Dumanlı Böcek İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Haşere mücadele şekilleri içinde Dumanlı Böcek İlaçlama olarak bilinen yöntem geniş kapsamlıdır. Ulv makinesi ile yapılan kokulu yada kokusuz ilaçlar kullanılarak yapılabilen bir ilaçlama türü olan dumanlı böcek ilaçlama yoğun böcek görülen yerler ve zor olan haşereler üzerinde oldukça etkilidir. Sıvı haşere ilaçları kullanılarak yapılan bir yöntem olan dumanlı haşere ilaçlama uygulaması kokulu böcek ilaçları kullanılarak yapıldığı takdirde çok etkili olup özellikle kapalı alanlar için çok yüksek oranda böcek imhası sağlamaktadır.

Dumanlı ev ilaçlama zor ölen haşere çeşitleri için yapılan bir ilaçlama türü olup akrep, kertenkele, toz böcekleri gibi çok zor imha edilebilen böcekler üzerinde oldukça etkilidir. Ayrıca zehirli haşerelerin çok çabuk imha edilmesinde kullanılan oldukça etkili ani öldürücü özellikte bir ilaçlama şeklidir. Apartmanda dumanlı ilaçlama yapmak çok riskli olduğu için ortak kullanım alanlarında genellikle kokusuz ve sırt pompası kullanılarak ilaçlama yapılmaktadır. Kokulu şekilde apartman ilaçlaması yaptırılacaksa insanlar uyarılmalıdır.

Ulv İlaçlamanın Özellikleri Nedir?

Ulv ilaçlama sıvı şekildeki haşere ilacının partiküler parçalara ayrılarak belirli mikronlar halinde  püskürtülmesi yöntemidir. Ortama hava ile üflenerek ilacın adeta bir sis perdesi halini alması ve belirli bir süre havada asılı kalarak oksijeni zehirleyen etkisi ile ani öldürücüdür. Dumanlı ilaçlama tekniği böceklerin yuvalarından çıkarılarak çok kısa zaman içinde ortamdaki haşerelerin imhasını gerçekleştirmektedir. Dumanlı ilaçlamanın öldürdüğü böcekler aslında sadece belirli türler olmayıp en zor kontrol altına alınan haşere türleri bile önlenebilir.

Bahçede Sisleme ilaçlama uçan haşere türleri için uygulandığı gibi yürüyen böcekler içinde kullanılır. Ancak ortama yayılan ilacın etkisi çevredeki insanlara zarar verebileceği için dikkatli davranılmalı özellikle rüzgarlı havalarda mümkün olduğu kadar tercih edilmemelidir. Dumanlı Böcek İlaçlama Hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmayan kişiler bu ilaçlama şeklinden uzak durmalıdır. Özel haşere ilaçları kullanılarak kapalı alanda dumanlı ilaçlama yapılıyor ise ortam belirli bir süre kapalı tutulup yeteri kadar havalandırılmalıdır.

Sisleme İlaçlama Nerelere Yapılır?

Sisleme yöntemi olan dumanlı ilaçlama tekniği kullanım alanları çok geniş bir ilaçlama türüdür. Daire ilaçlamasından açık alan ilaçlamasına ve iş yeri ilaçlamasından fabrika ilaçlamasına kadar çok değişik alanlarda kullanılmaktadır. Dumanlı ilaçlama kimler tarafından yapılır? önemli olan dumanlı ilaçlama hakkında bilgi sahibi olmak ve profesyonel  ilaçlama ekiplerince yapılmasıdır. Dumanlı ilaçlamanın tehlikesi mekanik olan yönteme göre daha fazla olduğu için amatör ilaçlama yapan bilinçsiz kişiler tarafından yapılamaz.

Zehirli böcekler için Dumanlı Böcek İlaçlama çok etkili bir yöntemdir. Aslında olası böcek sokmaları ve zehirli haşerelerden insanlara yönelen tehlikenin çok çabuk bertaraf edilmesi bakımından çok etkili bir ilaçlama türü olması adeta imdadınıza yetişir. Buda bu yöntem için duyulan güvenin önemine işarettir. Ancak gerekli tedbirleri almak ve yaptığı işin bilincinde olan donanımlı ilaçlama servislerini tercih etmek gerekir.  Profesyonel ilaçlama yapmak insanların sağlığını korumak için olmazsa olmaz kuralıdır. Karınca İlaçlama Şekilleri hakkında bilgi için sayfayı ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.