Böcekler Ve İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Böcekler Ve İlaçlama oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Böcek çeşitleri farklı direnç yapıları olan ve farklı vücut yapılarına sahip olan haşerelerdir. Bu konuda çoğu insan bilgi sahibi olmadığı için her böcek türüne aynı tarz ilaçlama yapıldığını sanmakta buda çoğu zaman istenmeyen durumlara sebep olmaktadır. Örneğin pireler son derece sağlam yapılı haşere gurubundan olup, hem ilaçlara karşı çok dirençli hemde açık ve kapalı alanlarda faklı ilaçlama şekilleri kullanılabilen haşere türüdür.

Hamam böceği ilaçlama için kokusuz ilaçlama, kokulu ilaçlama ve jel ilaçlama şekli böcek yoğunluğu ve mekanın özelliğine göre yapılabilirken, pireler için jel ilaçlama ve kokusuz ilaçlama çözüm sağlamaz. Bu nedenle Böcekler Ve İlaçlama Teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak yaptıracağınız ilaçlama açısından belirleyici bir özelliğe sahiptir. Atasoy ilaçlama olarak bu sayfayı oluşturmamızdaki amaç doğru hizmeti almanızı sağlamaktır. Ancak doğru bilgi ile kalıcı ve kusursuz hizmete erişmek çok daha kolaydır.

Doğada yaşam süren milyonlarca tür böcek ve haşere olmasına karşın biz pek çoğunu bilmeyiz. Ancak evleri istila etmeye başladıkları zaman haşereler ve ilaçlama hakkında araştırma yapma gereği duyarız. Yürüyen böcekler ile uçan haşereler yapı olarak değişkenlik gösterdiği gibi kullanılan ilaçlar ve uygulama şekilleri de farklı olmaktadır. Bahçe ilaçlama ile daire ilaçlama elbette bir olmaz. Dış ortamlarda açık alan spreyli ilaçlama uygulaması bahçe ve bitkilere zarar vermeyen böcek ilaçları seçilerek yapılır.

Bahçede zirai ilaç rahatlıkla kullanılırken evde tarım ilacı kullanmak hem sağlık için, hemde evdeki eşyaların zarar görmesi açısından kesinlikle kullanılmaz. Ancak kimi böcekler için kokusuz spreyli ilaç yeterli olurken kimileri için çok daha etkili ilaçlar kullanılması şarttır. Buda değişik aktif maddelerin birleştirilerek kullanılması ile ortaya çıkar. İlaçların aktif bileşenleri farklıdır. Genelde farklı markalarda kullanılır. Hepsinin bir arada kullanılması hem çok tehlikeli hemde maliyet açısından son derece ağır bir yüktür.

Hangi Böcekler İçin Hangi ilaçlar Kullanılır?

Delthamethrin, cypermethrin, tetramethrin, benzeri böcek öldürücüler oldukça etkili olduğu için farklı içerikli ilaçlarda ayrı ayrı kullanılır. Bu maddeler uçucu, kalıcı ve yakıcı etki sağladıkları için farklı böceklere karşı kullanılır. Ancak bazı böcek çeşitleri oldukça dirençli olduğu için sadece bir yada 2 aktif bileşen yeterli olmamaktadır. Pire, kertenkele, toz akarı, tahta kurusu, beyaz nem ve toz böcekleri bu tür haşereler olup son derece etkili ilaçlar ve profesyonel ilaçlama yapılmasını zorunlu kılmaktadır.

İşte burada devreye uzman ilaçlama firmaları ve böceklerin yapısı hakkında bilinçli kişi ve ekipler devreye girer. İlaçların özelliğini bilmeden gelişi güzel böcek ilacı kullanmak hem ilaçlama sonrası böceklerin ölmemesi, hemde evdeki eşyaların zarar görmesine sebep olur. Ayrıca ilaçlama temizliği gibi detaylar müşteriye anlatılmadığı zaman ilaçlama tahrişi ve hatta böcek ilacı zehirlenmeleri bile yaşanmaktadır. Böcek ilaçlama ancak bilinçli ilaçlama servisleri sayesinde insanların güvenli bir şekilde ilaçlama yaptırmasını sağlar.

Böcekler Ve İlaçlama hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmayan kişi ve kurumların haşereler ile mücadele konusunda istenilen verimi alması pekte mümkün değildir. Kertenkele ilacı yok diyen ilaçlama firmaları aslında kertenkele hakkında fazla bilgi sahibi olmayıp ne tür ilaçlar ile bu zararlının imha edileceğini bilmediği için sorun yaşarlar. Kertenkele ilaçlama ile asla ölmez diyerek işin kolayına kaçmakta yada defalarca ilaçlama yaparak haksız yere insanların parasını almaktadır. Ne yazık ki bunun gibi çok fazla örneğe sahip durum vardır.

Tahta kurusu, toz akarı, beyaz nem ve toz böceği, parke kurdu, kuş biti, pire gibi böcekler hem zor ölür, hemde saklanma bölgeleri ve ilaçların ani öldürücü olmaması nedeni ile az bir kısmı ölse de tamamını yok etmek için defalarca ilaçlama yapılmasına sebep olur. İşte bu tür böceklerin yok edilmesi için Böcekler Ve İlaçlama Şekilleri hakkında deneyimli ekipler oldukça önemlidir. Böcek ilaçlarını bilerek seçim yapmak kulanım dozları ve aktif bileşenlerini iyi ayarlamak şarttır. Ayrıca leke yapmayan karışım olan ilaçları bilmekte şarttır. Böcek Sokması riskinden haberdarmısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.