Bilinçli Fare İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Bilinçli Fare İlaçlama Hizmetleri kemirgenler ile mücadele kapsamında değişik ilaçlar kullanılarak yapılır. Yaşam alanlarının en zararlı saldırganlarından biri olarak görülen fare çeşitleri hem insanlara huzursuzluk verir, hem de maddi zarara yol açar. Fare ile mücadele için sıvı ilaçlar yerine özel fare öldürücü fare zehirleri kullanılmaktadır. Böcek ilaçlama ile fare ilaçlama şekli değişik ve daha farklı bir süreç ister.

Farelerin yapısı böceklere oranla çok daha dirençli ve kimyasallara karşı çok daha bağışıklık kazanmış durumdadır. İşte bu nedenle fare ile mücadele ederken bu etkenler göz önünde tutulmak zorundadır. Fare ilaçları fare çekici yapıları ile bu kemirgenlerin iştahını kabartacak şekilde tasarlanmış yem türü ilaçlardır.

Fare İlaçlamasında Uygulanan Yöntemler

Bilinçli Fare ilaçlaması sıvı kokulu ya da sıvı kokusuz olarak yapılması söz konusu olmayan bir ilaçlama şeklidir. Bazı ilaçlama firmaları bu konuda içerik paylaşmasına karşın aslında bu tutarsız bir yaklaşımdır. Fare ilacı uygulaması mekandaki fare yoğunluğu ile ilişkili olmasına karşın istasyonlu yada sadece yemleme usulü ile yapılır.

Sıvı ilaçlamalarda alana su bazlı gazlı ilaçlama yapılsa bile içerideki fareler bir şekilde yolunu bularak mekandan çıkmakta daha sonra tekrar gelmektedir. Bu ise sıvı ve sisleme ilaçlama uygulamasının başarısını ortadan kaldıracağı için çok fazla tavsiye edilen bir durum değildir. Fare ilaçları yeni nesil fare tableti biçiminde ilaçlardır.

Farelerin Zararları Nelerdir?

Fare yapı olarak kemirici bir canlıdır. Fareler bu özellikleri ile hem mekanlar için hem de insan açısından oldukça tehlikelidirler. Yaşadığımız alanların istenmeyen ziyaretçisi olan fare çeşitleri insanların en büyük kabusudur. Farelerin bir diğer zararlı yönü ise gezindikleri alanlardaki tüm mikropları bünyelerine katmaları iledir.

Daire içlerine yada iş yerlerine girerek gezindikleri yerlere ve gıdaların arasına dışkılarıyla mikropları bırakırlar. Fare kemirgeni fiziksel olarak yaşadığımız tüm alanlara zarar ya mikrop bulaştırıp, yada kemirerek zarar vermektedir. Kabloları kemirirler, gıdalarımızı kemirerek pisletip çoğu kuru gıda paketlerini kullanılmaz hale getirir.

Farelerin Özellikleri Nelerdir?

Fareler yapı olarak kemiksiz bir yapıya sahip oldukları için boylarından çok daha küçük alanlardan kolayca geçebilir. Fare türleri özelikle çatı, bodrum, merdiven boşluğu, gıda depoları gibi alanlarda daha çok bulunurlar. Fare kemirgeninin koku alma duyusu oldukça keskin olup, tekstil atölyeleri ve büyük ölçekli işletmelerde çoktur.

Oldukça şüpheci yapıları olduğu için en küçük bir hareket yada koku onların çekimser davranmasına yol açar. Kokuya son derece duyarlı burunları sayesinde gıda ve yiyeceklerin kokularını çok uzak noktalardan alabilirler. Havalandırma boşluklarından mutfak gibi bölgelere koku tespit edip rahatlıkla sızabilirler.

Fareler Nasıl Ürer Mücadelesi Nasıl Olmalı?

Fare kemirgen türleri içinde en zeki hayvan olarak ün salmıştır. Farelerin üreme şekli insanlar gibi doğurarak çoğalma şeklindedir. Bir dişi fare bir batında 10 adet fare doğurabilir. Fareler yıl içerisinde 9 ya da 10 kez üreme kabiliyetine sahip oldukları için kısa sürede çok fazla sayıda mekanlarda sorun oluşmasını tetikler.

Fare türleri kemirgen oldukları gibi, zeki ve çevik hayvanlardır. Fareler kendi içerisinde fiziksel özelliklerine göre çeşitli isimler ile anılır. Çatı faresi, lağım faresi, ev faresi, fındık faresi, sıçan en sık karşılaştığımız hayvanlar olup zaman, zaman işletme ve yaşam alanlarının kabusu haline gelebilmektedir.

Farelerin Sevdiği Ortamlar

Fareler karanlık ve kuytu kesimlerde çok daha yoğun görülür. En fazla tahıl deposu, kiler, ardiyeler ile fırın gibi yerlerde kolay beslenme imkanı buldukları için buralarda yuvalanmayı tercih eder. Genel olarak pis ortamlarda çoğunlukla da kanalizasyon kanalları gibi bölgelerde yaşarlar. Toplu olarak ve bir arada yaşamaya elverişli canlılardır.

İşletme ve gıda bulunan yerlere daha çok musallat olurlar. Pis ortamlardan ayak ve vücuduna yapışan bakterileri tüketim maddelerine taşıyarak sağlık açısından oldukça sorunlu hayvanlardır. Hem temas yoluyla hem salya ve dışkıları ile ciddi anlamda mikrop saçan zararlı hayvan olduğu için bir an önce yok edilmesi için Bilinçli Fare İlaçlama şarttır.

Fare İlaçlama Nerelerde Ve Nasıl Yapılır?

Geçici ilaçlama yöntemleri ve bireysel çözümlere yönelerek fare ile mücadele etmek zaman kaybından öteye geçemez. Çoğu zaman bireysel çabalar ile farelerden kurtulmaya çalışan insanlar başarısız kalır. Fare İlaçlama daha çok, apartman, iş yeri, fabrika, depo, çatı ve bodrum katları, otel, hastane, fırın, bağ bahçe ve tarla gibi yerlerde yapılır.

Fareler ile mücadele için en güvenli yol istasyonlu fare ilaçlama yöntemini bilen ve bu iş hakkında uzman ilaçlama firmalarından destek almaktır. Bireysel yöntemlerle fare zehirleme nasıl olur? diye araştırıp çözüm almaya çalışmak çokta kalıcı sonuç almanıza imkan vermez. Fare çok zeki ve en ufak kokuyu bile kolayca algılar ve zehri tüketmez.

Fareyi Evden Temizlemek

Evde fare şikayeti ile ciddi tedirginlik yaşayan kesim özellikle çocuklar ve ev hanımlarının olduğu malumdur. Bu tedirginliğe neden olan durum farelerin akla gelebilecek en pis ortamlarda yaşadığını bilen kadınların fare konusunda oldukça iğrenç bir zararlı olarak görmeleridir. Fare istilası ev ve iş yerleri için oldukça zararlıdır.

Aç kalan fare uyuyan insanların yumuşak dokularını kemirip, hissetmelerini engellemek için nefesleri ile o bölgeyi uyuşturdukları bilinmektedir. Fare ile mücadele için fare zehri, fare pastası, fare mum bloğu, jel fare zehri ve klaret fare zehri gibi fare öldürücüler kullanılır. Ayrıca şehir kanalizasyonlarına fare zehirleri asılarak önlenme yoluna gidilir.

Market Ve Eczanede İlaç Alınarak Fareler Önlenir Mi?

Farelerin dokunma ve meraklı oluşları fare zehirleme hizmetinde aslında oldukça faydalıdır. Ancak market yada eczaneden alınan sıradan fare zehri ile yapılacak olan işlem sadece birkaç fareyi yok etse bile tam olarak fare kontrolü sağlamaz. Fare İlaçlama uygulamasında asıl olan problemi tam olarak ortadan kaldırmaktır.

Bu aşamada en ciddi destek fare ilaçlama şirketleri tarafından bilinçli mücadele ile yardıma yetişir. Bu tür profesyonel ilaçlama desteği veren kurumlar fare ilaçlama konusunda geniş bilgiye ve uzun süreli deneyime sahiptirler. Bilinçli Fare İlaçlama Yöntemleri genel olarak yem türü yada katı özellikli fare çekici ilaçlarla yapılmaktadır.

Doğru Mücadelenin Kalıcı Etkisi

Farelerle mücadele ederken en çok dikkat edilmesi gereken unsur yanlış uygulamadan kaçınmaktır. Diğer canlıların ve ortamda mevcut ve tüketilme ihtimali olan gıdaların da özensizce konulan ilaçlardan etkilenmemesidir.. Bilinmelidir ki fare ilaçlaması yaparken yanlış müdahale ile diğer canlıları zehirlemek gibi ciddi bir risk de vardır.

Fare türleri içinde fındık faresi ile lağım fareleri en zorlu düşmandır . Bireysel çözümler ile zaman kaybetmek yerinde donanımlı bir fare ilaçlama servisi ile görüşerek ilaçlama desteği almak şarttır. Bazı insanlar fare ilaçlama fiyatları yüksek diye kendileri ilaçlama yapmaya çalışır. Bu son derece yanlış ve aslında çok daha yüksek maliyete neden olur.

Fare İlaçlama Fiyatları Ne Kadar? 

Fareler ile mücadelede uygulanan ücret ve fiyatlandırma uygulanacak olan işleme bağlı olarak değişecektir. Ancak ucuz fare ilaçlama yapıyoruz diyenlerin yalanlarına aldanmanız durumda ödediğiniz parada boşa gider. Bu nedenle araştırılması gereken asıl konu ucuz değil en kaliteli fare ilaçlama hizmetini alabilmek olmalıdır.

Fare Görünce Ne Yapmalıyız?

Fare oldukça zararlı ve son derece zeki hayvandır. Bu nedenle evde fare görülür görülmez derhal bir fare ilaçlama şirketi ile anlaşmak ve bir an önce ilaçlama yaptırmak gerekir. Eğer sıradan fare zehirleme şeklinde bireysel çabaya başvurursanız hem zaman kaybı hemde ciddi maddi kayıpların oluşmasına katkı yapmadan öteye geçemezsiniz.

Fareler Neyle Beslenir?

Fareler genel olarak kış dönemlerinde daha fazla şikayete sebep olur. Yaz aylarında ortaya çıkarlar ama kış mevsiminde kapalı alanlara yönelirler. Genelde fareler tahıl, nişasta, un, şeker, gibi gıdalara musallat olmasına karşın çok geniş beslenme zincirine sahiptir. Farelerin yemediği çok az şey vardır. Plastikten kağıda kadar her şeyi kemirirler.

Fare İnsanı Isırır Mı?

Fareler genel olarak insanların yaşam alanlarında pek barınmaz. Ancak aç kalan bir fare en ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. İnsanların yumuşak dokulu bölgelerini kemirebildikleri için geceleri aç kalan fare insanlar için tehdit olabilir. Özellikle lağım fareleri bu konuda oldukça fazla dikkat edilmesi gereken iri yapılı farelerdir.

Fareler En Fazla Nerede Olur?

Fareler türüne göre farklı alanlarda yaşamlarını sürdürseler bile zaman, zaman evlere girip insanlar için ciddi tehdit olur. Lağım kanalları, çöplük alanlar, depolar, toprak altları, tarla, ağaç kovukları ve daha pek çok yer farelerin yaşamasına uygun bölgelerdir. Zayıf buldukları noktalardan evlere girip sağlığımızı tehdit ederler.

En Etkili Fare İlaçlama Şekli Hangisi?

Fare mücadelesinde yapılan en büyük hatalardan birisi sıradan fare zehri ile çözüm almaya çalışmaktır. Özellikle de insanların tüketim maddelerine musallat oldukları için bilinçsiz ilaçlama ciddi zehirlenme riski oluşturabilir. Bilinçli Fare İlaçlama şekilleri içinde istasyonlu fare mücadelesi tüm fare yuvasının dağıtılmasında büyük kolaylık sağlar. Bahçe ve apartman ilaçlama fareler için oldukça fazla talep görmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.