Böcek Ve Haşere Isırması

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Böcek Ve Haşere Isırması yaz geceleri çok fazla rastlanan şikayetlerden biridir. Havaların ısınıp geceleri nemin fazla olması nedeni ile haşereler çok fazla aktif olup geceleri her tarafta dolaşmaya başlar. Bu nedenle yaz başlangıcında önlem olarak ilaçlama yaptırmak gereklidir. Sivri sinek sokmaları başta olmak üzere akrep sokması, çıyan sokması, kene sokması, başta olmak üzere pek çok böcek ısırmaları yaşanmakta bu ısırıkların çoğu insanlara ciddi rahatsızlık vermesine sebep olmaktadır.

Ancak buna karşın ölümle sonuçlanan haşere ısırmaları çok sık görülen bir durum olmasa da zaman zaman üzücü durumlara şahit olunmaktadır. İnsanların en büyük korkuları zehirli böcek ısırmaları ve böceklerden kaynaklı sokulma durumudur. İnsanlar için ciddi tehdit oluşturan bu zehirli haşereler kalıcı rahatsızlıklar ve ölümcül sonuçlar ortaya çıkmasında ciddi rol oynar. Haşereler çeşitlerine göre beslenmelerini canlılardan kan emerek, otçul yada etçil şekilde beslenerek sağlayan değişik türlere sahiptir.

İnsanların eşyalarına zarar veren yünlü, tüylü ve ipek eşyalar ile tahta ve ahşap eşyalar ile beslenen böcek çeşitleri de vardır. Böcekler yaşam alanlarına yakın bölgelerde yaşadığı için zaman, zaman evlere girerek huzursuzluk sebebi olurlar. Böcek türleri arasında kan emerek beslenen haşereler çok tehlikeli sınıfa girmekte bu böceklerin hastalık bulaştırma riski öne çıkmaktadır. Özellikle pire, tahta kurusu, sivri sinek, tatarcık sineği, kene gibi türler insanlara hastalık mikrobu bulaştırmada ciddi risk taşırlar.

Böcek Isırmalarından Korunmak

Böceklerin zehirli ve zehirsiz çeşitleri vardır. Üstelik zehirlerinin etkisi türlerine göre değişmekte olup akrep ve kene gibi olanlar ölümcül özelliğe sahip bir yapıda olup böcek ısırmaları korunulması gereken bir durumdur. Çok etkili zehri olan haşereler yaşam alanlarına girdiği zaman oldukça tehlikeli olmaktadır. Özellikle geceleri insanların uyku sırasında açık hedef haline gelmesi sonucu ciddi tehdit meydana getirmektedir.

Özellikle çıyan sokması, yılan sokması, akrep sokması, örümcek ısırması, kene sokması, fare ısırması gibi durumlar insan sağlığını hayli sekteye uğratmaktadır. Böcek Ve Haşere Isırması sonucunda, insanlarda oluşan belirtilerle, ısırmanın etkisini anlamasak bile önlem almak gerekir. Böcek ilaçlaması yaptırmak aslında her insanın yaptırması gereken bir durum olmasına karşın ne yazık ki çoğu kişi bir kaç böcekten bir şey olmaz mantığı ile hareket eder. Zamanla böcekler mekanlarda üreyip sayıları ciddi oranda artış göstermektedir.

Haşere ısırmalarından korunmak için önleyici ev ilaçlaması gibi hizmetlerin alınması hem sağlık açısından hemde mekanların böceklerden arındırılması için gereklidir. Ev ilaçlaması ile böcek ısırmalarından korunmak mümkün olmasına karşın evlere böcek giriş alanlarında gerekli tedbirlerin alınması gerekir. Açık ve zayıf noktaların kapatılması olası böcek ısırmaları ve böcek sokmaları yaşanmasını önlemede diğer etkili bir tedbirdir.

Böcek Isırması Belirtileri Ve Tehlikeleri

Haşere ısırması belirtileri ciltte kızarmalar kaşıntı, kabarıklık ve küçük yaralar şeklinde kendini gösterir. Böcek ısırmaları bazen şişme ve ağrıya da sebep olduğu için özellikle hassas ciltli kişiler ile alerjik yapılı insanlarda daha fazla hasara yol açar. Kısaca Böcek Ve Haşere Isırması sonucu kızarma, kabarma, şişme, ağrı ve kaşıntı gibi belirtiler ortaya çıkmakta zehrin şiddetine göre rahatsızlıkların boyutu artıp yan etkileri değişiklik gösterebilir.

Böcek ısırması durumunda acilen bir hastaneye müracaat edilmelidir. Böcekler, mikrop ve virüs taşıyıcı türleri ile insanlar için ciddi sorun kaynağı olabilir. Özellikle böcek ısırmaları sonucunda, insanlardan diğer insanlara hastalık bulaşmaktadır. Böcek ısırması ile bulaşan hastalıklar, Verem, dizanteri, hepatit B virüsü, gıda zehirlenmeleri, sarılık gibi ciddi hastalıklar insanların hayatını adeta zindana çevirebilmektedir.

Haşereler ile mücadele için böcek ilaçlama şirketlerinden hizmet talebinde bulunarak konut ve dairelerde yapılacak olan profesyonel uygulama ile böceklerden kurtulmanız mümkündür. Haşere ısırması ve tehlikeleri ile karşı karşıya kalmamak için senede iki defa ilaçlama yaptırılması çok faydalıdır. Bu yapılamaz ise bile en azından bir defa ilaçlama yaptırılması evlerde Böcek Ve Haşere Isırması ve olası haşere şikayetlerinin önlenmesinde çok yararlı olur. Tüm haşere şikayetlerinizde bizden ilaçlama servisi alıp böceklerden kurtulmanız mümkündür. Çıyan sokması zehirler mi? sayfamıza gidin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.