Beyaz Nem Böceklerinin Zararları

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Beyaz Nem Böceklerinin Zararları mekanlarda kullanılan eşyaların kirlenmesi ile fark edilir. İlaçlama yaptırılmadığı zaman insanların solunum yollarında neden oldukları yan etkiler nedeni ile astım bronşit benzeri nefes yolu rahatsızlıklarını tetiklemeleri ile sinsice devam eder. Özellikle küçük çocuklar ve bebekler için daha fazla zararlı olan bu minik böceklerin erken müdahale ile önlenmeleri insan sağlığının korunmasında oldukça önemlidir. Rutubet ve küflenme insanları halsiz bırakır ciddi zarar verir.

Beyaz nem böceklerinin zararları ısırılma yada yiyeceklere bakteri bulaştırma şeklinden daha çok yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı olmaktadır. Ancak insan cildinde dolaştıkları zaman gözle görülmese de dikensi yapıları nedeni ile insanlarda kaşınmaya neden olur. Özellikle hassas ciltli kişilerde kaşınmaya neden olmaları bilinmektedir. Beyaz nem böcekleri hassas ciltli insanlarda cilt alerjisi, astım bronşiti tetikleyen özellikleri ve bebeklerde solunum yolu rahatsızlıklarına neden oldukları için zararları bilinmektedir.

Astım hastalarında bu rahatsızlığın iyice ağırlaşmasına neden olurlar. Ayrıca nem böcekleri hakkında sık sorulanlar içinde bu haşerelerin insanı ısırıp ısırmadığı yönündedir. İnsanları ısırmaz ama cilt hassasiyeti olanlarda ciddi rahatsızlıklara yol açtığı için ilaçlama yaptırılması son derece önemlidir. Evlerde görülen beyaz nem böceğinin zararları ancak doğru ilaçlama çözümleri alınması ile mümkün olup bireysel olarak başa çıkılması mümkün değildir.

Çamaşır Suyu İle Nem Böcekleri Ölür Mü? 

Evlerin mutfaklarında yada banyolarında görülmeye başlamaları ile Beyaz Nem Böceklerinin Zararları ev hanımlarının huzurunu kaçırmaya başlar. Nem böcekleri zaman içinde can sıkıntısından daha fazla olmaya başlar ve insanlarda ciddi duyarlılık oluştuğu için her yeri inceleme alışkanlığına dönüşür. Koyu bir eşyadaki bir tozu bile böcek olarak düşünmeye başlamasına yol açar. Bu aile içinde hassas insanların sinir sistemini zayıflattığı için tartışmalara ve ciddi psikolojik çöküntülere neden olmaktadır.

Nitekim ekiplerimiz karşılaştığı durumlar arasında evin beyi ile hanımı arasında bu böceklerden kaynaklanan duyarlılık yüzünden tartışmaların yaşandığı huzursuzluğa sebep olduğu görülmektedir. Ayrıca evdeki eşyaları atmaya varacak boyutlara varan nem böceği şikayetleri sonrası huzursuzlukların iyice belirginleştiği durumlarda bu böceklerin mutlaka ortamdan arındırılmasını zorunlu hale getirir.

Beyaz Nem Böceklerinin Zararları temizlik yapılarak önlenemez. Ancak çamaşır suyu ile temizlik nem böceklerini azaltır kısa bir süre yoğunluğunu düşürse de yine aynı bölgelerde tekrar görülürler. Rutubet böcekleri ile mutlaka uzman ilaçlama firmalarından etkili ilaçlama hizmeti alınarak evin genelinde ilaçlama yaptırılması gerekir. Duvarlardan tavanlara kadar her yerin ciddi bir uygulamadan geçirilmesi tek seferde bitmeyen şikayetlerde mutlaka ikinci defa bir ilaçlama yaptırılması gerekir. Anadolu Yakası İlaçlama yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.