması halinde evde sayıları giderek artar.

Akrepler Ve Akrep İlaçlaması Hakkında

Akrep İlaçlama yapılırken öncelikli olarak bakılması gereken yerler akreplerin dışarıdan girmesine en uygun ortamlardır. Risk olarak görülen boşluklar, kapı altları yada havalandırma ve giderler gibi bölgeler akrep girişine müsaittir Bu alanların ilaçlama ekibi tarafından ev sahibine gösterilip gerekli tedbirleri almaları için ikaz edilmeleri gereklidir. Evler, binaların bodrum ve çatı katları ile yeşil alanlar ve odunluk gibi yerlerin akreplere kolay bir barınak olduğu bilinmelidir.

Buralardan sürekli akrep girişi yaşanmasından dolayı buralardan gelecek akrep şikayetlerine açık olan yerleşim alanlarıdır. Akrepler buralardan evlerin iç kısımlarına doğru girmektedirler. Akreplerin evlere girişini önlemek için gerekli tedbirleri almak yapılan akrep ilaçlaması açısından çok yararlı olup evdeki akreplerin ilaçlama sonrası yok edilmesi yanında dışarıdan akrep girişinin önlenmesi ile daha sonraki dönemlerde akrep girişlerini ortadan kaldırmada önemli rol oynar.

Akrep Sokmasının Tehlikesi

Akrep sokmasından sonra görülen iğnelenme, ısırılan yerde karıncalanma, aşırı duyarlılık ve üşüme hissi yaşanır. Titreme ve halsizlik, nabız yükselmesi yeme ve içmede yutkunma sorunu, konuşma zorluğu ve idrar güçlüğü gibi belirtileri görülür. Akrep sokmasının doğal bir sebebi olup akrep görülen alanlarda akreplere karşı ilaçlama yaptırmak gerekir. Yaşanabilecek akrep sokmalarını önlemede ve olası akrep zehirlenmesi gibi durumların önüne geçilmesinde ilaçlama büyük önem taşır.

Zehirli akrepler ülkemizin belli bölgelerinde görülse bile alerjik bir yapısı olan insanlarda olası akrep sokması ölümcül sonuçlara yol açabilir. Evde yada iş yerinde görülen bir tek akrebin bile başka akreplerin habercisi olma ihtimali vardır. Akrep mücadele hizmeti bu bakımdan büyük önem taşır. (Skorpionizm) ihmal edilmemesi gereken tıbbi vakadır. Akrep zehri, içeriğindeki etkin maddelerin çeşitliliği sebebiyle fizyolojik ve farmakolojik çalışmalarda, araştırma materyali olarak sıkça kullanılmaktadır.

Akrep Çeşitlerinin Barındığı Bölgeler

Birçok akrep çeşidi mevcuttur. Bu akrep türleri arasında bazıları zehirsiz fakat tehlike arz eden türlerdir. Akrep sokmalarına ve yaralanmalarına dikkat edilmelidir. Evlerde karşımıza çıkan akrepler içinde siyah akrep ve kahverengi renkli akrepler en fazla görülen akrepler olup genelde ölümcül zehir barındırmaz. Ancak bilinmesi gereken en zehirsiz akrebin bile çok ciddi acıya sebep olacağı gerçeğidir. Alerjik bünyeli kişilerde çok ağır sonuçlara neden olacağı bilinmelidir.

Birçok akrep çeşidi olup soğuk bölgeler hariç hemen hemen her yerde, ormanlık bölgelerde, çöllerde, taşlık ve kayalık yerlerde yaşarlar. Genellikle tropikal ve tropik altı iklim kuşaklarında yaygındırlar. Akrepler fazla sıcaklığa duyarlı ve neme bağımlı olduklarından her zaman ılık ve ıslak bölgeleri tercih ederler. Gündüz, taşların altında, duvar yarıklarında, kurumuş ağaç kabukları altında ya da yer altında kazdıkları dehlizlerde rastlamak mümkündür. Geceleri aktiftirler ve kaygan yüzeylere tırmanamazlar.

Akreplerin Genel Özelliği

Akrep çeşitlerinin genel yapıları ile çok kolay tanınan ve uzunlukları 13–22 mm arasında değişen eklem bacaklılardır. Yaşadıkları ortama göre saman renginden sarıya, açık kahverenginden siyaha kadar değişen tonlarda renklere sahiptir. Sırttan ve karından basık olup vücutları, başlı göğüs ve karın olmak üzere iki bölümden oluşur. Bazı akrepler 8 yıla kadar yaşasa da doğada akreplerin ömrü azdır.

Çok sıcak ve çok soğuk olan bölgelerde pek barınmayan akrepler sıcak iklimlerde genelde serin alanlarda gizlenirler. Akrepler çeşitli böcekler ile beslenen ve geceleri avlanan hayvanlardır. Vücut yapıları adeta bir tür zırhla kaplı gibi sağlam yapılıdır. Dirençli haşereler olup hem tehlikeli hem de insanlar için ciddi endişe kaynağı olan soğuk görünüşlü zararlı canlılardır. Akreplerin yok edilmesi için etkili ilaçlar ve profesyonel yöntemler gerekir.

Akreplerin Barınma Ve Beslenmesi

Akrep türleri doğası gereği beslenme amacı ile yiyecek bulabileceği alanlara yuvalarını taşırlar. Gündüzleri serin yerlerde bulunan akrepler geceleri evlerinizin içlerine girerek yatak, yorgan, ayakkabı gibi yerlerde saklanabilirler. Akrep; kendinin tehlike altında olduğu durumlarda saldırmaktadır. Aksi halde saldırgan değildir. Akrepler zehirli olup bazı türleri son derece ölümcül bazı çeşitleri ölümcül olmayan ancak son derece tehlikeli haşerelerdir.

Bu zehir seviyeleri çeşitlerine göre değişiklik göstermektedirler. Türkiye” de görülen akrepler arasında öldürücü etkiyi gösteren akreplerin geneli Güneydoğu Anadolu Bölgemizde görülmektedir. Şanlı Urfa bölgesi ülkemizdeki en zehirli akreplerin yaşadığı bölge olarak dikkat çekmektedir. İstanbul gibi büyük kentlerde ölümcül zehir taşıyan akrepler görülmez. Akreplerden korunmanın en kesin ve en kolay yolu akrep ilaçlaması yaptırıp yetkili bir akrep ilaçlama firmasının tavsiyelerine uymaktır.

Akrep İlaçlaması Nasıl Yapılır?

AtlasTürk akrep ilaçlama firması olarak evde akrep ilaçlama başta olmak üzere pek çok mekanda ilaçlama yapmaktayız. Ayrıca bahçede akrep ilaçlama şeklinde ve apartmanda akrep ilaçlama uygulamalarımız sık olarak yaptığımız bir uygulamadır. Açık ve kapalı alanlarda ani akrep öldürücü çok etkili akrep ilaçları kullanmak gerekir. Akrepleri saklandıkları yerlerden çıkarıp öldürme özelliğine sahip profesyonel akrep ilaçlama ilaçları ile yapılmalıdır.

Ailenizin ve sizlerin hayatınızı riske sokan akreplerin en kısa sürede yok edilmesi için garantili akrep ilaçlama faaliyetlerimiz sürekli yaz kış sürmektedir. Akrep ilaçlama tek sefer yerine iki hafta sonra tekrar bir ilaçlama yaptırarak çok daha kalıcı olur. Ancak sadece bir akrep var deniyorsa sisleme yöntemle ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Akrepler tehlikelidir ve asla hafife alınamaz. Akreplerin yok edilmesi için en iyi akrep ilaçları ve ilaçlama yöntemleri kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.