Ev İlaçlama Servisi

Ev İlaçlama Servisi günümüzde en fazla talep gören ilaçlama hizmeti olarak ciddi önem kazanmıştır. İnsan sağlığını tehdit eden böcek ve haşere çeşitleri evlere girerek mekanı hem kirletir hemde gıdalar üzerinde bakterilerin üremesine yol açarlar. Ev ilaçlama firmaları böcek türüne göre değişik böcek ilaçları kullanarak evde üreyen haşereleri önlemek için uygulama yaparlar. Böcek ilaçlama konusunda yeterli deneyim ve donanıma sahip ekipler evdeki böceklerin yok edilmesi açısından en güvenilir ilaçlama servisleri olarak dikkat çeker.

İlaçlama firmaları öncelikle ev ilaçlama nasıl yapılır? ev ilaçlama ilaçları nelerdir? çok iyi bilmek zorunda olup, sadece bir böcek türü için değil tüm haşereler üzerinde etkili olan ilaçlama türü konusunda uzman personel ile hizmet vermelidir. Ev ilaçlama Servisi ciddi bir iştir ve ihmali asla kaldırmaz. En Etkili Hamam Böceği İlaçlama yöntemleri kullanılarak hamam böceği türlerine karşıda ilaçlama servisi verilmelidir.

Evde Böcekleri Tetikleyen Özellikler

Haşere ve kemirgenler; yaz mevsiminde olduğu gibi, kış döneminde de sık olarak evlerde karşınıza çıkmaktadır. En fazla böcek görülen alanların evler olması böceklerin nemli ve sıcak ortamlarda çok daha hızlı çoğalma imkanı bulması ve yiyecek ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılaması evde böcek istilası yaşanmasında önemli rol oynar. Ancak gerekli önlemler alınarak böceklerin evlerde çoğalması ve eve girişlerinin kesilmesi mümkündür.

Bunun için ev ilaçlama servisi almak kadar böceklerin evlere giriş yollarında önleyici tedbirlerin alınması ve bina ortak kullanım alanları ile, bina etrafında ilaçlama yaptırılması ciddi öneme sahiptir. Pek çok böcek türünün evlerde insanlara doğrudan verdikleri zararların yanı sıra, sebep oldukları bakterilerin hastalık sebebi olması ve bazı haşerelerin ciddi tehlike oluşturması böcekleri yok etmek için Ev İlaçlama Servisi almayı zorunlu kılmaktadır.

Ev İlaçlama Ne Zaman Yaptırılmalı?

Sıcak yaz dönemleri ile tüm böcek çeşitleri etrafa dağılarak yiyecek ve üreme ihtiyaçlarını karşılamak durumundadır. Doğal olarak yeşil alanlarda ve binaların zemin katlarında üremeye başlayan haşereler zaman içinde evlere açık buldukları alanlardan girerek yumurta bırakır ve hızla çoğalırlar. Haşerelerin ortamdaki yoğunluğunun sona erdirilmesi için etkili ilaçlama teknikleri ve kaliteli haşere ilaçları kullanılması gerekir. Pek çok insan yaşadıkları böcek sorunları sonrası evde ilaçlama yaptırma yoluna gider.

Ancak bu geç kalınmış bir durum olup böceklerin mekanda yuvalanması ve ciddi üreme aşamasına gelmesinde yapılan yanlış bir tutumdur. Ev ilaçlama ne zaman yaptırılmalı? en doğru böcek ilaçlama zamanı ne zaman? diye merak edenlerin bilmesi gereken her yıl düzenli olarak ev ve apartmanlarda önleyici haşere ilaçlama yaptırmalarının gerektiğidir.

Hastalık Vektörlerini Arındırma

Zaralı her türlü böcek ve haşere ile mücadele için uzmanlaşmış Ev ilaçlama firmaları yaşam alanlarına musallat olan her çeşit yürüyen ve uçan haşerenin önlenmesinde ilk sırada gelir. Haşerelerin büyük çoğunluğu otopark, apartman, sığınak, depo, ev gibi kapalı alanlarda yaşamaya elverişli yapıları ile insanlar için hastalık nedeni olurlar. Akrep, kertenkele, çiyan, kırkayak, yılan gibi zararlı canlılar yeşil ve serin ortamında bulunması gereken canlılar iken, açık buldukları yerlerden yaşam alanlarına girerler.

Bu nedenle yılda hiç olmazsa bir defa bahar aylarında önleyici Ev İlaçlama Servisi almak olası zararlı tehditlerinin bertaraf edilmesinde büyük önem taşır. Ev ilaçlama hizmetleri sadece haşere ve böcek görülünce yapılan bir işlem olmayıp asıl hedef önleyici ve düzenli aralıklar halinde ev ilaçlama yaptırılarak haşeresiz bir yaşam sürmenizi sağlamak olmalıdır.

Ev İlaçlaması Hangi Böcekler İçin Yapılır?

Evlerde görülen haşerelerin, insan hayatı üzerinde ciddi olumsuzluklar oluşturduğu bilinen bir durumdur. Bireysel önlemler, temizlik ve hijyen gibi bazı tedbirler böceklerin üremesini yavaşlatır ancak tam olarak önleyemez. Amatör çaba ve ilaçlama ile evdeki böcekler yok edilemez. Bazı haşereler pis, karanlık ve nemli alanda görüldüğü gibi temiz alanlarda da ortaya çıkar.

Gümüş böceği, hamam böceği, kalorifer böceği, mayt, mite, toz böceği, tahta kurusu, sinek, pire, uyuz böceği, fare, kırkayak, kulağa kaçan, güve gibi zararlı böcekler en fazla ev ilaçlama hizmeti alınmasına yol açan böcekler arasında yer alır. Ev ilaçlaması yapılan böcekler için farklı ilaçlama yöntemleri ve değişik içerikte böcek ilaçları kullanılarak uygulama yapılmaktadır. Zor ölen bazı böcekler için sisleme yöntem, hamam böceği gümüş böceği ve karıncalar için jel böcek ilacı, ve diğer haşereler için kokusuz ilaçlama yapılabilir.

Kemirgen Ve Haşereleri Uzak Tutmak

Evlerde en fazla böcek ve haşere şikayeti yaz aylarında yaşanır. Havaların ısınması ile birlikte sıkça görülen haşereler, pire, hamam böceği türleri, karınca, sinek, arı, ve kertenkeledir. Nemli alanlar ve gıda atıkları böcekleri tetikleyen öneme sahiptir. İstilacı haşere türleri, yaz mevsimlerinde her tarafa kolaylıkla yayılarak insan sağlığına ciddi tehdit oluştururlar. Bu nedenle Ev İlaçlama Servisi yaz aylarında giderek artar ve her alanda böcek ilaçlama talebi oluşur.

Kış ile birlikte, tarla faresi, ev faresi, lağım faresi gibi kemirgenler evlerde huzursuzluk nedeni olur. Kemirgen ve farelerin yanı sıra; tahta kurusu, toz akarı, beyaz nem böceği gibi parazitler de hem sıcak hem de soğuk havalarda evleri istila ederek sorun olurlar. Böceklerin yaşam alanlarından sökülüp atılmasında ev ilaçlama bilinçli yöntem ve teknikler kullanılarak yapılmalıdır. Bireysel yollar ile böceklerden kurtulmak mümkün değildir.

Ev İlaçlama Nasıl Yapılır?

Ev içinde görülen haşereleri ortadan kaldırıp sağlıklı ortam sağlanması için kokulu, kokusuz, ve jel ilaçlama seçenekleri kullanılarak ruhsatlı haşere ilaçları tercih edilmelidir. Evdeki haşere türünün tespiti ile en uygun yöntem ve haşere ilacı kullanılmalıdır. İlaçlama tekniği profesyonel ev ilaçlama şirketleri tarafından bilinçli olarak yapılmalıdır. Bilinçli ve uzman ekipler tarafından yapılan uygulamalar, başarılı sonuçlar verecek ve haşerelerin tamamen mekandan arındırılmasında etkili olur.

Haşerelere ve kemirgenlere karşı istasyon, fare zehri, sıvı, jel ya da diğer formlardaki özel ilaçlar kullanılarak ev ilaçlama yapılmalı her haşere gurubuna özel sıvı ve jel ilaçlar kullanılmalıdır. Dilerseniz ev ilaçlama nasıl yapılır kısaca değinelim. Ev ilaçlama ve bahçe ilaçlama gibi ortamların böceklerden arındırılmasında en sık tercih edilen yöntemlerin başında sıvı ilaç ve ilaçlama şeklinin kullanımı gelir.

  • Sıvı içerikli böcek ilaçları püskürtme ya da buharlama teknikleri ile uygulanan ilaçlar olup kapalı mekanlar ile açık mekanlar için doğru uygulama yapılması başarılı bir haşere mücadelesinin temel kuralıdır. Kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama apartman ilaçlama, otel ilaçlama, bahçe ilaçlama, ev ilaçlama gibi alanlarda mekanın durumu ve özellikleri iyi bilinerek yapılması gereken bir uygulamadır. Açık alanlar için kokulu böcek ilaçları daha yararlı iken sürekli açık alanlar ve insan yoğunluğu olan mekanlarda kokusuz ilaçlama yapılması zorunludur.
  • Sisleme ilaçlama tekniği ile yapılan uygulamalarda, evin en az iki saat kapalı tutulması ve yeterli oranda havalandırılması şarttır. İlaçlama öncesi ve ilaçlama sonrasında neler yapılacağı tam olarak bilinmeden dumanlı böcek ilaçlama yaptırmak olası sorunlara neden olabilir. Bu nedenle sisleme ev ilaçlama ancak profesyonel ilaçlama şirketlerine yaptırılmalıdır.
  • Püskürtme tekniği ile yapılan sıvı ilaçlama evin kenar ve köşelerine yapılır. Kokusuz ilaç ile yapılan uygulama sonrası ortamın uzun süre kapatılmasına gerek olmayıp, uygulama yapıldıktan 20 dakika kadar sonra eve girilmesinde sakınca yoktur. Ev ilaçlama; sıvı uygulamalarda kokulu ya da kokusuz olarak da yapılabilir. Önemli olan haşere çeşidinin belirlenip uygun yöntem seçilmesidir.
  • Haşere mücadelesi böcek ilaçlama firmalarınca kapalı mekanlarda kullanılan ilaçların; bebeklere ve evcil hayvanlara zarar vermemesi için, yapılması gerekenler müşteriye iletilir. Gerekli önlemler alınarak mekanda Ev İlaçlama Servisi verilir. Ev ilaçlama için kullanılan ilaçların; evdeki eşyalara zarar vermeyecek niteliğe sahip olması şarttır. Ayrıca gıda maddelerinin uygulama öncesinde hava almayacak biçimde kapatılması ilacın ciltte tahriş yapmasını önleyecek gerekli tedbirlerin alınması müşteriye tam olarak anlatılmalıdır.
                        Evde Fare İlaçlama
  • Evde fare şikayetleri özellikle kış aylarında daha fazla görülme özelliğine sahiptir. Fare ilaçları, fare girişine karşı önlem alabilmek için istasyon yöntemi kullanılarak yapıldığı gibi, evdeki farelerin imhası içinde doğru bölgelere fare ilacı bırakılarak yapılmaktadır. Fare mücadelesinde farelerin giriş alanlarının kapatılması en önemli sonuç odaklı çalışma olarak iyi anlaşılmalıdır.
  • İnsan yaşam kalitesini olumsuz etkileyen fare şikayetleri korku ve endişeye sebep olur. Ayrıca maddi olarak da ciddi kayıplara yol açan fareleri yok etmek için uzman fare ilaçlama servisleri ile çalışmak farelerden kurtulmada önemlidir. Fareler zeki ve çevik hayvanlar olduğu için bireysel mücadele fayda etmez. Farelerin yapısı ve koku duyuları çok değişik olduğu için küçük bölgelerden kolayca girip insanları huzursuz ederler.
  • Ev ilaçlama fiyatları ucuz olarak yapılması sakıncalı olup kaliteli ilaçlar ve deneyimli ekiplerce böcek ve farelere karşı profesyonel yöntemler ile mücadele edilmelidir.
  • Fare istasyonu ev ilaçlama uygulamalarında sık kullanıldığı gibi, istasyon kullanılmaksızın kemirgenlerin görülebileceği alanlara direkt olarak fare ilaçları da uygulanabilmektedir.
  • İstanbul ev ilaçlama hizmetleri çok fazla yapılan bir ilaçlama hizmeti olduğu için doğru ilaçlama şekilleri hem böceklerin yok edilmesini sağlar hemde insanlara sorun yaşatmaz. Ev ilaçlama firmaları kokulu ve kokusuz böcek ilaçları kullanarak ilaçlama yapmaktadır. özellikle eski binalarda bulunan böcek türleri daha fazla olup, kırık ve çatlaklar, çürümüş ahşaplar ve atık boruları etrafında daha yoğun yuvalanır. Ev ilaçlama fiyatları her firmanın farklı uyguladığı bir gösterge olup kullanılan ilaçların içeriği ve böceklerin türüne göre değişkenlik gösterir.

Bu nedenle piyasada ucuz ev ilaçlama yapanlar olduğu kadar çok yüksek fiyata Ev İlaçlama Servisi verenlerinde olduğu bilinmektedir. Müstakil evler ile apartman dairelerinde böcek ilaçlaması arasında hem uygulama açısından bazı farklar vardır, hemde böceklerin önlenme süresi değişir. Örneğin villa ve müstakil evlerde yapılan böcek ilaçlama çok daha uzun süreli etki gösterebilir. Buna karşın daire ilaçlama diğer dairelerde böcek şikayeti olması yüzünden apartmanda böcek olduğu için daha kısa süreli olur.

Ayrıca astım rahatsızlığı, bronşit ve kanser hastası olan evlerde ilaçlama çok daha dikkatli yapılmalı, normal böcek şikayetlerinde mutlaka jel ilaçlama yada kokusuz ilaçlar tercih edilmelidir. Şayet pire ve toz akarı yada kertenkele ve kuş biti gibi haşere şikayetleri varsa bu tür hastalığı olan kişiler en az bir gece eve gelmemelidir. Unutmayın haşereler ile mücadele bilinçli yapılması zorunlu olan bir hizmettir. Böcekleri yok etmek isterken bilinçsiz kişilerce insanların sağlığını riske atmamak gerekir. Bu nedenle uzman ilaçlama personeli çalıştırılmalıdır.

Evlere Böcek Girişi Nasıl Önlenir?

Aslında böcekler doğada fazlaca bulunan küçük canlılar olmasına karşın çoğu insan evlere girdikleri zaman bu böcekler ile karşılaşır. Böcek fobisi olanların evde küçücük bir böcek türü bile görmesi hayatını alt üst etmeye yetecektir. Büyük şehirlerde apartman ve sitelerde yaşayan insanlar evlerinde kertenkele ve akrep gibi zararlı haşereleri gördüğü zaman büyük bir korku ve tedirginlik yaşar. İşte bu tür sorunların yaşanmaması için bazı tedbirler alınması eve böcek girişlerini önemli ölçüde azaltır.

Ev İlaçlama Servisi almak böcek şikayetlerini önleme ve yok etme için en önemli tedbirdir. Ancak bazı fiziksel tedbirler alınabilir. Örneğin geceleri lavabo deliklerini kapalı tutmak, banyo, tuvalet havalandırmalarını kapatmak, dış kapıların altında boşluk varsa buraları onarmak, geceleri ortada yiyecek ve gıda bırakmamak, ekmek kırıntısı ve nemli bölgeleri engellemek, ve çöpleri boşaltıp kapağını kapalı tutmak lavaboda bulaşık bırakmamak en önemli tedbirlerden bazılarıdır. Bu tür önlemler böcekleri önemli ölçüde engeller.

Önleyici Tedbir ve İlaçlama Birlikte Kalıcı Etki sağlar

Tüm bu tedbirler alındıktan sonra evde etkili bir böcek ilaçlama hizmeti almak oldukça önemlidir. Ev İlaçlama Servisi sadece böcek şikayeti yaşandığı zaman değil her yıl bir kez yapılması önemli bir hizmettir. İnsanlar sadece böcek şikayeti yaşadığı zaman ilaçlama servisi alma yoluna gider. Ancak bu evde böcek yoğunluğunun artması ile çok daha zor olmakta ve çoğu zaman tek ilaçlama yetmemektedir. Aslında bina ve daireler yılda bir defa ilaçlama yaptırılsa böcek şikayetleri yok denecek kadar azalır.

Apartman çevresi, bina otopark ve sığınakları ve merdiven koridorları her sene en az yılda bir kez ilaçlamadan geçirilmelidir. Ev ilaçlama insan sağlığı için en önemli mekanların başında gelir. Geceleri lavabo ve tuvalet giderlerinden içeri giren hamam böceği ve diğer haşereler üzerine bulaşan lağım kalıntıları ve pis bakterileri insanların tükettikleri gıda ve eşyalara bulaştırıp hastalık saçarlar. Astek ev ilaçlama daima en iyi ilaçlama yöntemlerini kullanarak tüm böceklere karşı ilaçlama yapmaktadır. Bina İlaçlama hakkında neler biliyorsunuz?.

Ev İlaçlama Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir